Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

popcorn 07:27, 01 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Urszulla napisał(a)


Eden rose na jesień ma czerwone pędy. Przynajmniej u mnie.
Będą niedługo kwitły i chyba obficie.w tym roku zachwycały.

A te białe to marketowe NN.


uff to cieszę się że to nie Edenka hihihihi pokażesz Edenkę teraz plis? Nawet bez kwiatów? Dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę, nie wiedziałam o czerwonych pędach na jesień!
____________________
Mój nowy ogródek
ElzbietaFranka 21:23, 01 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Witam Urszula

Czytam o tej słomie a jaka to słoma żytnie, owsiana czy jeszcze inna.

Mam dużo słomy po trawach i każdej wiosny mam dylemat co zrobić z taką ilością zawsze paliłam w tym roku wywiozłam.
Myślę aby kupić taką sieczkarnie moglabym wtedy do kompostu wyrzucać albo ściółkować. Mam rozdrabniacz myślałam może te grubsze trawy przemiele, ale za miękkie.
Trzeba będzie pomyśleć co zrobić.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kasiek 21:41, 04 wrz 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A jak ze zdrowiem u Ciebie po takich rewolucjach w ogrodzie?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 12:12, 05 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula widzę że ciągle coś nowego u Ciebie Super


Tak, ciągle coś nowego. Dzisiaj ciężko pracuję żeby zrobić jeszcze liliowcową- moje marzenie sprzed kilku lat. Nie myślałam nigdy że nadam jej bananowy kształt ale tak mi pasowało w miejscu gdzie gromadzi się najwięcej wody. Na pewno liliowcom będzie sprzyjało. W okresie mocnych opadów woda stoi w gruncie na pół łopaty. Rabatę robię podwyższoną-sloma, glina z korą i kompost.

Zajawka- narazie wyłożyłam słomę na przygotowanym wcześniej miejscu.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:15, 05 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
anabuko1 napisał(a)

MAm tą turzycę w ogrodzie.
Ale widzę w donicy ona też wygląda fajnie.


U Madzi je podglądnęłam w donicach U mnie nie sprawdzi się jednak od południowej strony, trzeba non stop podlewać. Zresztą u mnie nawet rojniki trzeba podlewać bo inaczej padają. Mam niesamowitą letnią patelnię.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:19, 05 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
popcorn napisał(a)


uff to cieszę się że to nie Edenka hihihihi pokażesz Edenkę teraz plis? Nawet bez kwiatów? Dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę, nie wiedziałam o czerwonych pędach na jesień!


Proszę, jesienna odsłona edenek na edenkowej z czosnkami skalnymi.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:23, 05 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Urszula

Czytam o tej słomie a jaka to słoma żytnie, owsiana czy jeszcze inna.

Mam dużo słomy po trawach i każdej wiosny mam dylemat co zrobić z taką ilością zawsze paliłam w tym roku wywiozłam.
Myślę aby kupić taką sieczkarnie moglabym wtedy do kompostu wyrzucać albo ściółkować. Mam rozdrabniacz myślałam może te grubsze trawy przemiele, ale za miękkie.
Trzeba będzie pomyśleć co zrobić.

Pozdrawiam


Nie wiem jaka ta słoma. Jest zbelowana w postaci pociętej. Nie robię z nią nic, tylko układam na rabacie. O efektach będę mogła napisać za rok.


Chopin i Goethe



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:30, 05 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
kasiek napisał(a)
A jak ze zdrowiem u Ciebie po takich rewolucjach w ogrodzie?


W wakacje musiałam się wziąć za rehabilitację własną, masaże miałam co 1,5 tyg. Przywróciły mi sprawność. Ten rok i może przyszły to chyba będą ostatnie moje poważne prace. Potem odpuszczam. Będę dbać o to co zrobiłam i tyle....jakieś tylko przesadzanki. Już nie będę kopać i jeździć z ziemią taczkami.

Jak słaba kobieta może wykopać pień brzozy. Sprytem i sposobem z użciem łopaty, rąk i sekatora




Moje hortensje Magical Candle zaczynają się przebarwiać odkąd zrobiły się chłodne wieczory i poranki





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:35, 05 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Silver Dollar są białe, piękne pełne


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 14:20, 05 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ładne te Silver dollar
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies