Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Pokaż wątki Pokaż posty

Radość dla oczu, pokarm dla duszy

Nati 08:58, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
AgnieszkaW napisał(a)
Kolor na skalniaku w okresie lata możesz np. uzyskać niskimi berberysami, grupą wrzosów (ale nie każdy inny, bo zrobi się pstrokacizna), traw. Tak jak Danusia, wnoszę o zabranie tych plastikowych donic ze skalniaka
Tak niski płotek chyba nie ochroni przed psami, więc jaki on ma cel, bo chyba nie dla ozdoby? Nie gniewaj się, ale taki płotek (czy ja dobrze widzę, że on jest plastikowy???) i drewniane bordery to przeżytek. Kupuj i sadź rośliny grupami, jednakowe, uzyskasz lepszy efekt niż każda roślinka "z innej parafii".
Danusia dała ci dobre rady, posłuchaj jej. Piszę to wszystko szczerze po to, by ci pomóc. Pozdrawiam serdecznie


dziękuję bardzo właśnie tak robię grupani tylko na razie tego nie widać żurawki na razie się rozrastają i za rok będę sadzić grupami, dziękuję za rady nie obrażam się właśnie o to mi chodziło, płotek wbrew pozorom naprawdę trochę chroni dużo się napracowałam żeby to wszystko stworzyć ale pomyślę nad tym i w przyszłym roku coś zmienię bo to duże przedsięwzięcie znowu. dziękuję bardzo
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 09:01, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
monteverde napisał(a)
Nati nie wiem czy właściwą osobę poprosiłaś o rozplanowanie roślinek, ale już widzę, że miscant nie może być przed hortensjami bo je zasłoni dorasta do 2m, masz tu kilka linków i poczaytaj o roślinkach które wsadzasz przewidując jak duże urosną żurawki żótłe też tam nie pasują jeżeli masz palące słońce, fajnie, że próbujesz z bonzai
http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Miscanthus%20sinensis%20%27Variegatus%27&lang=1
http://www.ogrodkroton.pl/towar.2862.miskant.morning.light.-.miscanthus.morning.light.html
http://sklep.oczkowodne.net/p572,turzyca-siderosticha-variegata.html wiciokrzew to naqjprawdopodobniej pomorski, dorasta do 5m aha ładny ten kamienny płotek tylko ta doniczka z begonią tam nie pasuje jeżeli widzisz , że jakaś roślina źle się czuje w danym miejscu, przesadź ją a najlepiej jak znasz nazwę wbij ją w google i poczytaj jakich potrzebuje warunków, pozdrawiam


dziękuję miskant jest pomiędzy hortensjami mają się tak ooplatać, o roślinach dużo czytam naprawdę tylko faktycznie ciężko mi ocenić jaki efekt będzie rabaty po kilku latach dlatego właśnie o to pytałam czy ok to wygląda , dziękuję serdecznie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
agatanowa 09:50, 04 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Nati napisał(a)


bardzo ci dziękuję za cenne uwagi te rodzaje drzew, dziękuję bardzo właśnie się zastanawiałam jakie wybrać jeszcze na działakę właśnie myślałam o buku ale muszę poczytać a na tle ściany będą hortensje ale są jeszcze malutkie, a drzewa na tle ściany nie dadzą cienia b słońce jest z boku tak bardziej od frontu przed rabatą, ale w sumie jak się rozrosną to zakryją prawda? tylko chciałam aby grujecznik był soliterem i był wyeksponowany a tutaj zginie. w każdym razie dziękuję przemyślę to pozdrawiam


Drzewa na pewno się rozrosną, nawet kolumnowe mają najmniej ok. 3 m średnicy.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Welka 10:28, 04 sie 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Nati napisał(a)


Nati, żurawki piękne!
W jakich odstępach je wsadzałaś, bo ze zdjęcia wydaje się, że bardzo blisko? Za rok to będą wielkie kępy i te które wolniej rosną będą zagłuszone. Zrób najlepiej zdjęcie z bliska, bo ja okularnik i może nie widzę za dobrze
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
zawitka 10:48, 04 sie 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Witaj Nati, fajnie że zajrzałaś do mnie,ale ja w sprzwach nasadzeń też mam duży kłopot, bo nie bardzo potrafię .Szukam po ogrodach u innych jak to robią i drogą prób i błędów planuję Wyjdzie to zostawiam nie wyjdzie to do zmiany . Myślę że musisz zacząć od wyższych drzew przy ścianie i włączać rośliny lubiące słońce wysokością w dó łod ściany Popytaj innych i pooglądaj Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę sukcesu choć nie szybko to będzie --trza się uzbroić w cierpliwośc ogrodniczą
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Nati 10:59, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
Welka napisał(a)


Nati, żurawki piękne!
W jakich odstępach je wsadzałaś, bo ze zdjęcia wydaje się, że bardzo blisko? Za rok to będą wielkie kępy i te które wolniej rosną będą zagłuszone. Zrób najlepiej zdjęcie z bliska, bo ja okularnik i może nie widzę za dobrze
Pozdrawiam


masz racje żurawki są blisko bo chciałam mieć ładny efekt teraz a za rok jak się rozrosną chcę porobić sadzonki i w rzędach posadzić żeby nie było tak naciapane to tak na razie pozdrawiam aha i zobaczymy czy dadzą rade wszystkie na słońcu ale są piękne
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 11:02, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
zawitka napisał(a)
Witaj Nati, fajnie że zajrzałaś do mnie,ale ja w sprzwach nasadzeń też mam duży kłopot, bo nie bardzo potrafię .Szukam po ogrodach u innych jak to robią i drogą prób i błędów planuję Wyjdzie to zostawiam nie wyjdzie to do zmiany . Myślę że musisz zacząć od wyższych drzew przy ścianie i włączać rośliny lubiące słońce wysokością w dó łod ściany Popytaj innych i pooglądaj Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę sukcesu choć nie szybko to będzie --trza się uzbroić w cierpliwośc ogrodniczą


no włąsnie cierpliwości u mnie mało ale wiem że to wada ogrodników i się staram a na te drzewa to się cn
hyba nie doczekam chcę też na działce tej drugiej ze skalniakiem sadzić brzozy itu chyba też posadzę nie sa kłopotliwe tylko zaśmiecają a ja lubię porządek na ogrodzie taki wymuskany i boję się że będzie mnie denerwować ale wolę chronić rośliny żeby ładnie wyglądały dziękuję za rady
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Nati 11:07, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
agatanowa napisał(a)


Drzewa na pewno się rozrosną, nawet kolumnowe mają najmniej ok. 3 m średnicy.


dziękuję ci chyba najbardziej mi pomogłaś z tymi drzewami chociaż się boję bo mam mało miejsca ale drzewa dają urok i chyba wezmę brzozy a jak jest najlepsza taka w miarę wąska i nie za wysoka np. max 4m, nie wiem nawet czy to dużo bo chcę też na działce ze skalniakiem posadzić 2 brzozy ale boję się że będą strasznie zaśmiecać , a ty masz je u sibie? napisz które odmiany są najlepsze takie włąśnie kolumnowe i trochę szerokie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
zawitka 11:11, 04 sie 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Nati .Wiesz ja już przeszłam przez wiele doświadczeń i wiem że teraz trzeba sadzić takie drzewa żeby po nich nie sprzątać . Miałam wsztstkie liściaste porosły duże śmieciły i roboty huk.Dzisiaj sadż tuje i iglaste nie ma przy nich dużo pracy ..Jak lubisz porzadek to nie liściaste .Pozdrówka .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Nati 12:25, 04 sie 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
agatanowa napisał(a)


Drzewa na pewno się rozrosną, nawet kolumnowe mają najmniej ok. 3 m średnicy.


dziękuję ci chyba najbardziej mi pomogłaś z tymi drzewami chociaż się boję bo mam mało miejsca ale drzewa dają urok i chyba wezmę brzozy a jak jest najlepsza taka w miarę wąska i nie za wysoka np. max 4m, nie wiem nawet czy to dużo bo chcę też na działce ze skalniakiem posadzić 2 brzozy ale boję się że będą strasznie zaśmiecać , a ty masz je u sibie? napisz które odmiany są najlepsze takie włąśnie kolumnowe i trochę szerokie
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies