Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

sylwia_slomc... 20:28, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Edenka na liście moich chciejstw
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 22:20, 25 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Witam! Śliczne róże, hortensje, trawy, jeżówki i "fala" z lawendy, piękna. Podziwiam i pozdrawiam serdecznie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
wiunia 07:12, 26 lut 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
sylwia_slomczewska napisał(a)
Edenka na liście moich chciejstw



Sylwunia, u Ciebie tyle pięknych roślin to i Edenka zaraz się pojawi! Polecam - kocham te różę!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milka 07:32, 26 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja chyba nie mam szczęścia do Edenki, jakoś kiepsko sobie radzi u mnie. Może jak usunę rozplenicę, rośnie koło niej, to bardziej mnie zachwyci.
Wiuniu, twój avatarek to dopiero superaśny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 15:40, 26 lut 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Alija napisał(a)
Witam! Śliczne róże, hortensje, trawy, jeżówki i "fala" z lawendy, piękna. Podziwiam i pozdrawiam serdecznie!



Alicjo witam serdecznie w moim wątku
Dziękuję za miłe słowa. Mój ogród jest niewielki ale też zdrowie trochę mi zaszwankowało więc i działać w ogrodzie mogę trochę z wolniejszym tempem i miło mi, że się komuś również podoba . Zaraz biegnę przywitać się u Ciebie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 15:49, 26 lut 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
A ja chyba nie mam szczęścia do Edenki, jakoś kiepsko sobie radzi u mnie. Może jak usunę rozplenicę, rośnie koło niej, to bardziej mnie zachwyci.
Wiuniu, twój avatarek to dopiero superaśny



Irenko aż dziwnie się czyta takie stwierdzenie,że nie masz do jakiejś rośliny szczęścia przecież Twój ogród to niemalże ogród botaniczny! Tak pięknych i dorodnych roślin na Ogrodowisku to tylko na palcach jednej ręki można policzyć! Jeśli Edenka ma u Ciebie fochy to raczej tylko miejscówka jej nie pasuje. Z obserwacji wiem, że lubi zachodnią wystawę. Cały dzień ma u mnie słońce i niestety też dość wietrznie. Ale radzi sobie i bardzo mnie to cieszy, że łaskawie chce u mnie kwitnąć
Awatarek zorganizowały mi córki robiąc małą sesję w pięknym parku w Poznaniu!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
mirkaka 05:15, 28 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Piękne zdjęcie profilowe, to w Twoim ogrodzie takie cuda rosną?
Łuk lawendowy masz wyjątkowy, tniesz tylko nowe przyrosty czy trzymasz go ciągle na tej samem wysokości?
Pozdrawiam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 09:16, 28 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wywalę rozplenicę, co koło Edenki rośnie i chyba wtedy bujnie. Pozostałe rozplenice w tych miejscach też wywalę i dam hakonki. Słonko u mnie ma i zacisznie i podlewana i nawet wywar pokrzywowy daję.
Priv odebrany
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 15:57, 01 mar 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
mirkaka napisał(a)
Piękne zdjęcie profilowe, to w Twoim ogrodzie takie cuda rosną?
Łuk lawendowy masz wyjątkowy, tniesz tylko nowe przyrosty czy trzymasz go ciągle na tej samem wysokości?
Pozdrawiam




Nieee kochana to nie u mnie choć mam jednego rodła w tym kolorze ale jest mniejszy fotka na profilowym zrobiona w parku w Dniu Matki w zeszłym roku, córki mi taką małą sesję zorganizowały
A co do lawendy to ten łuk tnę pod koniec sierpnia i koniec. Raz w roku. Jednak tej wiosny zastanawiam się czy w marcu też nie ciachnać, ponieważ po wpływem kwiatostanów łuk się zawsze rozwarstwia późnym latem może jak i teraz przytnę będzie bardziej zwarty?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 16:58, 01 mar 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
Wywalę rozplenicę, co koło Edenki rośnie i chyba wtedy bujnie. Pozostałe rozplenice w tych miejscach też wywalę i dam hakonki. Słonko u mnie ma i zacisznie i podlewana i nawet wywar pokrzywowy daję.
Priv odebrany




Ciekawa jestem czy zaobserwujesz jakąś poprawę po wysadzeniu rozplenic ja w każdym razie mam wielkie kępy stopy i mam wrażenie, że rośliny w ich bliskim sąsiedztwie są nieco pokrzywdzone, słabiej rosną.
Priv odczytany
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies