Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

piotraudi 19:37, 03 wrz 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Wszystko wskazuje na wodę tylko w tym miejscu stoi woda??
Zuzka25 20:38, 03 wrz 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mam posadzonych 5 żywotnik wschodni aurea nana, które moim zadaniem rosły dobrze i nie zauważyłam żeby chorowały. Dopiero jak niedawno rozchyliłam gałęzie okazało się, że w środku spora część gałęzi zżółkła, zbrązowiała i łatwo opada. Nie wiem czy to jakaś choroba grzybowa? Proszę o poradę.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
KasiaBawaria 08:28, 04 wrz 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pawo509 napisał(a)
Witam,

Jedna z moich tuj (sadzone w kwietniu tego roku) zaczyna nabierać innej barwy niż pozostałe:




Czy to objaw jakiejś choroby? W tym jednym miejscu jest soczewka gliny więc miejsce to jest bardziej wilgotne niż inne (w wykopanym dołku potrafiła stać woda). Czy to może być przyczyna czy też współodpowiedzialna może być agrotkanina po która jest pod korą (ale problem dotyczy tylko tej jednej tuji, setka pozostałych również z agrotkaniną wygląda ok)?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Widziales, ze tam stala woda i pomimo tego poadziles tam tuje?Do tego jeszcze agrotkanina? Wykop ja i sprawdz czy korzenie nie gnija. To miejsce trzeba zdrenazowac i to koniecznie.

Zuzka- od srodka brazowieja wszystkie iglaki, z wiekiem to normalne, bo nie dochodzi tam swiatlo.
____________________
Zapraszam na kawe
Pawo509 18:29, 05 wrz 2017

Dołączył: 02 wrz 2017
Posty: 9
@KasiaBawaria:

Nie stała tam woda. Pod tą jedyną tują jest oczko gliny. Jak wykopałem (a właściwie to wywierciłem) otwór pod tuję i przeszedł akurat deszcz, to widziałem że w tym dołki woda po prostu stoi, zniknęła dopiero po paru godzinach. Więc wybrałem jeszcze ile się da tej gliny a na jej miejsce wsypałem takiej pod iglaki z worka. Widocznie za mało, nie wiem.

Zastanawiam się co zrobić poza tym że zdejmę tam tę agrotkaninę która na pewno nie ułatwia sprawy. Wykopać tę tuję i raz jeszcze wymienić całą ziemię jaka tam jest (tylko wywalić jej jeszcze więcej)? Zmieszać to z jakimś piachem? Bo na drenaż to ja nie bardzo widzę tam miejsce, teren jest płaski nie mam gdzie tego odprowadzić.
Milo 12:42, 12 wrz 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam serdecznie,
mam problem z naszymi tujami. W przeciągu kilku dni zaczęły żółknąć od wewnątrz. Kilka już niestety ma sporo żółtych i pomarańczowych gałązek , które się robią kruche i usychają i odpadają. Nie wiem co im dolega. Ostatnio były silne deszcze, ale nie wiem czy może to być tym spowodowane. Oto kilka zdjęć.
Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu.
Podrawiam
Ania
Mazan 19:19, 12 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milo

Poczytaj sobie o zamieraniu/usychaniu pędów drzew i krzewów. To jedynie przypuszczenie, z fotek niewiele można wywnioskować. Chodzi o grzyb pestalotiopsis funerea.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Milo 01:15, 13 wrz 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
Wlasnie przeczytalam o tym grzybie. Chcialabym zapytac jaki bylby najlepszy srodek do opryskania ich? Bo w internecie co strona.to inny preparat.
Pozdrawiam
Ania
Mazan 11:58, 13 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milo

Przede wszystkim usuwanie z naddatkiem chorych fragmentów i oprysk topsinem i po 10 dniach sportakiem lub mirage. Dokładnie wysprzątać należy opadłe gałązki, gdyż grzyb w nich przetrwa i ponownie zainfekuje oraz popraw warunki roślinom. Grzyb najchętniej atakuje rośliny osłabione oraz uszkodzone.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Milo 17:03, 13 wrz 2017

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam,
Chcialam dopytac o jeszcze jedna rzecz. Opocz zakupionego juz preparatu do oprysku Pan z ogrodniczego polecil mi siarczan magnezu do podlania roztworem. Czy to rowniez moge zastosowac ???
Pozdrawiam
Ania
Mazan 18:44, 13 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Milo

Tak, ale kilka dni po ostatnim oprysku.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies