Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi

MarekW 20:50, 20 cze 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Wspaniała opowieść i tak ciepło się zrobiło choć i u nas teraz upały. I ja będę tu wracał ciekawy co nowego we francuskim ogrodzie tak sympatycznej Właścicielki.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
betysia 20:58, 20 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
bociek napisał(a)
O matuchno kochana. Chyba umarlam i trafilam do raju....

Przeczytalam z otwarta paszcza od deski do deski...

Betysia, jak rany koguta, ale wyczarowalas dom!!!! Te niebieskie okiennice, te wnetrza. A tam wnetrza - ta kuchnia!!!!! Ta Kuchnia mnie rozwalila na lopatki....

A ogrod??? Jak pragne zakwitnac masz wlasne granaty i figi!!!! I wisteria i te roze uratowane, i oszalala lawenda... I klimat, w ktorym zawsze chcialam mieszkac... I slimaki i zabki i...... I na dodatek masz F U T R O z cyrku

Betysiu, czy nie potrzebujesz moze gosposi?????

Ale super opowiesc Witaj serdecznie w klubie zielono zakreconych



tak sie usmialam,ze az mnie policzki bola i malo twarzy mi nie sparalizowalo hihihi
...az meza zawolalam... i rozwod odroczony bo chyba zrozumial dlaczego od 2 dni tylko wzdycham i znikam...
Wasze komentarze bezcenne, UWIELBIAM i sciskam mocno!!!!
p.s "cyrkowy" futrzak wlasnie zajal lozko w sypialni i zerka na mnie jednym okiem, chyba go obudzilam tym smiechem hihi
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
popcorn 21:01, 20 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wszystko super... ta lawenda, ta kuchnia... (mam takie same uchwyty!!! tylko ta kabina w łazience, brrr
pozdrawiam, będę zaglądać
____________________
Mój nowy ogródek
AniaK 22:04, 20 cze 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Betysiu i ja się przywitam .
Jestem zauroczona (stary dom,we Francji i te okiennice), uwielbiam takie klimaty.
A te kamelie, figi, granaty,wisteria .... po prostu cudo.
Pozdrawiam gorąco.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Ana 22:10, 20 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Betysiu, zaglądam w pposzukiwaniu nowych zakątów i nie zawiodłam się...bialo-różowe ogrodowe zakątki cuuuuudowne!

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
anieszka 23:11, 20 cze 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Przyszłam się przywitać

Dawno temu byłam we Francji i zakochałam się w niej a przede wszystkim w ludziach, kulturze i wszystkim co mnie otaczało , ale nie wiem czy miałabym na tyle odwagi , żeby się tam wyprowadzić i zamieszkać - za co cię strasznie podziwiam

Przeczytałam całą opowieść z zapartym tchem i myślę że jest to niezły materiał na książkę - pomyśl o tym

Dom jest cudny, właśnie tak sobie go wyobrażałam , gratuluję wyczuscia i smaku
Meble są takie jakie być powinny - każdy ma swoją przeszłość i duszę .................
Niebieski to też mój ukochany kolor ale u ciebie pasuje idealnie. Czytając twoje opowieści poczułam się jakbym tam była i czuła zapach lawendy , jakbym była w Toskanii. a w koło były winnice i pola kwitnącej lawendy ..... oj rozmarzyłam się za bardzo

Najwspanialsze jest to , że oprócz domu również ogród posiada duszę - pomyśl ile dzieci po nim biegało i wąchało róże , łapiąc motyle , to jest to .......

Ale najlepsze z tego wszystkiego jest to ,że czytając twój wątek z postu na post coraz mniej wyczuwam doła i depresji a wręcz z czasem coraz więcej radości i zabawy.
Tak więc super dziewczyno - trzymaj tak dalej bo świat jest piekny i nie ma co się smucić a jakby co to do wawy są loty - zawsze chetnie cię ugościmy
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anula_wn 23:27, 20 cze 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
zauroczona avatarem w jakimś przeglądanym wątku zachodzę do Ciebie i ...przepadam !
obłędny dom, ogród, nstalgiczna historia ciepło opowiadana

witam serdecznie Beatko ! podziwiam Twoją (Waszą) odwagę, bo kupno takieg domu i remontu, zwłaszcza na obcej ziemi, to nie lada wyzwanie! przepięknie go urządziaś, super, że została kamienna ściana, wszystko ma taki klimat, że nie chce się od Ciebie wychodzić....

a jak tak opowiadasz mam przed oczami film 'Zaczarowany ogród', a myślałam, że takie rzeczy to już tylko w książkach i tv fajnie tak odkrywać przeszłość, zapomniane zakątki, dawać im nowe życie....magia !

pozdrawiam i czekam na więcej !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Evchen 23:42, 20 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
O matko, Beatko... dopchać się do Ciebie nie można, taki ścisk
Urzekły mnie Twoje białe kwiaty, moje ulubione, białe bialusieńkie. Czy Ty wiesz, że to mój ulubiony kolor?... Prawie wszystko w moim domu kusi bielą.. a i ogród chciałabym biały. Altankę mam białą - chociaż znajomi taaaakie oczy robili jak ją na biało mąż malował I taras mam biały i sofy i meble.. chociaż to takie niepraktyczne
Niepraktycznie piękne Urzekająco piękne..
Rozsiedli się goście dookoła i czekają aż figi dojrzeją No to i ja przysiądę. A później razem napalimy w kominku
Tak się cieszę, że Ci dobrze....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 23:42, 20 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
O matko, Beatko... dopchać się do Ciebie nie można, taki ścisk
Urzekły mnie Twoje białe kwiaty, moje ulubione, białe bialusieńkie. Czy Ty wiesz, że to mój ulubiony kolor?... Prawie wszystko w moim domu kusi bielą.. a i ogród chciałabym biały. Altankę mam białą - chociaż znajomi taaaakie oczy robili jak ją na biało mąż malował I taras mam biały i sofy i meble.. chociaż to takie niepraktyczne
Niepraktycznie piękne Urzekająco piękne..
Rozsiedli się goście dookoła i czekają aż figi dojrzeją No to i ja przysiądę. A później razem napalimy w kominku
Tak się cieszę, że Ci dobrze....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 23:43, 20 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
No nie.. muszę Muszę swój 100 post napisać w Twoim wątku Będziemy razem świętować
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies