Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

wiunia 15:59, 07 kwi 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
basia3012 napisał(a)
Wiolu, dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
Ja moje Phantomy już przycięłam ale jeśli swoje przytniesz i wstawisz tu zdjęcia to daj mi znać. Ciekawa jestem jak przycinasz i może w przyszłym roku zastosuję takie cięcie u siebie. Bo jak rozumiem to te silne pędy zostawiasz wyższe a słabe całkiem wycinasz?
A o różach i bananach to nie słyszałam. Ale warto zastosować. Mam kilka róż.Tylko bananów u nas nie jadamy, muszę poprosić wnuki o zbieranie skórek.My bardziej jabłka jemy.
Pozdrawiam cieplo.



Basiu zaraz wstawię jakieś fotki dopiero teraz, bo mnie choróbsko wykluczyło na kilka dni z życia więc wszystko u mnie z małym opóźnieniem
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 16:10, 07 kwi 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Tak wyglądają przycięte Phantomy, a latem były większe ode mnie czyli miały ok 170cm
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 16:20, 07 kwi 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dubelek
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
basia3012 21:43, 07 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
wiunia napisał(a)
Tak wyglądają przycięte Phantomy, a latem były większe ode mnie czyli miały ok 170cm


Wiolu, no wysoko cięte. Wcześniej też tak cięłaś i nie kładły się młode pędy np po deszczu? Bo jeśli nie to chętnie w przypadku Phantomów bym to zastosowała. W tym miejscu, co one rosną jest kompostownik, zasłoniłyby go.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
wiunia 23:02, 13 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Basiu one są tak do kolana wysokie po tym cięciu ta pod ścianą to vanilla fraise na pniu dlatego wysoka. Przepraszam,że dopiero odpisuję ale jestem ostatnio czasowo bardzo ograniczona
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies