Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

wiunia 02:47, 22 wrz 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Witam Was kochani!
Od jakiegoś czasu podglądam Wasze ogrody anonimowo ale w końcu odważyłam się przywitać
Nie mam jeszcze ogródka jako takiego, dopiero się tworzy. Co prawda posiadamy go już około roku ale było to typowe miejsce po placu budowy.... Dom i otoczenie domu do wykończenia więc sami rozumiecie...Do dziś z dwóch stron nie mam ogrodzenia i tak szybko nie będę miała. W zeszłym roku mój M połowę ogrodu przeznaczył na warzywnik ale w tym roku było już skromniej, a w przyszłym będzie jeszcze mniej! Dla nas wystarczy mały warzywnik, ponieważ córki zakładają własne rodziny i "wynoszą się na własne śmieci" więc siłą rzeczy wiele dla mnie i mojego M nie potrzeba. Dlatego chcę stworzyć ogródek w większości z roślinek ozdobnych. Mam wielką nadzieję, że pod wplywem obserwcji Waszych PRZEPIĘKNYCH ogrodów uda mi się coś fajnego stworzyć
Pozdrawiam serdecznie wszystkich cudownych ludzi kochających rośliny!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 04:02, 22 wrz 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Oto moje nieśmiałe poczatki

i trochę na lewo powstaje zarys rabatek

od tyłu domu

przy wejściu od frontu

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 04:09, 22 wrz 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Moja pierwsza nieco skromna ( pewnie do poprawki) rabatunia....od frontu

a to zdjęcie z przed dwóch dni przed zmianą wizji na warzywnik


o rany , która to już godzina ! Dobranoc
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Kondzio 08:32, 22 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam cię na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 08:54, 22 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam Wiuniu, ale z Ciebie nocny "marek", ja także lubię siedzieć po nocy na Ogrodowisku. Front można powiedzieć, że już modelowy jest, a dalej dasz rade z naszą pomocą. Dodamy otuchy i zapału do pracy

Martwi mnie brak ogrodzenia, bo chwasty przełażą a i roślinki mógłby ktoś w nocy "zapożyczyć".
Fajnie by było urządzać ogród z już wytyczonymi granicami i zrobionym płotem, ale rozumiem, że powodem jest pewnie wysoki koszt. Wiem coś o tym, ale to podstawa. Od tego trzeba zacząć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 09:35, 22 wrz 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
witaj
zarys masz ciekawy, teraz tylko dobry plan nasadzeń ii trochę pracy, a niebawem będziesz cieszyc się z pięknego otoczenia
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Moniika 13:45, 22 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
I ja witam śliczne początki ! Szczególnie przy wejściu do domu mi się podoba!! pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
wiunia 15:05, 22 wrz 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Bardzo mi miło, że mnie odwiedziliście nawet sobie nie wyobrażacie jak mi miło!!! Mojego zainteresowania roślinkami nikt w domu nie podziela W zeszłym roku jak M założył ogrrromny warzywnik to o niego dbał i się nim bardzo cieszył , ja oczywiście też. Obecnie praca tak absorbuje mojego M, że już nie ma siły na warzywka.
Droga Danusiu - faktycznie jestem nocnym "markiem" - pozostałość z czasów jak moje córeczki były malutkie, tylko wieczorami miałam czas dla siebie i tak mi zostało.
Wielkie dzięki za słowa otuchy i podpowiedzi co do ważności ogrodzenia, to jest moja "pięta Achillesowa" ale niestety nie chcemy robić czegoś " narazie" - więc potrzeba pewnych nakładów finansowych. A tu w ciągu niespełna półtora roku wykończenie domu wewnątrz, wesele jednej córci, za kilka m-cy druga córcia wychoodzi za mąż - więc sama rozumiesz? A te chwaściory od drogi poprostu wyrywam na okrągło - no cóż?
Ana-art- bardzo Ci dziekuję za odwiedziny, mam nadzieję , że coś mi wyjdzie ciekawego na tych rabatkach
Moniika - cieszę się, z Twojej wizyty i dziekuję za miłe słowa
Kondzio - dziękuję za przywitanie !
Pozdrawiam WSZYSTKICH SERDECZNIE !
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
pagap 15:26, 22 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witaj wiunia, małymi korczkami i dasz radę, tylko pamiętaj nie poddawaj się pozdrawiam
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
grama 15:32, 22 wrz 2012


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Witaj ! Każdy od "rabatuni " jakiejś zaczynał. Miło mi, bom też poznanianka, teraz nieco oddalona, niestety,
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies