Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

piotraudi 10:28, 04 cze 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Ktos podpowie w jakiej proporcji rorobic topsin??ponieważ jezeli chodzi o tuje to nie mam pojecia
KociaMama 11:17, 04 cze 2017


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Piotrze, na opakowaniu Topsinu jest podane :
żywotnik, cyprysy, jałowce - w gruncie - 15 ml w 4 - 7,5 l wody / 100m2

Stężenie dobiera się według stopnia ataku grzyba. Im silniejsza infekcja tym mniej wody.
Dzisiaj chyba za duży wiatr na opryski. Jutro - 5 czerwca widzę w prognozach na większej części kraju wiatr już słabszy. Sprawdzam ten wiatr, bo też się szykuję do oprysku.
Pozdrowionka


____________________
MariuszG 15:39, 04 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Toszko, bardzo dziękuję za odpowiedź. Usunąłem to co uschnięte za Twoją radą. Rzeczywiście schnięcie gałęzi występuje tylko od strony północno zachodniej- z tego kierunku najczęściej wieje wiatr w moim ogrodzie. Z pozostałych stron cyprysik jest osłonięty. Zastanawiam się tylko nad tym, że schnięcie występuje jedynie do wysokości 2 metrów, a cała roślina ma około 8 metrów wysokości. Zrobiłem zdjęcia uschniętych gałązek przekrojonych wzdłuż. Jeśli ocenilibyście, czy te zdjęcia coś mówią o stanie cyprysika będę bardzo wdzięczny


____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Toszka 19:32, 04 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wzdłuż jest ciężko ocenić. Lepszy jest przekrój poprzeczny. Tak to nic ci nie powiem bo kiepsko widać cokolwiek nie mówiąc o ocenie stanu wiązek przewodzących
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MariuszG 19:44, 04 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Kurczę, a mi się wydawało, że zdjęcie cięcia w poprzek nic nie pomoże. Tak to jest jak się człowiek nie zna . Wrzucę więc jutro zdjęcie gałązki przeciętej tak jak należy. Dziękuję bardzo za pomoc Toszko
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Gardenarium 07:48, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ogrodowywariat napisał(a)
Witam, kupę lat temu zasadziliśmy na podwórku wzdłuż płotu tuje. Niestety teraz zaczęło się coś złego z nimi dziać.
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu choroby.

Od razu mówię że może to być sabotaż mieszkańca tego domu, który już długo tu nie pomieszka.

Załączam zdjęcia poglądowe:







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AsiaK_Z 07:48, 28 lip 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Moje biedne tuje :( Jak je uratować?

Moim zdaniem są popryskane herbicydem ale mogę się mylić

Poczytaj jeszcze ten wątek i zerknij jeszcze tutaj
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
gosika67 07:48, 28 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Moje biedne tuje :( Jak je uratować?

U nas sąsiad też takie miał, wyciął wszystkie.Dla mnie nie do odratowania.
Szkoda ich bo ładne, duże.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
malgorzata_s... 07:48, 28 lip 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Moje biedne tuje :( Jak je uratować?

Niestety nie są do odratowania. Uszkodzone za bardzo i nie odbudują się.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
piotraudi 12:19, 28 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Możesz napisać jak długo trwało zanim zrobily się brązowe?? Mi to wygląda na herbicyd druga sprawa tylko tyje czy roślinność ono nich takze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies