Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:28, 19 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Bogdzia napisał(a)
Piękne Twoje cynie i bergenia, kolorowo jak w najlepszym okresie lata.


Cynie to takie wdzięczne wypełniacze. A bergeni coś się Chyba pomyliło a jeszcze zapomniałam że lawenda kwitnie.
od dziś paskudne deszcze do piątku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:28, 19 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Pozdrawiam z deszczem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 22:38, 19 wrz 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Danusiu jeszcze takie trawki



A jak sie nazywa ta trawka obok Red Barona? Masz ją z siewu? Miałam te trawy i mi je wymroziło a teraz mam mnóstwo siewek i sie zastanawiam co z nimi zrobic? Czy zostawic niech rosną czy dac do donic?U mnie też lawenda szaleje a cynie uwielbiam, siałas bezposrednio do gruntu?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 08:23, 20 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
danuta_szwajcer napisał(a)


A jak sie nazywa ta trawka obok Red Barona? Masz ją z siewu? Miałam te trawy i mi je wymroziło a teraz mam mnóstwo siewek i sie zastanawiam co z nimi zrobic? Czy zostawic niech rosną czy dac do donic?U mnie też lawenda szaleje a cynie uwielbiam, siałas bezposrednio do gruntu?


Ta trawka to Mint Mist, jest z tego rodzaju co te brązowe. Ma zawsze mnóstwo siewek ale pokazują się później. A wogóle to wyrasta po dwóch latach tam gdzie była matka nawet jak ją wymrozi. I dobra na suche miejsca. Pod jabłonką zrobiłam z niej dwa szpalerki. Może to rozwiązanie chwyci. W donicach pewnie też urosną.

Cynie siałam bezpośrednio do gruntu jak zrobiłam sadzonki trzmieliny. Niestety musiałam okresowo podsypywać granulkami bo u mnie mnóstwo ślimaków.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 08:34, 20 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne masz cynie Ula szkoda, że nie pomyślałam, żeby sypnać nasiona wprost do gruntu, ciesz się nimi jak najdłużej

Rok dla róż był trudny, ale trawkowo udany

Pozdrowienia zostawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
danuta_szwajcer 18:03, 21 wrz 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Tez tak zrobie z cyniami, mam pikowane i marne w tym roku, ale może przez to też, że nie były podlewane. trawki zostawie, na wiosne moze je porozsadzam, jak mowisz, ze daja rade w suchym. Ula jak tam u Ciebie? Też tak leje? zalewa Cie? U mnie piasek wiec spoko a deszcz sie mi przyda.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 19:14, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Agania napisał(a)
Piękne masz cynie Ula szkoda, że nie pomyślałam, żeby sypnać nasiona wprost do gruntu, ciesz się nimi jak najdłużej

Rok dla róż był trudny, ale trawkowo udany

Pozdrowienia zostawiam


Cynie warto rozsypać.. teraz po deszczach będzie z nimi kiepsko. A chciałam nasionka zebrać.

Na róże w tym roku nie narzekałam, tylko Artemis się nie udały. A traw ciągle mam mało.

Fajnie że wpadłaś bo barowa pogoda i trzeba szukać odskoczni
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:15, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Agania napisał(a)
Piękne masz cynie Ula szkoda, że nie pomyślałam, żeby sypnać nasiona wprost do gruntu, ciesz się nimi jak najdłużej

Rok dla róż był trudny, ale trawkowo udany

Pozdrowienia zostawiam


Cynie warto rozsypać.. teraz po deszczach będzie z nimi kiepsko. A chciałam nasionka zebrać.

Na róże w tym roku nie narzekałam, tylko Artemis się nie udały. A traw ciągle mam mało.

Fajnie że wpadłaś bo barowa pogoda i trzeba szukać odskoczni
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:21, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
danuta_szwajcer napisał(a)
Tez tak zrobie z cyniami, mam pikowane i marne w tym roku, ale może przez to też, że nie były podlewane. trawki zostawie, na wiosne moze je porozsadzam, jak mowisz, ze daja rade w suchym. Ula jak tam u Ciebie? Też tak leje? zalewa Cie? U mnie piasek wiec spoko a deszcz sie mi przyda.


Rzeczywiście cynie co jakiś czas podlewałam z konewki.
Mnie zalewa oczywiście. Co będzie do soboty nie wiem. Muszę przetrwać i ograniczać zużycie wody.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 13:27, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Miałam piękne pomponowe cynie dwa lata temu, jednak za późno zabrałam się za ich zbieranie, właśnie chyba zgniły, siałam to co wysuszyłam i nie wzeszły, teraz muszę sobie nasionka kupić.

W poniedziałek ma być już 20 stopni
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies