Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

JulkAd 16:44, 08 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ozz napisał(a)
Wrzosowe Wiszące Tarasy - chwytliwa nazwa marketingowa

Danusiu- dziękuję, najwięcej kreatywności to ja muszę wykrzesać przy każdej zmianie - wtedy zaczyna się gorączkowe szukanie rodziców zastępczych dla wybujałych egzemplarzy

Konstrukcję proszę zgapiać do woli, oraz udoskonalać, bo to na razie wersja mocno rachityczna i prowizoryczna (wiecie, przydałby się porządny sznurek lub deseczka, wzmocnienie kobiałek, oraz może jaki lakier czy farba.... ale... można i bez tej zabawy choć napisy na kobiałkach to dobry pomysł jest... )


Na dziś - lekka kolacja... czy chwaliłam się już plonami?





One też rosną na Twoim balkonie??? No Ozz zaczynam wątpić, czy dobrze pomierzyłaś swój betonowy kawałek
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Ozz 17:47, 08 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No dobra, przyznaję się, mam 1,06 x 1,4 metra

W tym tygodniu przyszły do mnie jeszcze trawy ozdobne, nie będę na razie ich pokazywać bo potrzebuję aktualnie trochę czasu, żeby wszystko najpierw ogarnąć.

No i dostawa nowych odmian koleusa też była, także jest z czego kombinować

Zrobiła mi miłą niespodziankę natomiast biała lawenda - jednak zakwitła uff, kamień z serca, że jeszcze nie tak ze mną źle
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
beta 20:18, 08 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ozz napisał(a)
cienkopis na papierze ksero


ja też byłam ciekawa

teraz już wiem
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 20:20, 08 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ozz napisał(a)
Cieszę się, że się podoba Nie takie trudne do wykonania też samemu

Nie wiem czy aż taki ze mnie oryginał (zaczynam się czuć "inna" ), ale ze mną jest jak w tym dowcipie o góralu, co stwierdził, że trzeba se radzić, zawiązując buta dżdżownicą...

Otóż ogród z palety na razie poszedł w odstawkę, gdyż udało mi się wymyślić inny rodzaj ,,wrzosowiska".

I tak, scena rodzajowa:
,,Wrzosowisko na 1m2" w trzech aktach.

akt I
Na początku było trochę zamieszania...
akt II
Potem, w ruch poszedł sznurek i kawałki folii wyścielającej...
akt III
Na końcu wystarczyło znaleźć odpowiednią poręcz i ... gotowe! Wrzosowisko Semiramidy za pół grosza!


to jet MEGA pomysłowe
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 21:06, 08 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wrzosowisko cudne!! Pokażesz kwitnącą białą lawendę? Nie widziałam jeszcze, u nas nie do kupienia pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Ozz 22:59, 08 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Była prośba o wrzosowisko od frontu - zamieszczam, ale od razu uprzedzam, że na żywo wygląda lepiej no i trochę mi się przekrzywiło przy przewieszaniu... Nie wiem czy nie uszczuplę go do 4 koszyków i nie powieszę w samym rogu, bo muszę wykombinować jakieś donice na trawy... opcje są następujące:

- kupić (eee tam... co to za zabawa...zresztą trudno znaleźć ,,te jedyne" )
- zbić drewniane (najpierw myślałam o osb, ale muszę wymyślić coś by nie wymagało posiadania warsztatu stolarskiego czyli pewnie zwykłe deski i kantówka)
- zrobić/skleić ze styropianu (mam do dyspozycji niestety tylko 1 cm na razie) i okleić czymś - drewnem lub klejem do płytek typu atlas i jak zastygnie to pomalować... może na biało? sama nie wiem...

Z jednej strony widzę, że im mniej gatunków (i w większej ilości stosuję) tym efektowniej wygląda ,,ogródek", z drugiej strony mam takie wspaniałe plany na pomidory koktajlowe w przyszłym roku...

Koszyki raz jeszcze (jakoś mało fotogenicznie tu wyszły niestety):
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 23:09, 08 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A tu parę pędów lawendy, które pójdą do suszenia - z racji posiadania aż dwóch sztuk, mogę sobie pozwolić na pojedyńcze i stopniowe ich obrywanie, co by kwitły dłużej.

Jest zwykła i biała, choć co do tej bieli jest uwaga, że w momencie przekwitania przybiera lekko kolor ,,lila"... wynalazłam pod Krakowem w szkółce też odmianę różową no i teraz korci, korci...

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
JulkAd 12:02, 09 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Sama kompozycja wrzosów wygląda naprawdę świetnie(krzywizny można poprawić), ja bym pomyślała o przemalowaniu tych łubianek(biały?)...ale to Twoje koszyczki

P.s...a mówiłam, że Twój balkon jest większy
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Tess 15:35, 11 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Tak, cztery kobiałki będą lepiej nawet wyglądać
Wiesz, że zainspirowana Twoimi łubiankami wyciągnęłam z zakamarków swoje i zrobiłam w nich dekoracje jesienne? Wprawiłam tym małża w totalne zdumienie, co miało swoje dobre strony, bo tym sposobem osiągnęłam to, co dawno chciałam osiągnąć - zeby mi na starociach wyszperał cynowe podłużne pojemniki

Styropianem grubszym służę, tylko jak Ci go dostarczyć do tego Krakowa? Tylko posłaniec wchodzi w grę, za dużo zachodu z pocztą czy kurierem. Taka wygodnicka jestem

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 22:38, 11 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No to jedynie gołębie pocztowe zostają! Jak ich z tuzin poleci, to może dadzą rade styropianowi

Cieszę się, że wynalazek znalazł naśladownictwo Kobiałki zrobię faktycznie 4, choć ostatnio mi się tak zdaje, że fajnie by też wyglądały nie w kolumnie, a rzędzie we 3 no i pomalować by pasowało...

Zmieniam już trzeci raz koncepcję ,,trejaża" pod pnącza (może tym razem ostatni ), ale na razie nie zdradzę, by nie zapeszyć (o ile mi oczywiscie męska płeć łaskawie przykręci 4 haczyki)

Na przyszły rok już mam w planie pomidory koktajlowe (będę mieć nasionka, sa, sa, sa), no i pozostałe elementy, które, prócz roślin, przyzwoity ogród posiadać powinien (moja ,,check" lista):
1. Nawierzchnia (jest!)
2. Oświetlenie (jest!)
3. Trawnik (oj, tam zaraz trawnik, wystarczą trawy ozdobne )

Na rok przyszły w planie:
4. poszerzenie ogródka ziołowego i warzywnego (z poziomek i melisy, na pomidory i miętę, może cukinię...)
5. element wodny (jakieś propozycje ???)
7. meble ogrodowe (no żeby tam w końcu usiąść, poducha też ujdzie)
6. kompostownik (na ten element chyba ogłoszę konkurs ogólno-ogrodowiskowy z nagrodami )

Na koniec zaś inspiracja, może właśnie taki element wodny z sumem w środku? (Pałac w Kowarach, Dolny Śląsk)
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies