Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

Gardenarium 23:27, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z żółtych żurawek ładna jest Electric Lime kwiaty ma białe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 23:34, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
super, bo chętnie dodam tu jakis kolor muszę poszukać fotek zaproponowanych przez Ciebie roślin; ale fajnie, dziękuję
gdybym umiała wkleiłabym tu dla Ciebie Danusiu piękny wiosenny kwiatuszek, ale nie umiem, więc możesz sobie wyobrazić jaki tylko chcesz
____________________
Zielonym do góry
emka 23:54, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
ta trawka Hakonechloa macra Aureola świetna, widziałam ją w Twojej realizacji, w której nie pamiętam; cisy byłyby dla niej fajnym tłem
żurawki rozkoszne, wiadomo, byleby tylko były do kupienia
a która to turzyca preriowa ? narazie znajduję jakieś inne odmiany
____________________
Zielonym do góry
emka 23:55, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu, a czy te hortensje wokół pni drzew zostają?
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 00:06, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje nie tak całkiem wokól pni, jedna z przodu a dwie z tyłu, drzewko musi z nich wyrastać jakby z jednej kępy.
A o turzycy preriowej Carex testacea 'Prairie Fire' poczytaj w dzisiejszym artykule na stronie głównej.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/360-urocze-turzyce-czesc-i
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 08:59, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
ok
____________________
Zielonym do góry
emka 09:16, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
zadanie odrobione, artykuł przeczytany ładna ta Carex testacea 'Prairie Fire i w zieleni i w rudości; boję się tylko, że może u mnie wymarzać, u nas jest dużo chłodniej, niż w bardziej zabudowanych starszych osiedlach. Kiedy tam wszystko już kwitnie , u nas dopiero ma zamiar, poza tym jest dość wietrznie

z traw podoba mi się też zebrinus, ale on chyba będzie zbyt wysoki przed ekran, przesłoni go, prawda? chyba, żeby posadzić go luźniej, z przerwami?

____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 09:22, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zebrinus nie jest zbyt wysoki, ekran z cisa poprowadź powyżej metra, a Zebrinus będzie niższy.

Jeszcze jest biały miskant Variegatus, rozjaśni ekran ciemnej zieleni cisa.

Mnie jak preriowa trawka wymarznie posadzę znowu. Na razie jest dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 09:27, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu, jak poprowadzić te "kreski" wzdłuż ekranów? Możesz coś narysować? proszę
a tę trawkę preriową posadzę sobie gdzieś na próbę, bo jest śliczna, oczywiście jak ję gdzieś dostanę
____________________
Zielonym do góry
emka 09:33, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
zastanawiam się jak zamaskować obrzeże rabty od strony ogrodzenia- tu będzie pozostawiony pas dla psa i oddzielony od reszty czymś w stylu krawężnika, chyba betonowym...
może tu dać żurawki, żeby przesłona była całoroczna?
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies