Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Magleska 19:52, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ula nie mów ,że sama ten korzeń wytargałaś ? .....

fajna liliowcowa się zapowiada

silver dolar poproszę patyki na wiosnę

Buziaki

ps ja dziś poszalałam troszkę
jutro leżę i nic nie robię
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 00:02, 06 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Widzę, że jak tylko chwilka to działasz Za rok już cieszyć będzie wszystko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 00:26, 06 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ula ostro działasz!!!U nas pozbyliśmy się starej śliwy, ale to em wytargał ją z korzeniami, podziwiam ,że bierzesz się za takie rzeczy...ale nie przeforsuj się !!!
"Dolary" u Ciebie godne zazdrości! U mnie coś część hortek nie zakwitło
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
kasiek 07:46, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Urszulla napisał(a)


W wakacje musiałam się wziąć za rehabilitację własną, masaże miałam co 1,5 tyg. Przywróciły mi sprawność. Ten rok i może przyszły to chyba będą ostatnie moje poważne prace. Potem odpuszczam. Będę dbać o to co zrobiłam i tyle....jakieś tylko przesadzanki. Już nie będę kopać i jeździć z ziemią taczkami.

Jak słaba kobieta może wykopać pień brzozy. Sprytem i sposobem z użciem łopaty, rąk i sekatora


Nie taka słaba jak korzeń wycięłaś, ale tez musze przyznac że po 40 sił ubywa w zawrotnym tempie, a nawet jak sie cos robi jak kiedyś to potem zdrowie siada. Zresztą kiedys trzeba podziwiać to co się stworzyło
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 10:53, 06 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Roocika napisał(a)
Ładne te Silver dollar


Rzeczywiście godne polecenia są. Bardzo jestem z nich zadowolona one z tych śrenich wzrostem. Generalnie u mnie na liście hortensji bukietowych:
Nr1 Magical Candle, Silver Dollar

Magical próbuję też wyprowadzić na pniu


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:01, 06 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Magleska napisał(a)
Ula nie mów ,że sama ten korzeń wytargałaś ? .....

fajna liliowcowa się zapowiada

silver dolar poproszę patyki na wiosnę

Buziaki

ps ja dziś poszalałam troszkę
jutro leżę i nic nie robię


Tak sama wykopywałam najpierw ziemię, potem sekatorem odcinałam korzenie od głównego. A potem na koniec okazało się co go trzyma. Nie było łatwo. Godzinę się męczyłam.

Będę ukorzeniać na wiosnę i Silver i Magical. Mam w tym już doświadczenie. Ale stwierdzam że nie każdy patyk się przyjmuje.

Madziu, ja też poszalałam za bardzo. Rękę mam mało sprawną i boli. Coś za coś. A do Ciebie muszę zaglądnąć co tam się podziało
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:05, 06 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że jak tylko chwilka to działasz Za rok już cieszyć będzie wszystko


Cały dzień poświęciłam. Wiosną będzie efekt wow Jeszcze zostały mi rzeczy do skończenia na tej dużej rabacie w następnej wolnej chwili.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:09, 06 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
anpi napisał(a)
Ula ostro działasz!!!U nas pozbyliśmy się starej śliwy, ale to em wytargał ją z korzeniami, podziwiam ,że bierzesz się za takie rzeczy...ale nie przeforsuj się !!!
"Dolary" u Ciebie godne zazdrości! U mnie coś część hortek nie zakwitło


Nie mam wyjścia muszę robić sama.

Bukietowe zawsze kwitną. Ogrodówki w tym roku różnie kwitły. Czasem przejeżdżam koło domów gdzie pięknie kwitną ale to chyba wyjątkowe miejsca, osłonięte.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
kasiek napisał(a)


Nie taka słaba jak korzeń wycięłaś, ale tez musze przyznac że po 40 sił ubywa w zawrotnym tempie, a nawet jak sie cos robi jak kiedyś to potem zdrowie siada. Zresztą kiedys trzeba podziwiać to co się stworzyło



To pomyśl jak się ma +10. Ja już nie mam sił do rewolucji. Samo koszenie mnie wykańcza wczoraj zastanawiałam się robiąc,z czego się bierze motywacja, że człowiek chce tak ciężko pracować Bo przecież nie musi. Kwiatków nie jemy. To fakt że lubimy jak jest ładnie, ale to nadal zostaje przy nich ciężka praca- trzeba wyplewić, ściąć, przesadzić itp
Prace z warzywnikiem są bardziej zrozumiałe i przydatne. Ale u mnie ślimaki wszystko zjadają ( wczoraj pomidory zjadały w biały dzień)więc postanowiłam się przerzucić na krzaczki z owocami. Levz nie miałam czasu nawet pojechać kupić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:27, 06 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Muszkieterkom które mnie skutecznie zmobilizowały żeby zabrać się za rewolucje i zrobić co zaplanowałam pomimo wielu przeszkód dedukuję poniższe fotki.

Na tym zewnętrznym obrzeżu zaplanowałam bodziszka od Sylwi, który kwitnie przed liliowcami na fioletowo. Więc rabata się jeszcze trochę poszerzy. Sięga ona do studni chłonnej. Marzy mi się tam zamontowanie ujęcia wody do podlewania. Jakieś szczegóły techniczne rozwiązań może mi ktoś podpowoe. Chyba Kasia u siebie robiła.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies