Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 23:06, 20 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczne


Ach, cieszą
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:12, 20 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Gosialuk napisał(a)
Hortensje najładniejsze.
Marcinek okazały. U mnie teraz różowe kwitną.
Marketowe róże całkiem fajne. U mnie sama mizeria z nich, a jeszcze sarny zdecydowały, że popróbują i poobgryzały pąki. Więc czekam do przyszłego roku, żeby zobaczyć co to za panny. Na pewno dwie żółte są.


Hortensje po prostu widać z daleka. Cieszą bardzo ale długo każą na siebie czekać. Mam ich trochę, a w tym roku zagościły nowe.
Różom jak zagroziłam wykopaniem to się wzięły za drugie kwitnieniei tak białe okrywowe są i pójdą do Sylwi.
Żółte pięknie pachną.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:19, 20 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Magleska napisał(a)
Ula .... Edenki czarują marketowe też ładne

podziałałaś coś dzisiaj ?
piękna pogoda była


Nic nie miałam sił. Nawet do wożenia słomy. Przebimbałam dwa dni. Trochę spałam. Do pracy przy komp musiałam trochę posiedzieć, obiad, prania, prasowanie. Odpuściłam ogród
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:23, 22 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880

z Krakowa przytargałam od Agi astra. zakwitł i cieszyłam się że bordowy (trochę jakby biskupi bardziej). A dziś rozkwitła druga mini sadzonka i okazało się że jest i biały. To za 2 lata będą już kępy
Nie wiem czy zostawić na bylinowej. Fioletowy sprawdza się przy piwoni.

Przy czym wiosennym można jeszcze sadić astry?

Liliowce w słomie mają ciepło i zaczęły się rozrastać. A to jesień a nie wiosna..jak im to wytłumaczyć

Dziś myślałam że z jednym w tym roku leżę....z przedogródkiem za to inne rzeczy zrobiłam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:28, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Ula ja mam astry przy orlikach, makach, naparstnicach, penstemonach, piwonie to też dobry tropAle jesienią astry fajnie wyglądają przy rozplenicach
dobrze jest je tak posadzić by one ukryły to co przekwitnie wiosną, ale też tak by im nogi schować w czymś zielonym lub kwitnącym bo nogi miewają brzydkie czasem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:37, 23 wrz 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Urszulla napisał(a)


Ja nie wiem w co ręce włożyć. Po ogrodzie w tyg to tylko trochę pochodzę. Ale jak jest piękna jesień to wszystko cieszy.
Powojnikbto dopiero teraz kwitnie. Musi na wiosnę dostać stelaż.



Mnie szkoła dobija, jedna maturzystka a druga 7 klasa , kurcze mam nieraz dość... Ale z powodu covida mogę na szczęści pracować od 6 i kończyc o 14 to dnia zawsze zostaje
Piekne zimowity!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
abiko 22:21, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Urszulla napisał(a)

z Krakowa przytargałam od Agi astra. zakwitł i cieszyłam się że bordowy (trochę jakby biskupi bardziej). A dziś rozkwitła druga mini sadzonka i okazało się że jest i biały. To za 2 lata będą już kępy
Nie wiem czy zostawić na bylinowej. Fioletowy sprawdza się przy piwoni.

Przy czym wiosennym można jeszcze sadić astry?

Liliowce w słomie mają ciepło i zaczęły się rozrastać. A to jesień a nie wiosna..jak im to wytłumaczyć

Dziś myślałam że z jednym w tym roku leżę....z przedogródkiem za to inne rzeczy zrobiłam.


Ula czerwony będzie wyższy zobacz u mnie.. a biały niższy.. też zaczyna u mnie kwitnąć.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 19:39, 26 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula ja mam astry przy orlikach, makach, naparstnicach, penstemonach, piwonie to też dobry tropAle jesienią astry fajnie wyglądają przy rozplenicach
dobrze jest je tak posadzić by one ukryły to co przekwitnie wiosną, ale też tak by im nogi schować w czymś zielonym lub kwitnącym bo nogi miewają brzydkie czasem


Sama nie wiem czy nie straciłam weny ogrodowej. A chyba raczej straciłam. Brak zapału podyktowany brakiem sił.
Jedyne co mi się dziś chciało to zrobić kilka fotek.

Jeśli mowa o trawach to je uwielbiam


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:52, 26 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
kasiek napisał(a)


Mnie szkoła dobija, jedna maturzystka a druga 7 klasa , kurcze mam nieraz dość... Ale z powodu covida mogę na szczęści pracować od 6 i kończyc o 14 to dnia zawsze zostaje
Piekne zimowity!


Z niedogodności czasem korzyść jest
Do matur mam dystans, to młodzi się muszą sprężać a nie my dorośli. Nasz czas był na to dawno temu
A młodszy też w 7 Szkoła mnie najbardziej dobiła w pandemii. Teraz jest spoko ....ale nie wiem jak długo.

Na ogród patrzę z radością z okien domu bo mam w większości jesienną tematykę: hortensje i trawy, opadające liście. Tylko przedogródek mnie dobija....znowu zrobiłam 10 kroków w tył a wiosną tak fajnie się zapowiadało.

Moje Dollary i brunerki które znasz udało mi się je rozmnożyć, choć tyle i chyba zdecyduję się na wiosnę wypełnić nimi całą przstrzeń między roślinami. Znów będą rewolucje na czworakach...widziś te osty na tyłach, pełno ich u mnie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:54, 26 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
abiko napisał(a)


Ula czerwony będzie wyższy zobacz u mnie.. a biały niższy.. też zaczyna u mnie kwitnąć.


Zaglądałam ale jakś wielkści nie mogłam załapać. U mnie dosłownie po 2 gałązki a zobacz ile kwiatków.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies