Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

lindsay80 11:29, 07 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
mirela napisał(a)
Naomi jest paskowana - dokładnie taka jak do mnie przyszyła - zobacz w internecie, faktycznie potem sie przebarwia. Zresztą - Albamar zawsze ma super podpisane sadzonki, nie podejrzewałabym ich o pomyłkę.

Walczyć z gigantusem w ten sposób bym musiała ze dwa lata (od jesieni do co najmniej następnej jesieni, a potem jeszcze czekać aż kłącza zgniją. A ja chcę następnej wiosny startować z rabatą tam. Pozostaje jedynie mała kopareczka.

Fotek nie mam, ale jest olbrzymia i cudownie kwitnie, dla mnie ładniejsza od lawendy nawet.



Nie znam odmiany liliowca


faktycznie ja się pomyliłam

To będę kibicować przy akcji z koparką, bo to też bedzie wyzwanie

A nie wykłada Ci się ta perovskia gdy już kwitnie?

Ja mam tą niższą odmianę Little Spire - może się kiedyś wymienimy patyczkami, próbowałam wiosną w ten sposób ukorzeniać, tylko jeden mi się ukorzenił, ale ponoć generalnie się udaje

Pokaż liliowce jak zakwitną.

____________________
Tu ma być ogród :)
mirela 11:38, 07 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Nie pokłada się, przynajmniej w zeszłym roku się nie pokładała. Ale też jej nie nawoziłam - często rośliny się pokładają po nawożeniu. Dlatego jak się da to unikam - trawy mnie tego nauczyły.

Ja mam odmianę "Blue Spire' - z Albamaru - obecnie mają na nią promocję - 4,99 zł. Jak jesteś chętna, możemy się wymienić
____________________
Walczę z ogrodem...
lindsay80 21:16, 09 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
mirela napisał(a)
Nie pokłada się, przynajmniej w zeszłym roku się nie pokładała. Ale też jej nie nawoziłam - często rośliny się pokładają po nawożeniu. Dlatego jak się da to unikam - trawy mnie tego nauczyły.

Ja mam odmianę "Blue Spire' - z Albamaru - obecnie mają na nią promocję - 4,99 zł. Jak jesteś chętna, możemy się wymienić


Czemu nie, ale to chyba najlepiej wiosną.
Podobało Ci dziś ogród?
____________________
Tu ma być ogród :)
mirela 07:54, 11 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
lindsay80 napisał(a)


Czemu nie, ale to chyba najlepiej wiosną.
Podobało Ci dziś ogród?

Podlało miało byc ?
U nas w okolicy dziwne rzeczy się dzieją. Wkoło "farmerzy" zainwestowali w ... jakieś "armaty" którymi strzelają jak się zbliża burza. I nas one omijają. Nie wiem czy to działa, czy nie, bo czytałam kiedyś o tym ale ja zwykła księgowa jestem i nie znam się na tym .
W razie czego burze nas omijają, choć niemal codziennie słychać je w okolicy.

Opisze historię moich ostatnich zakupów. W moim projekcie miałam 11 sztuk jałowca sabińskiego Tamariscifolia. Zakupiłam więc internetowo, odebrałam osobiście (wieś obok)zasadziłam. W tym roku okazało się, ze jeden mi padł (psy/złe sadzenie - nie mam pojęcia dlaczego). Więc domówiłam ten jeden krzaczek u pana i okazało się że:
dokupiłam taki:



A 10 sztuk z zeszłego roku mam takich:



Więc pisze do gościa i okazuje się ... te te 11 sztuk z zeszłego roku to Princes of Wales. Kurcze, człowiek się nie zna na tych wszystkich odmianach i łatwo go zrobić w jajo .
Ale pan przeprosił bardzo, zaproponował, ze przywiezie mi dzisiaj 10 szt. Tamariscifolia i ... zasadzi je. Oczywiście tych 10 sztuk Princes mam sobie zostawić
Zobaczymy dzisiaj czy faktycznie się zjawi. Ale nie spodziewałam się takiej reakcji pana .

W sobotę zrobiliśmy lekki wał od strony sasiada, który nas regularnie zalewa (woda z pieczarkarni leci rurą spustową w stronę mojej działki) i tak sobie te nadprogramowe jałowice posadzę. Fotki może uda mi się dzisiaj popstrykać .
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:57, 11 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
A tak mam niszczony codziennie ogród:


____________________
Walczę z ogrodem...
Toszka 22:36, 11 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bosz...jałowce sadzisz... my tu zbiorowo wywalamy jałowce (Margerytka40 - masowy mord jałowców).
Spowiadaj się
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirela 08:39, 12 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Wy się musicie spowiadać z mordu a nie ja
Dlaczego wywalacie ? Mam w projekcie, tak wielki ogród ciężko jest mi ogarniać więc muszę zapraszać do ogrodu płożące, zadarniające itd.
____________________
Walczę z ogrodem...
Toszka 10:07, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirelko, napisałam dygresję o jałowcach, które należą do tych roslin co to są ładne jak młode, a z wiekiem tracą na urodzie, maja grzyba, czernieją, a pod spodem są siedliskiem robactwa i nornic. Ich najgorszym mankamentem jest to, że kłują i uczulają. A ciąć i korygować i tak je trzeba. Pielić też, bo chwasty i tak w nich rosną
Nie traktuj moich słów jako krytykę...taką dygresję dałam tylko. Tak tylko skojarzyło mi się

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirela 12:22, 12 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
jestem optymistą w tym temacie i ufam projektantce. zobaczymy z czasem. trzcinnika też muszę ciąć co roku, wiązać i co miesiąc pryska na rdzę ale co poradzić na miłość ?
z nornicami mam spokój bo biegają dwa białe szkodniki
____________________
Walczę z ogrodem...
lindsay80 12:18, 28 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zakwitły już liliowce?
Coś fotek skąpisz, muszę się wrócić i szukać tej trawiastej rabaty, o której u mnie pisałaś.
A te Pashminy to z czym byś skomponowała?

Gdybyś potrzebowała siewek tych zwykłych jeżówek to u mnie są

____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies