Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy.

Diana 23:38, 15 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
zuza12 napisał(a)




no piękna jest !!!!!!!!!!
warto było czekać, żeby teraz zazdrościć ciutkę .....a może więcej niż ciut
bardzo orginalna
ciekawe co mąż wyczaruje ???
Ana 13:54, 16 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
zuza12 napisał(a)
Ana, to forum ma jakiegoś wirusa, nie tylko ja zaraziłam się od ciebie. Pokazywałam mężowi twoje prace i wczoraj przytaszczył do domu tą szafkę. Oczywiście od razu wziął się do pracy, chociaż miał montowac automatyke do bramy



bomba!!! A jak mąż zamierza wykończyć szafkę? cieszę się, że zarażam

Ja dziś też byłam "na gratach"

Donica jest świetna!!!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 13:55, 16 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
i o mały włos nie zapukałabym wczoraj do Twoich drzwi - byliśmy popołudniu z M i dzieciakami na spacerze w pobliżu, ale deszcz nas przegonił....
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
zuza12 14:29, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Ana napisał(a)
i o mały włos nie zapukałabym wczoraj do Twoich drzwi - byliśmy popołudniu z M i dzieciakami na spacerze w pobliżu, ale deszcz nas przegonił....


Cześć Ana.
Wczoraj wróciliśmy do domu po 22.00 Byliśmy w Nastazinie - to taka wioska za Maszewem. Tam moje starsze dziecko jeździ co roku na "Warsztaty teatralne w stodole" Jest to super impreza dla młodzieży zarażonej teatrem. Wczoraj grali dwa spektakle, wiec zakończyło sie to póżno. Chociaz to nie ogrodowo, ale pozwole sobie wrzucić fotkę. Przecież to też ciężka praca "wychodować" taki kwiat młodzieży i do tego na swój sposób orginalny. Mam nadzieję, że mnie nie zabije jak kiedyś na to trafi.
Tutaj próba do Hamleta - teatr "Niema' Szczecin


A to już teatr "Krzywa Scena" - Stargardzki SCK


Umówimy sie konkretnie i napewno spotkamy.

____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
zuza12 15:08, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Witajcie serdecznie.
Wreszcie poranek bez deszczu. Aż mnie skręca,że siedzę w pracy, a mój mężuś własnie zaczął urlop. Chociaż są i dobre strony takiej sytuacji - po powrocie będzie na mnie czekał pyszny obiadek.
Dzisiaj kilka fotek z innej strony ogrodu. Jest to bok garażu, który z uwagi na duże różnice w spadku terenu był mało atrakcyjny i nie mieliśmy pomysłu jak zasłonic ten brzydki nieotynkowany kawał muru.
Zupełnie przypadkowo udało nam sie kupić tanio gazony i powstał ten kawałek ogrodu.Z lewej strony widac odrobinkę warzywnika.


Funkie czuja sie tytaj doskonale

Majranek wcale nie wygląda gorzej, tylko deszcze nie pozwalaja na plewienie i skrzyp się tutaj rozpanoszył, ale zaraz po powrocie z pracy biorę sie za plewienie.


No i zapeszyłam, przed chwilką lało niesamowicie. Co za pogoda?
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Ana 15:13, 16 lip 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Prawda? Ale oberwanie chmury było!

Piekny kolejny zakątek ogrodu i ciekawe rozwiązanie z gazonami widać, że roślinki polubiły to miejsce
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
eliza3 16:50, 16 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Serdeczne pozdrowienia z drugiego końca Polski, u nas też pada. Co prawda z przerwami, ale do ogrodu nie wychodzę, więc nadrabiam zaległości i biegam po ogródkach siedząc na kanapie. Bardzo ładnie u Ciebie i różnorodnie, lawenda, figa, majeranek wszystko co lubię Będę zaglądać
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
betysia 16:58, 16 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Dziekuje slicznie za dzisiejsza wizyte i ...cudny wpis...ale tak jak juz odpowiedzialam u siebie ... chyba troszke "na wyrost"...!
Ogrodzenie sliczne, brama piekna, kwiaty zachwycaja uroda a haft... oj moje niespelnione marzenie...ale kiedys sie naucze !!!!
pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie!!!!!!!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Dasia 22:51, 16 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
zuza12 napisał(a)


Tutaj kiedyś będzie studnia. Teraz pod tymi kamieniami zbiera sie deszczówka z dachu. Cebrzyk znaleźliśmy na spacerze.




Z przyjemnością obejrzałam ogród, a ten wpis mnie szczególnie zaciekawił.
W jaki sposób zbiera się tu woda? Jest jakiś pojemnik pod kamieniami? Szukam pomysłu na swoją deszczówkę
____________________
Biały domek pod lasem
zuza12 09:34, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Dasia napisał(a)



Tutaj kiedyś będzie studnia. Teraz pod tymi kamieniami zbiera sie deszczówka z dachu. Cebrzyk znaleźliśmy na spacerze.




Z przyjemnością obejrzałam ogród, a ten wpis mnie szczególnie zaciekawił.
W jaki sposób zbiera się tu woda? Jest jakiś pojemnik pod kamieniami? Szukam pomysłu na swoją deszczówkę


Są tam betonowe kręgi do których wchodzą rury drenarskie odprowadzajace wodę z dachu domu. Kiedyś wymurujemy tutaj jeszcze ładną studnię i wykorzystamy cebrzyk w którym teraz rosną kwiaty. Sprawy techniczne to raczej mąż. Ja to tylko mam "wizje", a on to potem ze strony technicznej robi. Przy drewutni też zbieram deszczówkę, ale w 200l beczki. Potem wrzucamy tam pompę i podlewamy warzywnik.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies