Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

BasiaLT 22:21, 21 paź 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Bogdziu to okno z widokiem na ogród to masz nieziemskie po prostu. Żałuję bardzo ze takiego nie mam. Kolory u ciebie niesamowite, mimo braku słońca.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anna_t 22:33, 21 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


Osiągniesz wprawdzie inny ale na pewno fajny stan. W końcu tworzysz ogród nowoczesny a nie taki jak ja. Jesli chodzi o ambrowca to tez o nim myślałam ale piszą ze sie rozrasta odnogami i do tego podmarza to ja go juz nie chcę. Z klonów to polecam Atropurpureum czerwony latem i jaskrawoczerwony jesienia i drugi klon trójkwiatowy zielony latem i złoty jesienią . Klony niestety chorują ale sa przepiekne.Moga tez byc inne ale zestawienie tych dwóch kolorów bardzo mi sie w Rogowie podobało, nie wiem czy widziałas zdjecia , sa kilka stron wczesniej.

widzialam sa nieziemskie..
klony chorują, niedobrze wiesz ja cienka jestem jeszcze ogrodowo i tak z różami porwalam się zmotyka na słońce. czy dam rade..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Bogdzia 23:04, 21 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)

widzialam sa nieziemskie..
klony chorują, niedobrze wiesz ja cienka jestem jeszcze ogrodowo i tak z różami porwalam się zmotyka na słońce. czy dam rade..


Aniu z ta chorobą nie da sie walczyc bo nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje. Najczęsciej nie niszczy całych drzew tylko pojedyncze gałęzie. W Rogowie widziałysmy obcięte chore częsci a reszta sobie rosła. No cóz trzeba sie przyzwyczaic że i rosliny choruja.Róze to ciągła praca i niewielu sobie z nią dobrze radzi szczególnie dlatego ze dla nich odpowiednia ziemia jest potrzebna. Twoje róze wcale nie s takie złe jak na pierwszy rok, zobaczymy co będzie po przesadzaniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 23:05, 21 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
BasiaLT napisał(a)
Bogdziu to okno z widokiem na ogród to masz nieziemskie po prostu. Żałuję bardzo ze takiego nie mam. Kolory u ciebie niesamowite, mimo braku słońca.

Dzięki Basiu za dobre słowo.Pozdrówka śle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Napia 23:05, 21 paź 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękne jesienne widoki. I te za oknem, i z wyprawy do Rogowa. Napatrzyłam się i już kombinuję, gdzie by tu jeszcze posadzić klony. Tylko czy pod nimi mogą rosnąć róże
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
anna_t 23:07, 21 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Właśnie..narazie jakby nieodczuly.bo te od Karoli kupowane to liście zbrazowialy i łyse są już teraz
Zobaczymy czas pokaże.już chyba trochę zmęczona ogrodowo jestem skoro się tym nie przejmuje
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Bogdzia 23:12, 21 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Napia napisał(a)
Piękne jesienne widoki. I te za oknem, i z wyprawy do Rogowa. Napatrzyłam się i już kombinuję, gdzie by tu jeszcze posadzić klony. Tylko czy pod nimi mogą rosnąć róże


Klony nie są bardzo wysokie (te palmowe i podobne) w kazdym razie niepredko wysokie będą więc róze pod nimi moga miec za ciemno ale jesli by to była wystawa na słoneczna stronę i nie całkiem pod klonami by rosły to da sie je pogodzic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 23:16, 21 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)
Właśnie..narazie jakby nieodczuly.bo te od Karoli kupowane to liście zbrazowialy i łyse są już teraz
Zobaczymy czas pokaże.już chyba trochę zmęczona ogrodowo jestem skoro się tym nie przejmuje


Wszystko okaze sie wiosną. Ty sie spalasz bo za bardzo chcesz miec idealnie. Przesadzanie i poprawianie tez dla ludzi wiec sie tak nie stresuj. Na odpoczynek i planowanie masz całą zimę więc pewnie troche odpoczniesz od ogrodowej pracy . Bedzie dobrze. I trzeba sie zawsze cieszyc tym co sie ma , co zakwitnie , co dobrze rosnie bo w pogoni za ideałem można tego nie docenic. Tak więc spokojnie Aniu az do wiosny.Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 23:24, 21 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bogdzia napisał(a)
Brzozy przebarwiły sie kiepsko w porównaniu do innych lat i juz gubią liscie.





i jeszcze klon


i jeziorko


Cytuję , bo cudownie masz, u mnie brzozy też jeszcze zielonka, i jeszcze nie sypią
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 23:29, 21 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)

Cytuję , bo cudownie masz, u mnie brzozy też jeszcze zielonka, i jeszcze nie sypią


Myślałam ze musze do Ciebie zajrzec ale mnie wyprzedziłas. Zajrzę klony zobaczyc. Jesień deszczowa to i z wybarwieniami gorzej i az dziw że wogóle sa przy tych ciągłych deszczach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies