Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 16:17, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)


czy to błękitne to dzwonek?


Bogdziu wynalazłam coś takiego - Dzwonek kremowy czy to właśnie on?


Tak Gosiu to dzwonek kremowy, dobrze rozpoznałas.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:20, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)




Boskie te plamy koloru u Ciebie Szkoda, że nic nie popadało.

Dzieki Mariolka. Trawa juz sucha i kruszy sie jak sie idzie , za dwa dni pewnie jej juz nie bedzie a podlewac juz sie nie da bo musiałabym grzadki zaniedbac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:25, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)
Mam podobnie z różami, ciągły z nimi kłopot tylko i robota, ns dodstek kłują. Też chcę zapytać o te dzwonki


Mam te róze bo teraz tylko z nich najwięcej koloru ale to takie zło konieczne, nie lubię przy nich pracowac .Miałam juz ogród gdzie ani jednej nie było, a dzwonek to dzwonek kremowy, Gosia wstawiła link o nim.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:26, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
BASIA8 napisał(a)


Pięęęękne widoki
Pozdrawiam.

Dziękuje Basiu, równiez pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:28, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pod słowami Wacław apodpisuje sie obiema ręcami. Róża pod oknem cudny poooootfffffór


Róża potwór faktycznie, pozwalam jej rosnąc jak chcePozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anna_t 22:50, 24 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


Obinałam dzis przekwitniete róże, pokłuły mi całe ręce. Robota zmudna i bolesna , potrzebny sekator a rh bez narzędzi , nic nie boli , nie trzeba sie spieszyc , na co tu narzekac? Ta reflekcja () przychodzi mi na myśl gdy mnie pytacie o to obrywanie a nie widziałam by ktos pytał dziewczyny majace duzo róz a są przeciez takie ogrody. U mnie 3/4 krzaków oberwane , mała częśc zostanie bez obrywania bo nie sięgamy w głąb i na wysokosc krzaka. Odkad mamy takie duze krzaki i częsci nie obrywamy to jednak kwiatów jest mniej , nie wiadomo czy przez to obrywanie czy moze duze krzaki są mniej dożywione nawozem ale taki jest fakt. Twoje młode rh , nie ma na co narzekac, przyjemna robota, u mnie obrywa od jakiegos czasu sam M, lubi ta robote i pomalutku bez pośpiechu wychodzi na ile chce i obrywa ile mu się chce w danej chwili.Jesli juz mam odpowiedziec koniecznie to oczywiscie że nie ma przymusu ale krzak gorzej wygląda.
ja też będę obrywać dopóki będę sięgać chociaz Peter podobno do 1,5m dorasta wiec spokojnie
fajnie że mąż Ci pomaga
Tak tylko sobie myślałam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:53, 24 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Róże piękne ale rzeczywiście ja już też mocno ochłonełam. Jest tyle roboty w ogrodzie że już nie skacze nad każdym krzewem i się nie przejmuje mszycami czy plamistoscia. Muszą sobie radzić dopóki dzieci mam małe
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margarete 22:59, 24 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Jakie kolory
Moje/twoje liliowce też już startują Chic ogród mój robi się coraz bardziej cienisty i nie mam już tak wielu słonecznych miejsc na rabatach jak kiedyś. A one potrzebują słońca i tego żeby je dzielić - a ja że względu na suszę nie miałam siły wbijać łopaty w rabatę żeby się do nich dobrać i podzielić...może za rok na wiosnę .
Buziaki i pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AniazUroczyska 01:19, 25 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Bogdziu, zachwycające widoki!
Waclaw 16:30, 25 cze 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Margarete napisał(a)
Jakie kolory
Moje/twoje liliowce też już startują Chic ogród mój robi się coraz bardziej cienisty i nie mam już tak wielu słonecznych miejsc na rabatach jak kiedyś. A one potrzebują słońca i tego żeby je dzielić - a ja że względu na suszę nie miałam siły wbijać łopaty w rabatę żeby się do nich dobrać i podzielić...może za rok na wiosnę .
Buziaki i pozdrawiam

Małgorzata, ja swoje dzielę jesienią ( jeśli dzielę). Wiosna to też dobra pora.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies