Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 13:49, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu, w Twoich realizacjach jest m.in.Ogród nowoczesny rysowany kreską
czy o takie kreski chodzi ? jeden gatunek i kolor
widac tam tez ekran cisowy, fajny, taki gesty

ps. przepraszam za pisownie, ale szwankuje mi klawiatura
____________________
Zielonym do góry
Syla 14:19, 07 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
emka napisał(a)
zastanawiam się jak zamaskować obrzeże rabty od strony ogrodzenia- tu będzie pozostawiony pas dla psa i oddzielony od reszty czymś w stylu krawężnika, chyba betonowym...
może tu dać żurawki, żeby przesłona była całoroczna?


Witam Emka zastanawiam się czy jest sens od strony ogrodzenia sadzić niższe roślinki skoro Ty ich widzieć nie będziesz ..... Ja bym obstawiała plan 1 z uzupełnieniem cisowych żywopłotów pomiędzy nasadzeniami z wiśni Umbraculifera ........ To i tak będzie ładnie wyglądało od ulicy ..... A żeby spać spokojnie , że piesek nie będzie sikał po roślinkach to można użyć siatki ochronnej niskiej zielonej i pociągnąć na plecach cisów wzdłuż całego ogrodzenia ..... Deptak dla pieseczka można podsypać otoczakami ??? aby sobie łapek nie podrapał ..... ale może w tej kwesti wypowie się ten kto zwierzaki posiada .... Widziałam w Mai w ogrodzie właśnie taki pasek (kojec) wzdłuż ogrodzenia .... piesek sobie i pobiega i szkód nie narobi

Linię tej omawianej części ogrodzenia zaznaczyła Ci już Danusia czerwonymi kropeczkami .... jest łagodna i można uzupełnić plamami kolorowych bylin , traw i niskich żywopłocików .....

Chodzi o sadzenie roślin grupami ..... jeden kolor i gatunek kilka do kilkunastu sztuk .... wówczas uzyskuje się ładny efekt .... Jedna roślinka mała zginie i nie będzie widoczna
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:22, 07 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mamy podobnie ułożoną kostkę i pojawiają się koła .... wydaje mi się , że ładnie wyglądałyby w Twoim ogrodzie fale niż proste linie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 19:19, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emka napisał(a)
Danusiu, w Twoich realizacjach jest m.in.Ogród nowoczesny rysowany kreską
czy o takie kreski chodzi ? jeden gatunek i kolor
widac tam tez ekran cisowy, fajny, taki gesty

ps. przepraszam za pisownie, ale szwankuje mi klawiatura


Tak, coś takiego

Ale bardziej na bogato zrobiłam u GabiKa

http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,3,497205,0.html

I tu jest artykuł

http://majawogrodzie.tvn.pl/107,Maly-ogrodek-pelen-kolorow-Rosliny-balkonowe-odc-394,odcinek.html

a tutaj watek Gabika

http://www.ogrodowisko.pl/watek/826-miniaturowy-ogrodek?page=205
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:20, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak się robi gęsty ekran z cisa jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 20:18, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za pomoc i rady
Danusiu, dziękuję za świetną lekturę, na CIebie zawsze można liczyć zaraz poczytam,może nasuną mi się jakieś sensowne pytania

Sylwia ja mam fajną sunię, ona szanuje roślinki i nie sika na nie, no chyba, że na trawnik, ale to w końcu mus dlatego nie muszę stosować żadnej ochronnej siatki
co do nasadzeń od ulicy, może faktycznie nie będą potrzebne, ale chciałabym jakoś zamaskować betonowy krawężnik, który raczej musi tam być, ponieważ ma oddzielać rabatę od ścieżki dla suni,stąd pomysł z posadzeniem czegoś niewymagającego, a przy okazji kontrastującego z cisami (może żurawki?

Twój pomysł z otoczakami jak najbardziej ok, też myślałam o otoczakach, bo nawet trochę ich mam , więc byłyby do wykorzystania; mam nadzieję, że dla psa to też będzie dobre rozwiązanie
____________________
Zielonym do góry
emka 20:25, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Jak zauważyłaś Sylwuś u mnie królują koła i fale, też myślę, czy ta jedna prosta pod linijkę rabata zgra sią z resztą?
Może wypowie się nasza Szefowa, czy jej się to widzi? czy też trzymać się falistości?
Danusiu, proszę o głos
i Ty Sylwuś się udzielaj, bo masz talent dziewczyno

____________________
Zielonym do góry
emka 21:03, 07 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291

ta frontowa rabata ma kontynuację po drugiej stronie furtki ; dobrze przedstawiają to fotki z 1 strony mojego wątku o nr 2, 8, 9 i 10 ( oczywiście nie umiem ich tu skopiować)
jest tu 1 przęsło plotu obok furtki o dł. 2,5 m , potem idące skośnie do bramy przęsło o dł. 2,80 i dalej wzdłuż podjazdu 3, 30 m do ścieżki;

jak widać rabata ma nieregularny kształt, trochę kantów, miękkich linii (od owalnej rabatki ze świerkiem)

ma tu być posadzona w jednej linii z pozostałymi wiśnia; jeśli się uda, a dokładnie jeśli znajdę fundusze, po obu stronach wejścia/ furtki chcę posadzić 2 stożki ( jak u Danusi, no może trochę mniejsze... i co dalej tu posadzić? pociągnąć rabatę jak zaproponowała Danusia chyba w tej sytuacji nie da rady, wiśnia będzie sporo oddalona od ogrodzenia, wypadnie dośc blisko tej owalnej rabaty ze świekiem, więc chyba nie ma co zostawiać tu odrobiny trawnika
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 21:34, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No więc to jest takie trudne projektowanie oderwanej części ogrodu. Ogród projektuje się cały tak, aby wszystkie części ogrodu były ze sobą spójne lub się uzupełniały.

Czasem ktoś zamieści wyrwany narożnik ogrodu, nie wiesz co i jak, masz na to 5 minut albo i minutę. A nie ma czasu na analizę wszystkiego.

Jeśli projektuję ogród zawodowo, poświęcam na to dużo czasu, analiza ogrodu, wywiad i rozmowa z właścicielem, odpowiednia skala, sporo myślenia. Dobór odpowiednich roślin, kompozycje, zestawienia, dobieranie kolorów, czasów kwitnienia, rośliny zimozielone.

Zasłonięcie brzydkich widoków, "obrazy" w oknach. Jak tu nad tym myśleć w jedną minutę? To trudne do wykonania.

Wpadam na wątek i mam kilka sekund na zastanowienie, ale i tak często trafnie coś doradzę.

O, i takie tam moje gadanie i rozterki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:42, 07 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
....w 10 przykazaniach ogrodnika dopisałabym punkt 11 - Patrz na ogród jako na całość - nie projektuj po jednej rabacie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies