Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

arcobaleno 08:58, 21 cze 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Piękna historia, piekny ogród - zaczytałam się z uśmiechem i rozmarzeniem
A wisteria - cuuuuuuuuuuuuuudo !!! Moje wielkie niespełnione (co roku przemarzały - w tym na amen :/) marzenie!!! Zazdroszczę ciepłego klimatu
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Evchen 09:00, 21 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Betysiu, witam Cię! Prawda, że cudne te róże. Odnalazłam też Twoją Camille Pissaro i bardzo podobną do niej Claude Monet. Śliczne obie! I to już postanowione: założę u siebie rabatę różaną!!!
.
Ps. Powinnaś założyć sklep internetowy z pięknymi dodatkami i meblami made in France.

O nie,nienie... bo taki sklep za dużo czasu zajmuje I nam Betysia wsiąknie na amen
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
grupa_trzyma... 09:03, 21 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Racja! Ale możemy też wtedy przesiadywać u niej w tym sklepie...
Evchen! Jak Cię znaleźć na forum? Masz swój wątek?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Evchen 09:13, 21 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Racja! Ale możemy też wtedy przesiadywać u niej w tym sklepie...
Evchen! Jak Cię znaleźć na forum? Masz swój wątek?

Zmusiłyście mnie do przeproszenia się z techniką, bo ja z tych co to"Trochę-Techniki-I-Się-Gubię".
Chyba mi się udało umieścić w podpisie swój link! A to nie lada sukces
Ale pierwsza znalzała mnie Diana - ranny ptaszek Z lekka po 6 rano już u mnie pisała
Betysiu, Marzenko, Diano i Grupo z Grabiami - ze specjalnymi dedykacjami dla Was
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Diana 09:21, 21 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
oj cudne róże Ja tak szybko się nie poddaję wystarczy troszke poszperać pozdrawiam
abiko 09:27, 21 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Bea, ja również się przywitam, dopiero dzisiaj udało mi się przeczytać Twój wątek od początku do końca, choć znam od początku dziewczyny tak gonią, że nie można nadążyć.

Ja również uwielbiam Francję, aczkolwiek byłam tylko raz..co roku obiecuję sobie, że tym razem zabiorę M.. zdążyłam już francuski zapomnieć
Twój ogródek mnie oczarował! te cudowne rośliny, o których my tylko marzymy, to jak je odkrywasz
Dom piękny i klimatyczny.. jak oglądałam Twoje wnętrza to w końcu się popłakałam, bo u nas nic nie ma.. trzeba mieszkać, we Włoszek, Niemczech, Holandii czy Francji... no albo ja jestem taka niemrota..

I muszę, ale muszę... wielki przutulas dla kociaka na wygnaniu od kociary

Pokazuj więcej, i okolice..
ach te okiennice... i piękna tacka z lawendą chyba i...same cudności.
Masz taki dom jak ja zawsze chciałam mieć a nie mam)

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
hanka_andrus 09:47, 21 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A skąd te nastroje ? Jak to?U nas nic nie ma?Jest wszystko,ale nie za psi pieniądz.No i trzeba mieć własną wyobraźnię,jak z babcinej biblioteczki czy bieliźniarki wyczarować jeszcze elegancki mebel.
Są i u nas sklepy z używanymi meblami i nawet takie przywożone z zachodu.Tylko trzeba koło tego pochodzić.Ale to samo się nie robi.Trzeba zostawić komputer i wyjść ,poszukać,popytać,uruchomić znajomości.Poświęcić swój wolny czas.
Gotowce są w sklepach ,ale jeżeli takie się nie podobają.....szukajmy i nie narzekajmy.Betysi samo też z nieba nie skapło.
Gratuluję gospodyni wyczucia stylu i będę tu od czasu do czasu,bo tego czasu wolnego niewiele.
Buziaczki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
abiko 09:53, 21 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
hanka_andrus napisał(a)
A skąd te nastroje ? Jak to?U nas nic nie ma?Jest wszystko,ale nie za psi pieniądz.No i trzeba mieć własną wyobraźnię,jak z babcinej biblioteczki czy bieliźniarki wyczarować jeszcze elegancki mebel.
Są i u nas sklepy z używanymi meblami i nawet takie przywożone z zachodu.Tylko trzeba koło tego pochodzić.Ale to samo się nie robi.Trzeba zostawić komputer i wyjść ,poszukać,popytać,uruchomić znajomości.Poświęcić swój wolny czas.
Gotowce są w sklepach ,ale jeżeli takie się nie podobają.....szukajmy i nie narzekajmy.Betysi samo też z nieba nie skapło.
Gratuluję gospodyni wyczucia stylu i będę tu od czasu do czasu,bo tego czasu wolnego niewiele.
Buziaczki.


hmm Hania, masz w zupełności rację.. samo nic się nie robi, ale i tak uważam, że u nas nie ma dużo fajnych rzeczy.. nie ta świadomość, i u nas ( przynajmniej w KRK) dalej jest tak, że byle bubel za max ceny..mam przykład z ławką, w której się zakochałam pokażę u siebie wieczorem

no i mnie okrzyczała.. a ja szukam, wychodzę, pytam, i nic od nikogo nie dostałam, tylko sama

a ławka byłaby taka ładna:=
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
agniecha973 09:55, 21 cze 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie wiem co napisać po przeczytaniu Twojej historii. Czuję się jakbym trafiła do tajemniczego ogrodu. Pięknie opowiadasz, aż łezka się w oku kręci. Na pewno będę śledzić dalsze losy domu, ogrodu, właścicieli i kota na wygnaniu.
Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Evchen 10:00, 21 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Masz rację Aga,
czasami nie wystarczy "tylko" uciec sprzed monitora. Bardzo trudno jest coś znaleźć na pchlich targach za przyzwoite pieniądze. Najczęściej są to niestety znaczne kwoty,a szkoda - bo takie stare przedmioty mają swoją duszę. Nie każdy lubi, nie każdy wie co z nimi zrobić. Kilka lat temu zrobiła się taka "moda" na starocie i każdy Pchli - Straganiarz miał wrażenie, że jego przedmioty są tak bezcenne, że można za nie uzyskać krocie... Mam często wrażenie, że to chęć szybkiego pieniądza.
Lubię stare przedmioty. Kiedyś miała taką komódkę:

Ze starej ciocinej komody Stała się szafką na buty i przedmiotem zachwytu moich gości. A mąż kręcił głową, kiedy malowałam ją na biało
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies