Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Jagodaa 12:39, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Super, wg mnie ta wersja oryginalna i rzeczywiscie lepsza od poprzedniej Fajny pomysł, dobrze się patrzy na kompozycję.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Tess 12:42, 16 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
gusiarz napisał(a)
No i stało się. Nie mogłam wytrzymać. Przekopałam rabatkę. Teraz jakoś bardziej mi leży. Wiem, wiem nie każdemu sie to spodoba. Mój M. stwierdził "słabnę", gdy zastał mnie przy kopaniu po raz wtóry tego samego zagonu . Kopałam wczoraj do 8-ej wieczoerm. Ciemno było, sąsiedzi pomyśleli, że na głowę upadłam, ale chciałam przed deczem zdążyć i jeszcze to ciepełko - jakby lato się wróciło. .
Efekt jest taki:

Między ciskami wsadziłam hakone i naparstnice - na razie marniutke, ale myślę, że wiosną będą ładniejsze (jak przetrwają) Z przodu planuję rządek z żórawki


Świetna ta nowa wersja Rewelacyjna!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 13:00, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aga, jeśli z cisów ma powstać w przyszłości kostka, bo mają się zrosnąć, to musisz wysadzić trawki spod nich. Czy cisy będą kolumnami strzyżonymi ?

Ja bym dosadziła jeszcze cisów, żeby powstałą taka wielka bryła, a hakone podsadziła takim "hakiem" jak bukszpaniki.

W razie czego zrób to, jak M. nie będzie w domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 13:01, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
I jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam patrząc na to zdjęcie, czy nie lepiej byłoby pchnąć całe "poletko" z ciskami o pół kroku do przodu. Na zdjęciu jakoś inaczej to wygląda... hmm



a sosenki za rogiem. Tu na razie jest nieład ogrodniczy - znów będzie przesadzanie



W piątek w Biedronce upolowałam różyczki w doniczkach. Bardzo ładnie sie prezentują - to jedna z nich:

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 13:05, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Tess napisał(a)


Świetna ta nowa wersja Rewelacyjna!


Tess - dzięki, aż się czerwienię ...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 13:09, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gardenarium napisał(a)
Aga, jeśli z cisów ma powstać w przyszłości kostka, bo mają się zrosnąć, to musisz wysadzić trawki spod nich. Czy cisy będą kolumnami strzyżonymi ?

Ja bym dosadziła jeszcze cisów, żeby powstałą taka wielka bryła, a hakone podsadziła takim "hakiem" jak bukszpaniki.

W razie czego zrób to, jak M. nie będzie w domu


Danusiu - dziękuję za odwiedzinki
Plan był taki by kolumny cisowe "pływały" w hakone. No może brzmi to surrealistycznie, ale... to do mnie gada Każdy cis to odrębna kolumna - nie wiem tylko czy różnicować ich wysokość, czy wszystkie ciąć jednakowo. I wiem, że to rochę potrwa.

Rabata jest przy wejściu do domu - M. nie może jej nie zauważyć
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 13:13, 16 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Jagodaa napisał(a)
Super, wg mnie ta wersja oryginalna i rzeczywiscie lepsza od poprzedniej Fajny pomysł, dobrze się patrzy na kompozycję.


Jagódko - nie pasowało mi coś w wersji poprzedniej - za dużo wysokich elemwntów tam było. Miło mi, że Ci sie podoba . Buźki ślę
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
aga_k 13:37, 16 paź 2012


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
sosenki przecudaśne
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
Moniika 13:41, 16 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
gusiarz napisał(a)
I jeszcze takie ujęcie. Tak się teraz zastanawiam patrząc na to zdjęcie, czy nie lepiej byłoby pchnąć całe "poletko" z ciskami o pół kroku do przodu. Na zdjęciu jakoś inaczej to wygląda... hmm




W piątek w Biedronce upolowałam różyczki w doniczkach. Bardzo ładnie sie prezentują - to jedna z nich:


Witaj
Fajnie to wygląda, chociaż ja zrobiłabym tak jak Danusia radzi
Jak ja mogłam na zauważyć takich ślicznych różyczek w Biedronce! Wielka strata.. chyba że u nas po prostu takich nie było wcale...
Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 13:42, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gusiarz napisał(a)


Danusiu
Plan był taki by kolumny cisowe "pływały" w hakone. No może brzmi to surrealistycznie, ale... to do mnie gada Każdy cis to odrębna kolumna - nie wiem tylko czy różnicować ich wysokość, czy wszystkie ciąć jednakowo. I wiem, że to trochę potrwa.


Tak, teraz jest oki, tnij w takim razie kolumienki już od wiosny, będą pływały w Hakone jak tutaj.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies