Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

betysia 19:11, 19 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
asc napisał(a)
Mnie ogarnęła chwilowa nostalgia..ile bym dała żeby wiedzieć, że ktoś kiedyś dalej pociągnie moja miłość do ogrodu..... poprzedni właściele wreszcie mogą sobie siedzieć na chmurce z radością patrząc co sie dzieje w ich starym ogrodzie
Kot pierwsza klasa..... Wstydu Polsce nie zrobił.....


Ju tu obca jestem i mam swiadomosc, ze i dom jak i wszystko do okola zylo swoim zyciem zanim ja sie na tym swiecie zjawilam... tak chyba z szacunku do ludzi, ktorzy kiedys tu zyli inaczej nie umiem... wiec ratuje, dbam i dusze raduje gdy widze,ze sie udaje...

a co do kota to dzielny chlop ! bo swoj
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
jotka 19:18, 19 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ile ten ogród widział ... A Ty pięknie dopisujesz się do jego historii
Napiszę coś nie bardzo popularnego - nie jestem kotomanką - ale Twój zaskarbił sobie miejsce w moim sercu

Betysiu, pewnie już zauważyłaś, że większość z nas umieściło się na Mapie Ogrodów Może i Ty zaznaczysz na tej mapie swoje miejsce ???
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
betysia 19:21, 19 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
jotka napisał(a)
Ile ten ogród widział ... A Ty pięknie dopisujesz się do jego historii
Napiszę coś nie bardzo popularnego - nie jestem kotomanką - ale Twój zaskarbił sobie miejsce w moim sercu

Betysiu, pewnie już zauważyłaś, że większość z nas umieściło się na Mapie Ogrodów Może i Ty zaznaczysz na tej mapie swoje miejsce ???


dziekuje za takie slowa...oj, bede buczec jak nic !!!
a co do mapy to gdzie tego szukac i wlasciwie jaka mapa ????
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
betysia 19:36, 19 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Ok, juz znalzlam mape ... ale jak ja jestem daleko....na samym koncu, prawie do oceanu wpadam
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Gardenarium 20:01, 19 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No bo jesteś najdalsza Ogrodowiczka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 20:14, 19 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Widzę, że są nowe zdjęcia ależ pięknie jestem zachwycona cały czas
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
BEATA_S 20:31, 19 cze 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Betysiu ... przede wszystkim chcę Ci powiedzieć, że bardzo podoba mi się Twój avatarek
Po drugie masz piękny dom i już wiem, że kolejne zdjęcia ogrodu będą coraz piękniejsze Porafisz podkręcać atmosferę ... tak czuję
Cudowna lawenda w kamiennych donicach ! Czekam na ciąg dalszy historii i zdjęć
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Ana 21:11, 19 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Zajrzałam zaciekawiona tytułem...i wsiąkłam Cudowna historia Twojej przeprowadzki, walki o ogród, kociaka...chcę czytac jeszcze i jeszcze...i jako wścibska pseudo-dekoratorka i maniaczka wnętrz chcę zajrzeć przez turkusowe okiennice do środka i odkrywać skarby, których zapewne ogrom w domu Wybacz moje wścibstwo, ale wręcz mnie skręca na samą myśl co może kryć stary francuski dom

Ogród wygląda zjawiskowo, nie tylko dzięki egzotycznym dla nas drzewom, i krzewom, ale dzięki Waszym rękom i sercom, które dajecie temu zakątkowi na ziemi....będę stałą podczytywaczką na milion procent
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
agata_chrosc... 21:19, 19 cze 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dzień Dobry! Chyba dobrze Cię rozumiem, bo ja od ponad 3 lat wzdycham do Polski z Holandii. Ładnie opisałaś ten stary ogród i historie Brutusa. Ja kiedyś w Warszawie miałam rudego kota, którego z kolei moja Mama znalazła w piwnicy. Też ledwo żył, a my wtedy miałyśmy psa i to owczarka niemieckiego. Na szczęście to była suka i jakoś dała się przekonać, że kot smaczny nie jest. I ten nasz Dżinks chodził potem z psem na spacery, a jak psa zabrakło to chodził sam i też czekał na sąsiadów, żeby mu drzwi otworzyli. Kochał tylko moją Mamę i jak kiedyś wyjechała do sanatorium to tego samego dnia zniknął i ja przez dwa tygodnie układałam sobie przemówienie na temat jego zniknięcia. Przywiozłam Mamę z dworca, zdążyłyśmy usiąść z herbatą w fotelach, wzięłam głębszy oddech, żeby zacząć historię zniknięcia kiedy swoim zwyczajem Rudy skoczył na klamkę i wydał przeraźliwy wrzask po drugiej stronie drzwi. Wrócił jak gdyby nigdy nic w 10 minut po powrocie Mamy. W takie historie to tylko ludzie, którzy kiedyś mieli kota mogą uwierzyć.
I mamy jeszcze coś wspólnego - ja też zamieszkałam w starym domu i właśnie staram się doprowadzić pobojowisko, które było kiedyś ogrodem do stanu używalności. No tylko to jest zupełnie inny klimat, inne jedzenie, inne słońce, tylko ludzie naokoło chyba równie obcy. Pozdrawiam z Holandii.
____________________
ogród w Holandi
Celina 22:02, 19 cze 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj Betysiu

jako że miałam chwilową nieobecność na ogrodowisku ,dzisiaj trafiłam do Ciebie
I będę zagladać!
Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie
____________________
Celina - Moje poletko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies