Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

Toszka 20:33, 30 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mirela napisał(a)
Aha - moje RH wypuszczają od dołu nowe, piękne zielone listki


Cieszę się bardzo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirela 10:01, 05 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Periowskia olbrzymia - niedługo zacznie kwitnąć, piękny sumak Tiger eye



Diabloo:



Trzcinnik ostrokwiatowy KF zaczyna kwitnąc:







____________________
Walczę z ogrodem...
Agi2006 11:33, 05 cze 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824




Witam serdecznie ! Możesz zdradzić co to masz posadzone przed diabolo. U mnie tez ta pęcherznica w rzędzie i dumam co przed nią posadzić. Ale gęęęęsto u Ciebie. Fajne nietypowe połączenia tu widzę. Pewnie równie oryginalna jest włascicielka tego ogrodu
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
mirela 12:15, 05 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Agi2006 napisał(a)


Możesz zdradzić co to masz posadzone przed diabolo. U mnie tez ta pęcherznica w rzędzie i dumam co przed nią posadzić. Ale gęęęęsto u Ciebie. Fajne nietypowe połączenia tu widzę. Pewnie równie oryginalna jest włascicielka tego ogrodu

Ten szpaler to nie diabloo. Diabloo jest na fotce wyżej. Tutaj "powinna" być Lady in Red - ale czy jest ? Tego jeszcze nie rozgryzłam.
Przed pęcherznicą sa liliowce.
____________________
Walczę z ogrodem...
Agi2006 12:21, 05 cze 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
O dzieki mirela. Tak myslałam , ze to liliowce A jaki kolor?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
mirela 12:50, 05 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Żółte. Ale poluję na Candlelight Dinner.
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:53, 06 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Przyszły hakonechloe z Albamaru:
Transparent, Naomi, All Goln, Beni Kaze.
Posadzę gdzieś i będę czekać aż się rozmnożą.







A tak jest codziennie niszczony mój ogród



I już brukarz działa
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 11:16, 06 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
sylwik69 napisał(a)
Jak długo czekałaś na zielony piękny żywopłot bukowy?

Kiedys czytałam, że przez pierwsze 3-4 lata sasiedzi się wyśmiewają z tych kikutów. A po 5 roku - wzdychaja z zachwytu
Dzisiaj będę cięła ten z drugiej strony, pełny (tutaj na fotce kilka sztuk coś zjadło i mam dziury) wstawię fotki. On ma około 5 lat.
____________________
Walczę z ogrodem...
lindsay80 09:48, 07 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Niezłe sadzonki, nie wiem tylko czy Naomi masz dobrze podpisaną, bo ona ma cały liść zielony, a jesienią się przebarwia na czerwono - chyba

Polecam na walkę z giganteusem tą metodę z nakryciem jakąś grubą folią na kilka miesięcy miejsca gdzie rośnie.

Masz gdzieś fotki perowskiej jak kwitnie, bardzo wysoka rośnie ta Twoja odmiana? - SAuper dorodne sadzonki!

Tak obstawiałam, że przed pęcherznicą jest liliowiec, ale czy to odmiana Stella d'Oro?
____________________
Tu ma być ogród :)
mirela 10:58, 07 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Naomi jest paskowana - dokładnie taka jak do mnie przyszyła - zobacz w internecie, faktycznie potem sie przebarwia. Zresztą - Albamar zawsze ma super podpisane sadzonki, nie podejrzewałabym ich o pomyłkę.

Walczyć z gigantusem w ten sposób bym musiała ze dwa lata (od jesieni do co najmniej następnej jesieni, a potem jeszcze czekać aż kłącza zgniją. A ja chcę następnej wiosny startować z rabatą tam. Pozostaje jedynie mała kopareczka.

Fotek nie mam, ale jest olbrzymia i cudownie kwitnie, dla mnie ładniejsza od lawendy nawet.



Nie znam odmiany liliowca
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies