Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

13:30, 15 lip 2013
Nati, u mnie jest podobna sprawa, jak widziałaś moja działka też nie jest gigantem dlatego muszę z głową zagospodarować przestrzeń. Nie mogę i nie chcę aby rośiny zdominowały ten ogród. Powinnam mieć tam miejsce na rekreację, na grilla na.... coś tam coś tam. A rośliny powinny tworzyć tło i nie wchodzić w moją strefę buforową. Ale każdy sobie planuje jak lubi i chce. Ja chcę tak

Dziękuję za odpowiedź. Projekty Danusi znam i korzystam z nich bo są przepiękne.
A thuje też szmaragdy wybrałam, bo dziewczyny mi je polecały więc im zaufałam
Nati 19:08, 15 lip 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Kalamandyna napisał(a)
Nati, u mnie jest podobna sprawa, jak widziałaś moja działka też nie jest gigantem dlatego muszę z głową zagospodarować przestrzeń. Nie mogę i nie chcę aby rośiny zdominowały ten ogród. Powinnam mieć tam miejsce na rekreację, na grilla na.... coś tam coś tam. A rośliny powinny tworzyć tło i nie wchodzić w moją strefę buforową. Ale każdy sobie planuje jak lubi i chce. Ja chcę tak

Dziękuję za odpowiedź. Projekty Danusi znam i korzystam z nich bo są przepiękne.
A thuje też szmaragdy wybrałam, bo dziewczyny mi je polecały więc im zaufałam


no to chyba masz racje jak teren nie pozwala na wieksze rosliny to tuje wystarcza, bo jednak za kilka lat nie będzie miejsca na wybieg, jak ja to mówię bo moja Hania niestety nie ma u nas dużo miejsca do biegania. pozdrawiam.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 23:48, 15 lip 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati wpadnij do mnie Bożenka potwierdziła twoją nazwę hosty
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
goniak 08:43, 17 lip 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Nati napisał(a)
jeżeli macie pomysł co to może być za funkia proszę o podpowiedź będę wdzięczna


To z pewnością Great Expectations, tylko młodziutka.
Hosta zaliczana do wolnorosnacych, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo jest piękna.




To może być hosta Independence, jeśli białe brzegi liści są nakrapiane na zielono.
Niestety zdjęcie nie jest zbyt dokładne, musisz ocenić sama.
Jeśli ma czystobiałe brzegi to może być Patriot.



To pewnie jest hosta Guacamole.
Od niej pochodzą też nowsze odmiany Holy Mole i Avocado.
bold text
____________________
Małgosia mój zielony świat
Nati 12:20, 17 lip 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
goniak napisał(a)


To z pewnością Great Expectations, tylko młodziutka.
Hosta zaliczana do wolnorosnacych, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo jest piękna.




To może być hosta Independence, jeśli białe brzegi liści są nakrapiane na zielono.
Niestety zdjęcie nie jest zbyt dokładne, musisz ocenić sama.
Jeśli ma czystobiałe brzegi to może być Patriot.



To pewnie jest hosta Guacamole.
Od niej pochodzą też nowsze odmiany Holy Mole i Avocado.
bold text

dziękuję ci ta pierwsza to raczej patriot wolno rośnie i bardzo białe brzegi ma bez kropek i ta druga tak myslałam że guacamole bo często się też natykałam na nią w internecie tylko nie byłam przekonana, jak będziesz czasami pisać w swoim wątku o hostach które są ciekawe odmiany chętnie zajrzę, marzy mi się takie hostowisko jak u ciebie pozdrawiam i życzę miłego dnia
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
zuza12 19:58, 17 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Witaj Natalio.
Ja z braku czasu nie jestem w stanie ogarnąć Was wszystkich. Staram się zajrzeć do każdego, ale nie zawsze zostawiam ślad. Jeżeli chodzi o nazwy roślin, to niestety ja Ci nie pomogę.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Nati 13:06, 18 lip 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
zuza12 napisał(a)
Witaj Natalio.
Ja z braku czasu nie jestem w stanie ogarnąć Was wszystkich. Staram się zajrzeć do każdego, ale nie zawsze zostawiam ślad. Jeżeli chodzi o nazwy roślin, to niestety ja Ci nie pomogę.
Pozdrawiam


dziękuje za odwiedzinki ja też raczej tylko zwiedzam, odezwać się do kazego to wymaga dużo czasu którego mi brakuje przy dwójce małych dzieci i czasu spędzanego w ogródzie, ale czasem się odezwę a teraz lecę do ciebie pooglądać pozdrawiam.
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
eda 13:48, 25 lip 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nati te twoje będą prawdopodobnie tak wyglądały
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Nati 13:52, 25 lip 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
aaa no tak masz racje, a ja myslałam że to takie inne lilie będą
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
EPODLAS 16:20, 28 lip 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Nati, cięzko nieraz rozpoznać odmianę hosty, niektóre różnice między odmianami są minimalne. Najgorzej że nawet w renomowanych szkółkach zdarzają się pomyłki. Też lubię wiedzieć jaką mam hostę, ale dużo mam niestety nn. Może kiedyś je zidentyfikuje.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies