Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

gusiarz 12:11, 13 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Cześć Jagoda Mnie również ta różyczka urzekła. Mam nadzieję, że fajnie się w tę rabatę z miskantem wkomponuje.
Ciekawe, jaka pogoda będzie w przyszłym tygodniu. Mam sporo pracy w ogrodzie, głównie w warzywniku - buraczki do wykopania, to samo z marchewką. Pozbierać to co przemarzło np. bazylkę już mi ścięło Jeszcze nać pietruszki i brokuły sobie rosną. Ach i jeszcze seler... Roboty sporo, byle tylko w miarę pogoda była.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Moniika 15:02, 13 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej ! Faktycznie kolor tej róży niesamowity! Piękna , ciekawe jak Ci się przyjmie , ja się trochę boje róż, niby mam kilka ale na jakieś szlachetne odmiany na razie się nie zdecydowałam , mam słaba ziemie, cały teren pokryty korzeniami tui i drzew , myśle ze mała szansa dla takich pięknych gatunków .... Będę Twoje obserwowała ! Pozdrawiam serdecznie i pogody życzę m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
MilenaP 22:57, 13 paź 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Agnieszko cudniaste zakupy i rabatka rewelacyjna Z żurawkami będzie bosko I widzę, że i róża wreszcie wybrana
____________________
Milena - zielonastrefa
gusiarz 08:40, 14 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Moniika napisał(a)
Hej ! Faktycznie kolor tej róży niesamowity! Piękna , ciekawe jak Ci się przyjmie , ja się trochę boje róż, niby mam kilka ale na jakieś szlachetne odmiany na razie się nie zdecydowałam , mam słaba ziemie, cały teren pokryty korzeniami tui i drzew , myśle ze mała szansa dla takich pięknych gatunków .... Będę Twoje obserwowała ! Pozdrawiam serdecznie i pogody życzę m


Moniko mam nadzieję, że się przyjmą. To najlepszy czas do sadzenia. Co do odmian - jakoś nie zwracam uwagi czy szlachetna czy nie. Sprawdzam jedynie w opisach czy niezbyt chorowita i czy dobrze znosi mrozy. Tak naprawdę to ja początkuję z różami, ale zaczynam się wkręcać niebezpiecznie .
Moniko - spróbuj koniecznie - może jedną, czy dwie da się gdzieś ładnie wkomponować? A może do donic - są takie róże polecane właśnie do uprawy pojemnikowej.

Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 08:47, 14 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
MilenaP napisał(a)
Agnieszko cudniaste zakupy i rabatka rewelacyjna Z żurawkami będzie bosko I widzę, że i róża wreszcie wybrana


Milenko - rabata jeszcze nie jest rewelacyjna. Czy abym nie przedobrzyła z cisami - i kosodrzewinką? Właśnie wpadł mi do głowy jeszcze inny pomysł....Hmmm. Oj za dużo myślę przy tym ogrodzie Ale żurawki będą na pewno !

Róźyczka wydaje się fajną odmianą: nie wysoka, podobno pachnąca, tylko nie różowa jak chciałam, ale i ten kolor jest niezwykły. I to odmiana mało wymagająca - w sam raz dla mnie

Moje miskany zbiera na kwitnienie !! Nie za późno aby?

Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
iza_1611 09:03, 14 paź 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Super początek......

ślicznie obsadziłaś....
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
AniaDS 21:45, 15 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Agnieszko a te bukszpaiki na obwódkę to gdzie kupowałaś?
Myślę o nich intensywnie, ale u nas po 6 czy 9 zł sadzonki, na obwódkę potrzeba jak nic kilkanaście i więcej sadzonek, kosztownie to wygląda.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
gusiarz 09:58, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
iza_1611 napisał(a)
Super początek......

ślicznie obsadziłaś....


Iza - dzięki za pochwały - ale obsada znów zmieniona - hihihi . No nie pasowały mi sosenki z cisami. Sosenki przeniosłam za róg domu - to ta sama rabata, ale za zakrętem. Myślę, że tam będą miały znacznie lepsze warunki - przede wszystkim więcej słońca . Muszę jeszcze uporać się z bukszpankami - planuję kolejne obwódki w tej rabacie.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:04, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
AniaDS napisał(a)
Agnieszko a te bukszpaiki na obwódkę to gdzie kupowałaś?
Myślę o nich intensywnie, ale u nas po 6 czy 9 zł sadzonki, na obwódkę potrzeba jak nic kilkanaście i więcej sadzonek, kosztownie to wygląda.


Aniu - bukszpanki kupiłam na allegro - sprzedawca agroturystyka25. U tego sprzedawcy bukszpanki nabyła też Agacia "Ciasny ale własny" i jej się ładnie przyjęły. Sadzonki większe niż w opisie, ładnie ukorzenione. Po 1,99 zł za 15-18 cm, są też mniejsze chyba po 1,45 zł.
Tak naprawdę przyszło sporo sadzonek nawet wyższych niż w opisie Sadzonki bez doniczek - kopane.
Co do szałwi myślę, że będę kopać dziś lub jutro.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 12:33, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
No i stało się. Nie mogłam wytrzymać. Przekopałam rabatkę. Teraz jakoś bardziej mi leży. Wiem, wiem nie każdemu sie to spodoba. Mój M. stwierdził "słabnę", gdy zastał mnie przy kopaniu po raz wtóry tego samego zagonu . Kopałam wczoraj do 8-ej wieczoerm. Ciemno było, sąsiedzi pomyśleli, że na głowę upadłam, ale chciałam przed deszczem zdążyć i jeszcze to ciepełko - jakby lato się wróciło. .
Efekt jest taki:

Między ciskami wsadziłam hakone i naparstnice - na razie marniutke, ale myślę, że wiosną będą ładniejsze (jak przetrwają) Z przodu planuję rządek z żórawki
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies