Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

ewa004 20:35, 13 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Na pewno masz racje


____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wiunia 22:49, 14 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
zrobiłam fotki moich malusich nasadzeń na powstające rabatki,jeszcze to nie wygląda ale po jakimś czasie...kto wie ?
zdjęcie z pięterka- po prawej za okrągłą rabatą ma być garaż, tam gdzie ta ciemniejsza trawka


[img

ten pas pod kątem prostym z lewj strony , przeznaczony jest na warzywka
na rabacie póki co : 3 białe rh, 10 wrzosów 1 lawenda(kilka czeka na posadzenie) w doniczce hebe, a na prawo 3 tuje


na okrągłej rabacie posadziłam narazie hosty-sadzonki-mam nadzieję, że odbiją pięknie wiosną
pozostałe miejsce obsadzę czymś zimozielonym i wiosną np. jednorocznymi lobeliami, a w około wschodzi młoda trawka



a tu sadzonka migdałka w formie krzaczka - troszke go zaplotłam, bo wiało bardzo


na tarasie jeszcze troszkę kolorku



a sunia bryka z kijem



na koniec 7-letnia róża w domowa - zakwitła pierwszy raz!!! pewnie w bloku jej nie było tak dobrze jak w domku- to się odwdzięczyła


pozdrawiam cieplutko
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
ewa004 10:54, 15 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Wiunia działasz dzielnie, świetnie
Ja co do nasadzeń to się nie wypowiadam do wiesz to nie moja działka

hosty na wiosnę na pewno pięknie odbiją to jest bardzo wdzięczna roślina.
Ja w zeszłym roku jesienią wykopałam kawał , położyłam pod płotem i zapomniałam o niej ,wiosną była jak nowa narodzona a nawet jej nie wkopałam w ziemię
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 10:58, 15 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Zapomniałam dodać
Świetną masz pompę pokaż ją z bliska.
Ja też mam studnie ale straszną pompę i chyba będę musiała ją wymienić ,tym bardziej że jest w centralnym punkcie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wiunia 11:07, 15 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
ewa004 napisał(a)
Wiunia działasz dzielnie, świetnie
Ja co do nasadzeń to się nie wypowiadam do wiesz to nie moja działka

hosty na wiosnę na pewno pięknie odbiją to jest bardzo wdzięczna roślina.
Ja w zeszłym roku jesienią wykopałam kawał , położyłam pod płotem i zapomniałam o niej ,wiosną była jak nowa narodzona a nawet jej nie wkopałam w ziemię


Z tego wynika, że masz kochana "dobrą rękę do roślin" - tak miała moja mama, żartowaliśmy, że nawet patyk po lodzie wypuści listki jak wsadzi go do doniczki he, he
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 11:19, 15 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Pompa - abisynka - tak się chyba pisze?




szukam do niej jakiegoś stosownego naczynia, misy, do której skapywałaby woda najlepiej z kamienia ale to koszt wielki, więc mam niecne zamiary coś sklecić sama z dronych kamyków i cementu tylko jeszcze muszę poszperać tu i ówdzie jak się do tego zbrać
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
ewa004 12:22, 15 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
świetna pompa szukaj inspiracji i podziel się ze mną pomysłami
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wiunia 12:32, 15 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Nie ma sprawy! Jak coś wymyślę skonsultuję z Tobą ale uprzedzam, to może potrwać...
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
ewa004 15:02, 16 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
wiunia napisał(a)
Nie ma sprawy! Jak coś wymyślę skonsultuję z Tobą ale uprzedzam, to może potrwać...


no ma się rozumieć
Kupiłas te róże w Lidlu?
Byłam dzisiaj nie żeby specjalnie po róże ,no ale tak przy okazji POSZŁAM ZOBACZYĆ
,były ale takie 50 cm wysokości .
Takich niskich na pniu to jeszcze nie miałam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
wiunia 16:14, 16 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Niestety, Ewuniu nie miałam jak pojechać do tego Lidla a w takim razie, powiedz mi kochana ( czyt. napisz )czy były białe? bo jeśli tak to będę miała "focha" na M ? i co kupiłaś? a tak na marginesie to takie niskie mogą ładnie wyglądać w zestawieniu z wysokimi, zwłaszcza np. na tarasie w donicach, tak sobie to wyobrażałam u siebie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies