Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

Madzenka 08:57, 18 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rench napisał(a)
Własnie myślę nad wypaleniem,bo nasionek ta małpa wysypała,że hej 1,5 cm nad ziemią,a już kwitnie.
Jak tak Vivo robiłaś,to ja też wypalę i tak trawnika nie ma Hura !
Trzeba na specjalistach się wzorować


Może powinnaś częściej kosić trawnik? Z doświadczenia wiem, źe podlewanie, nawożenie i częste koszenie (dwa razy w tygodniu) ogranicza chwasty. Chwastnica wyrywana tylko ręcznie. Gdy posypałam nawozem na zachwaszczony trawnik to mimo podlewania zżółkł mi ale ograniczył chwasty....
Zawsze twierdziłam, ze trawnik jest najbardziej pracochłonny i dlatego mam 90m2 trawnika.....



Nic tak nie dodaje urody ogrodowi jak obwódki bukszpanowe, zobaczysz za rok będzie już pięknie. Dlatego nie stresuj się, sadż róźe, bukszpany i lawende
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Rench 12:08, 18 sie 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Aniu,póki co wyrywam ,ale trzeba wypalić chyba żeby ją unicestwić zanim nadejdzie pora deszczowa i się odrodzi.
Wymyśliłam,że pomiędzu bukszpany nasadzę róże okrywowe,żeby nie było łyso całkiem.
Jak naprawię aparat,to pokażę co mi dolega
Madżen-kosiłam tak często jak się dało,ale ona już zaczyna kwitnąć przy samej ziemi.Im częściej ja kosiłam,tym szybciej wydawała kłoski.
To takie płaskie rozetki,zagłuszające trawnik.


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Milka 13:35, 19 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Reniu, ja mam podobnie z tą chwaścicą, nie wiem, ale chyba nie mam szans na jej zniszczenie, wzięła się nagle nie wiem skąd, a trawnik też regularnie koszony, albo się pogodzę z tym, albo orka i nierówna walka!
a bukszpany sadź, zawsze dodają urody i cieszą zimą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anabell 22:00, 19 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Renato - nie załamuj sie trawnikiem, Nie wypalaj go, nic nie da, bo nasiona w ziemi wyjdą zanim powschodzi następna trawka wcześniej czy później. Czytałaś u mnie, żałuję że częściowo wypaliłam.
Nawozić, podlewać, kosić i wyrywać chwastnicę.
Jednak poradziłam sobie a były całe place zarazy.

zastanawiam się czy nie ma tego dziadostwa w nasionach. Teraz wyrywam samą babkę. Chwastnicy mam na nowym trawniku po koszeniu ok 10 szt. a były dwa wielkie wiadra.co dwa dni. Ogólnie jest brzydki trawnik bo dziury są. Mam nadzieję na wiosnę wertykulacja, gołe miejsca dosieję i zacznę ponownie nawóz itd.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Rench 23:14, 19 sie 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki Dziewczyny za rady
Jutro idę znowu na wojnę z chwastnicą,mam nadzieję,że przed deszczem zdążę wyrwać wszystko

Nie uwiezycie ,zakwitł mi irys. Jakies anomalie normalnie.
Zazwyczaj o tej porze irysy mają zżółkłe liście,zasychające,a moje mimo suszy są jędrne i nwet zakwitł.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 23:35, 19 sie 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Irys z jeżówkami
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 23:47, 19 sie 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Trawy chyba za gęsto posadziłam,serba niemal nie widać.

I hosta pachnąca pięknie jak lilie


Hosta Babkolistna-Plantaginea Grandiflora

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
malkul 09:29, 20 sie 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
A nie się wydaje że z tą chwastnicąto dziwne w tym roku mam jej wszędzie pełno i u sąsiadów tez to zauwazyłam a np w zeszłym roku nie było tego dzidostwa. jakis taki rok jest. w zeszłym natomiast miałam plagę muchówek pełno w domu nie dało się wytepić co wieczór tony wciągałam do odkurzacza z szyb.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Rench 11:21, 20 sie 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Hej Gosia -możliwe że ona lubi ciepełko i dlatego taki urodzaj w tym roku
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Magda70 21:38, 24 sie 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Hej Reniu

Pozdrówka ślę i pytam jak nazywała się ta róża u mnie....Nostalgia?? Bo skleroze mam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies