Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

mirkaka 18:14, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Ja mam 20 letnie lawendy w ogrodzie i zawsze cięłam je po kwitnieniu, tak jak Ty, tylko tegoroczne przyrosty. Co roku się powiększały i też zaczęły się rozkładać na boki. dwa lata temu przycięłam prawie do zera, bałam się że nie odbiją, ale odbiły jednak niestety zmniejszyłam je radykalnie i nie były już takie zjawiskowe.
Czy to coś dało? Chyba trzeba by było je czymś w środku związać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 20:46, 01 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Wiuniu, obejrzałam z przyjemnością fotki z lata. Pięknie było.
Pisałaś o cięciu Anabell. Czy teraz już można takie cięcie zrobić? Moja mama ma ją i chciałabym jej przyciąć tą hortensję ale nie wiedziałam jak i kiedy.
I jeszcze zapytam o te Phantomy. Są ogromniaste i piękne. Czy je tniesz też nisko czy wysoko? A ile maja lat?
Idę dalej podziwiać Twój letni ogród.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:58, 01 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Róże pięknie Ci Wiuniu kwitły. Rzadko się takie cudne widzi. Czym je karmiłaś? Długo już rosną w tym miejscu? Jak widzę to dużo słońca tam mają.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
wiunia 22:22, 15 mar 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
mirkaka napisał(a)
Ja mam 20 letnie lawendy w ogrodzie i zawsze cięłam je po kwitnieniu, tak jak Ty, tylko tegoroczne przyrosty. Co roku się powiększały i też zaczęły się rozkładać na boki. dwa lata temu przycięłam prawie do zera, bałam się że nie odbiją, ale odbiły jednak niestety zmniejszyłam je radykalnie i nie były już takie zjawiskowe.
Czy to coś dało? Chyba trzeba by było je czymś w środku związać





Ooo widzisz Mirko, właśnie mam dylemat czy je ciąć teraz na wiosnę czy jednak zostawić tak jak co roku? Muszę je obejrzeć i wtedy zdecyduję ale jednak szkoda mi tego pięknego widoku latem może faktycznie je trzeba będzie powiązać i tyle
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 22:40, 15 mar 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
basia3012 napisał(a)
Wiuniu, obejrzałam z przyjemnością fotki z lata. Pięknie było.
Pisałaś o cięciu Anabell. Czy teraz już można takie cięcie zrobić? Moja mama ma ją i chciałabym jej przyciąć tą hortensję ale nie wiedziałam jak i kiedy.
I jeszcze zapytam o te Phantomy. Są ogromniaste i piękne. Czy je tniesz też nisko czy wysoko? A ile maja lat?
Idę dalej podziwiać Twój letni ogród.




Witaj Basiu Bardzo mi miło, że mnie odwiedziłaś. Dziękuję za miłe słowa odnośnie ogrodu
tak Anabelki już podcięłam i to bardzo nisko jakieś 10 cm nad ziemią te najgrubsze pędy, cienkie wycięłam do ziemi. Co roku bałam się ciąć nisko i zawsze mi się pokładały pod ciężarem kwiatów w zeszłym roku zrobiłam radykalne cięcie i byłam bardzo zadowolona. mimo wiatrów i deszczu Annabelki stały na baczność bez żadnych podpór, sama byłam w szoku i kwiaty miały jak co roku duże. Jeśli chodzi o Phantomy to rosną u mnie 7 rok. Tnę je inaczej niż Annabel czyli nie równo kilka cm nad ziemią ale skracam pędy dość mocno zostawiając najsilniejsze z kilkoma oczkami. Jeszcze nie cięłąm w tym roku nie miałam kiedy ale w ten weekend jeśli pogoda pozwoli to się za nie zabiorę. Zrobię fotki.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 22:49, 15 mar 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
basia3012 napisał(a)
Róże pięknie Ci Wiuniu kwitły. Rzadko się takie cudne widzi. Czym je karmiłaś? Długo już rosną w tym miejscu? Jak widzę to dużo słońca tam mają.



Basiu te róże rosną 5 lat to są posadzone 3 sztuki. W sezonie co dwa tygodnie podlewam jakimkolwiek nawozem do róż i jak pamiętam,żeby nie wyrzucić skórek od banana to kroję w cienkie paseczki i podrzucam pod róże lekko przesypuję ziemią
Polecam Eden Rose są bardzo wdzięczne, pięknie się prezentują ja je bardzo lubię.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
basia3012 23:24, 15 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Wiolu, dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
Ja moje Phantomy już przycięłam ale jeśli swoje przytniesz i wstawisz tu zdjęcia to daj mi znać. Ciekawa jestem jak przycinasz i może w przyszłym roku zastosuję takie cięcie u siebie. Bo jak rozumiem to te silne pędy zostawiasz wyższe a słabe całkiem wycinasz?
A o różach i bananach to nie słyszałam. Ale warto zastosować. Mam kilka róż.Tylko bananów u nas nie jadamy, muszę poprosić wnuki o zbieranie skórek.My bardziej jabłka jemy.
Pozdrawiam cieplo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 08:08, 16 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wiunia napisał(a)




Ciekawa jestem czy zaobserwujesz jakąś poprawę po wysadzeniu rozplenic ja w każdym razie mam wielkie kępy stopy i mam wrażenie, że rośliny w ich bliskim sąsiedztwie są nieco pokrzywdzone, słabiej rosną.
Priv odczytany

Sama jestem ciekawa, będę meldować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:20, 04 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wiolu, dużo zdrówka na święta
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 15:56, 07 kwi 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
Wiolu, dużo zdrówka na święta





Dziękuję serdecznie Irenko, daliśmy radę ale teraz po Świętach męża rozkłada. No cóż trzeba się zmierzyć z tą sytuacją i oby szybko wszystko minęło.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies