Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest ściernisko...

nl_kinia 21:20, 15 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Asiu, planowałam zaczynać szkielet w tym roku, ale pan z koparki nie wyrobił się z korzeniami (pracował bite 10 godz), więc nie zrobił mi skarpy... muszę zaczekać na następną "okazję", kiedy coś będziemy kopać

Dasiu no bliziutko mamy jakby się uprzeć, to i rowerami na kawkę możemy wpadać do siebie
____________________
Kingi ogrodowe początki
Marlenaa 22:20, 18 cze 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Gratuluję pierwszego kulkowania Piwonia piękna, jeden z ulubionych kwiatów mojej mamy
Buziam :*
____________________
krowy, staw i my
Dasia 00:18, 01 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Wpadłam z rewizytą, a gospodyni tu nie ma?
Co nowego w ogrodzie w tym roku?
____________________
Biały domek pod lasem
beta 10:28, 01 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
co tam słychać?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nl_kinia 13:23, 11 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
cześć dziewczynki
gospodyni jest, ale na ogrodzie w tym roku zupełnie nic nowego działo się nie będzie z dwóch powodów - pierwszy jest taki, że od jesieni nie mogłam już żadnych prac przygotowawczych do sezonu 2014 prowadzić (na jutro mamy termin powitania nowego członka rodziny, który jednakże witać się chyba jeszcze nie planuje) a drugi to to, że w końcu ruszamy z budową... tzn ruszamy wiosną dopiero, jak już załatwimy papierologię, ale jednak bałagan będzie niemały, więc muszę się wstrzymać z kwiatkami... w najbliższym czasie pozostanie mi więc tylko warzywnik, którym obecnie zajmuje się mama oraz rozsadnik roślinek "na przyszłość", który jest w planie dopiero

dlatego przywitam się jedynie świeżo rozkwitłą piwonią, oraz maleństwami z balkonu




buziaczki :*
____________________
Kingi ogrodowe początki
regli 22:01, 11 cze 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Miło, że dałaś znać co u Ciebie Gratuluję potomka i życzę szybkiego rozwiązania Czekam na info, jak już wyjrzy na świat Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Dasia 22:08, 11 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Gratulacje, szybkiego i bezproblemowego rozwiązania życzę. Pewnie maleństwo czeka, aż się upały skończą
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 21:34, 22 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Co tam u Was? Pewnie nie masz głowy do pisania Pozdrawiam
____________________
Biały domek pod lasem
nl_kinia 16:07, 15 kwi 2015


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
cześć!
głowę do pisania mam, ale do tej pory nie było o czym pisać ... jeśli chodzi o ogród

budowa ruszyła w tym tygodniu, sporo się zmieniło wobec planów jakie początkowo mieliśmy: jest inny projekt, dom będzie stał w innym niż początkowo planowaliśmy miejscu tzn prawie tam, gdzie planowałam moją angielską rabatę! Zatem zanim geodeta wytyczył ramy budynku bałam się czegokolwiek planować.
Dokładnie pośrodku przyszłej rabaty architekci umiejscowili szambo ale w sumie jeszcze nie wiemy czy go nie będziemy przenosić. Na razie więc w moich pierwszych planach zostawiłam je tak jak będzie.

i kilka obrazków - z prośbą o konstruktywną krytykę

tak ten kawałek wygląda dzisiaj... czy raczej, tak wyglądał tydzień temu



tak będzie wyglądał jak stanie na nim dom i urosną nasadzenia sąsiada (mniej/więcej tak, bo w domu będą z przodu kolumny, nie jestem pewna, czy wkleiłam go idealnie w tym miejscu w którym będzie stał [to samo tyczy się szamba], no i dokładnie nie wiem co tam u sąsiadów rośnie...) Te roślinki przy domu są skopiowane z projektem, więc uznajemy, że ich tam nie ma



a tak to sobie wstępnie zaplanowałam - widok ogrodu za 15 lat



i lista roślin:
Świerk kłujący
Rododendron
Oczar karłowy QUASIMODO
Cyprysik Lawsona GOLDEN WONDER (między domem a sąsiadem, więc niewidoczny na obrazku)
Forsycja
Cyprysik groszkowy FILIFERA AUREA NANA
Cis pospolity ARNOLD
Cyprysik Lawsona IVONNE
Świerk serbski
Miskant chiński VARIEGATUS
Jałowiec płożący BLUE CHIP
Żywotnik wschodni SIEBOLDII
Dereń biały ELEGANTISSIMA
Miskant chiński GRACILIMUS (między domem a sąsiadem, więc niewidoczny na obrazku)
Rozplenica japońska HAMLEN
Śliwa dziecięca na pniu
Klon palmowy BLOODGOOD
Jałowiec płożący ANDORA VARIEGATA
Jałowiec płożący ICE BLUE
Funkia OGIEŃ I LÓD
Świerk biały LITTLE GEM
Trzmielina FORTUNEA EMERALD GOLD
Świerk biały CONICA
Świerk kłujący GLAUCA GLOBOSA

co o tym myślicie? nie za bardzo pstrokato? nie za mało powtórzeń?
i czy w ogóle na "drodze" do szamba można sadzić np.tuje, a tuż obok jałowce?
w dole wiosną zbiera się woda - trudno powiedzieć jak będzie kiedy skończymy budowę, bo chcemy tam jeszcze odrobinę podnieść, no ale przyjmuję, że niewiele wyżej, więc woda nadal będzie zalegała tu i ówdzie jeśli zima będzie obfita...
____________________
Kingi ogrodowe początki
ewsyg 16:49, 18 gru 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ładnie to wygląda
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies