Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Anita1978 21:50, 03 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
anipla napisał(a)
pierwszy raz cos takiego widzę ...czy to opuchlaki? czy co to to jest? w kilka godzin powygryzały liście...azalii,rh, liatry, za horti się wzięły...




To chyba naliściak drzewoszek

U mnie też go pełno, wyżera wszystko, podobno jest bardzo żarłoczny... Trzeba pryskać
____________________
ogródek Anity
Anita1978 21:56, 03 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Jestem raczej pewna, na 99%. Ja pryskałam Decisem, ale nie wiem jeszcze czy zadziałał, pryskałam kilka dni temu... Za to napewno pokonałam nim skoczka różanego, na razie... Pozdrawiam
____________________
ogródek Anity
Mala_Mi 22:37, 03 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Co za drań!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anipla 03:31, 04 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
popcarol napisał(a)
sliczny... ale dziury robi okropne:/
daj znac czy talstar zadzialal..
pozdrowka!!

PS Oliwka udana, ogrodniczka rosnie jak nic!


2 h po oprysku siedziały dziady dalej ale można było palcem ruszać i nie uciekały, coś pewnie podziałało ,rano były jeszcze (dużo mniej) ...i teraz pytanie czy uciekły czy padły ......niestety padał deszcz i jeżeli padły to mógł je zmyć w trawnik...i tym sposobem nie wiem czy podziałało ale zobaczę jutro czy jeszcze więcej strat jest
ps.oby jej zostało ...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 03:44, 04 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Bogdzia napisał(a)
Anitko wychodzi mi że ten owad to Pryszczel lekarski. Lubi jeśc głównie liście jesionu, ale również wierzby , klonu i topoli, czyżby jeszcze rh? Nic o tym nigdzie nie piszą.A może to nie on powygryzał te liście? , choc z kształtu i ich szerokości też bym go o to posądziła.Pozdrówka.


Dziękuje Bożenko,
jest bardzo ,bardzo podobny ale to chyba nie on...co do liści to on powygryzał jestem pewna bo jak zobaczyłam te żuczki to pierwsza reakcja była : o jaki śliczny ale jak zobaczyłam jak mi zawzięcie pożera liścia to juz mi się przestał podobać i wtedy poszedł talstar w ruch bo nic innego nie miałam pod ręką
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 03:50, 04 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
danuta_ napisał(a)


Dziękuję Danusiu,faktyczie chyba to Naliściak,pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 04:18, 04 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Anita1978 napisał(a)



To chyba naliściak drzewoszek

U mnie też go pełno, wyżera wszystko, podobno jest bardzo żarłoczny... Trzeba pryskać


Dzięki Anitko, ja pierwszy raz widziałam takiego żuczka a właściwie całe stado żuczków niestety,dziadostwo jakieś i jak szybko pożera liście;(
poszperałam i wyszukałam -naliściak srebrnik może???
http://owocewarzywakwiaty.pl/kwiaty/artykuly/a/pokaz/c/artykul/art/nalisciak-srebrnik.html
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 04:20, 04 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
asc napisał(a)
Co za drań!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nio, żeby tylko jak nie zdążył złożyć ...;(
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 04:24, 04 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Dziękuję za odzew bo nie miałam pojęcia i żadnego punktu zaczepienia...
to chyba Naliściak ale czy srebrnik czy drzewoszek? pewnie i jedno i drugie zwalcza isę tym samym tylko że u mnie ciągle leje i jak się pryśnie to deszcz spłucze
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Anita1978 08:01, 04 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja stawiam na drzewoszka
A pryskać to trzeba chyba czymś co działa na stonkowate, bo to też żuczkowate. Rośliny przez nie nie umrą, ale zostaną bez liści a to paskudnie wygląda. U mnie opanowały brzozy najbardziej. Efektów po opryski jeszcze nie można ocenić bo cały czas leje....
U mnie wczoraj niedaleko była trąba powietrzna, a dzisiaj , zgadnijcie...



Także pogoda bez zmian...
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies