Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

an_tre 21:15, 08 wrz 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bogdzia napisał(a)


Aniu ale co przedobrzyłas? Za wysokie ph to za mało kwasnego materiału w glebie i wtedy rh ma problem z pobieraniem pokarmu i moze byc blady. Najlepiej wtedy przesadzic do nowego podłoża z nowym torfem(pomieszanym z ziemią).
Myślałam, że przekwasilam, dałam kwaśną ziemię do Rh, kompost i zasilałam nawozem do rh, czyżby to było za mało?
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
jolanka 21:23, 08 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Pozdrawiam Bozenko
Bardzo sie cieszę, ze znowu mogę podczytywać u Ciebie. W życiu nie pomyślałabym, ze ptaki mogą się krzyżować. Niesamowity widok.
Wyobraź sobie, ze mam kilka kwiatów na rododendronach Cunnigham,s White Wiosną wszystkie przemarzły wiec nic nie było. Czy one zawiążą kwiaty aby kwitnąć w przyszłym roku?

O zdrowie dbaj, rozumiem, ze oczy musisz bardzo oszczędzać.
Powinny być takie komputery, które same piszą to, co do nich mówimy, ale byłoby fajnie Wyobraź sobie, ze robimy cos np w ogrodzie albo w kuchni i od razu możemy to przekazywać Ale mam wyobraźnię?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
pestka56 21:29, 08 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Bogdziu, a czy mogę jeszcze podkwasić rodkowi? Nie za późno?
____________________
Kasia
Bogdzia 09:44, 09 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Myślałam, że przekwasilam, dałam kwaśną ziemię do Rh, kompost i zasilałam nawozem do rh, czyżby to było za mało?


Z tą kwaśną ziemią to różnie bywa, trzeba miec sprawdzoną bo nie zawsze jest kwasna wystarczajaco, to samo z torfem , ja zawsze piszę zeby kupowac polskiego pochodzenia bo w marketach sprzedają rózny , czesto odsączają wode i zostaje sucha masa bez wartosci dla roślin. Jesli nadal beda jasne to pomyśl na wiosne o posadzeniu jeszcze raz do innego środowiska. Przeczytałam jeszcze raz i piszesz o nawozie, jesli podsypałas go w tym roku w ktorym sadziłas to mógł on tak podziałac, ja nawożę dopiero po roku.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kindzia 09:52, 09 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Masz słoneczko Bogdziu? U nas lato znowu

Buziaki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 09:52, 09 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jolanka napisał(a)
Pozdrawiam Bozenko
Bardzo sie cieszę, ze znowu mogę podczytywać u Ciebie. W życiu nie pomyślałabym, ze ptaki mogą się krzyżować. Niesamowity widok.
Wyobraź sobie, ze mam kilka kwiatów na rododendronach Cunnigham,s White Wiosną wszystkie przemarzły wiec nic nie było. Czy one zawiążą kwiaty aby kwitnąć w przyszłym roku?

O zdrowie dbaj, rozumiem, ze oczy musisz bardzo oszczędzać.
Powinny być takie komputery, które same piszą to, co do nich mówimy, ale byłoby fajnie Wyobraź sobie, ze robimy cos np w ogrodzie albo w kuchni i od razu możemy to przekazywać Ale mam wyobraźnię?


CW kwitna na jesieni to ich normalna cecha , ja własnie tego nie lubię bo w tym miejscu gdzie kwitły na wiosne juz kwiatów nie bedzie. co do Twojej wyobraźni to tak juz jest , w moim telefonie jest opcja ze mówię np do internetu lub zamiast pisac sms a on sam pisze ale moge to robic tylko tam gdzie jest mocny sygnał np w Warszawie czy w Łodzi , na mojej wsi sygnał słabiutki i nie działa ale jak jest w telefonie to może byc równiez w komputerze, powinni to robic przy produkcji.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 09:53, 09 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Masz słoneczko Bogdziu? U nas lato znowu

Buziaki


U mnie takie niepewne słonko , namyśla sie czy wyjśc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 09:55, 09 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Bogdziu, a czy mogę jeszcze podkwasić rodkowi? Nie za późno?


A jak chcesz podkwasic ? Jesli podsypac torfu to nie radzę , nawozów doglebowych równiez nie , ja bym najwyzej nawozem do iglaków dolistnym opryskała teraz i nic wiecej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 09:55, 09 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Uciekam , dzis dzień wnuczkowy i mnóstwo gotowania
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pestka56 13:59, 09 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Opryskałam 3 tygodnie temu bioponem dolistnym. Natomiast sprawdziłam glebę pod moim największym rh (1,7 m średnicy) i znowu jest 6. W czerwcu podlewałam siarczanem amonu i jeszcze miesiąc temu było pod nim 5
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies