Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 12:34, 28 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
lindsay80 napisał(a)
Zakwitły już liliowce?
Coś fotek skąpisz, muszę się wrócić i szukać tej trawiastej rabaty, o której u mnie pisałaś.
A te Pashminy to z czym byś skomponowała?

Gdybyś potrzebowała siewek tych zwykłych jeżówek to u mnie są


wczoraj zauwazyłam, ze powoli wychodzą. Bordowe chyba z żółtymi paskami.

ech.. czekam aż dróżki będą gotowe. Jeszcze tylko żółty piasek i będzie super. No i wypielic muszę.
Obfocę jak pogoda się wyklaruje - na razie masakra jakaś. Tylko ślimaki zbieram.
Perovskia cudowna jest, wysoka chyba przeszło metr .

Pashminy ... drogie są jakbym chciała więcej więc muszę dumać ....będę robić projekt jednej rabaty w boku, chciałam tam z grackami poszaleć i będę na temat róż rozmawiać z projektantką. Nie lubiłam nigdy róż, ale ta zwróciła mi w głowie. Może uda się ją jakoś wkomponować.

Zwykłe jeżówki to je z białymi płatkami i żółtym środkiem ?
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 19:18, 28 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
leje juz 4 dzień. nawet nie mam jak ślimaków wybierać . szybkie foto z okien sypialni

____________________
Walczę z ogrodem...
sylwik69 20:20, 28 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Proszę pięknie o fotki żywopłotu zazdroszczę deszczu,u mnie susza przez duże S
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
malinia 21:13, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
U nas tez leje i leje ale dobrze bo rosliny odzyja
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 21:13, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
U nas tez leje i leje ale dobrze bo rosliny odzyja
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mirela 21:17, 28 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
sylwik69 napisał(a)
Proszę pięknie o fotki żywopłotu zazdroszczę deszczu,u mnie susza przez duże S

bukowego ? dasz wiarę że jeszcze nie przyciety mam takie stare. teraz wstyd go fotografować
____________________
Walczę z ogrodem...
lindsay80 09:36, 29 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Widzę że prace brukarskie w toku.
U mnie te same problemy - ślimaków łysych do zatrzęsienia dobrały się do skrzyń I zeżarly pietruszkę A w szklarni papryke - sypie granulki ale jak pada to robota głupiego.

Czekaj na róże z gołym korzeniem, ceny będą wtedy przystepniejsze.

Jeżówki mam I kwitnące na biało I rozowe
____________________
Tu ma być ogród :)
mirela 11:15, 29 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
w firankach siedzą świdośliwy. Nie znałam tych drzewek, czytałam, że ma owoce jadalne i tyle. Ale jak skosztowałam... to zaraz zawiesiłam firanki, owoce są obłędne, słodsze od borówki amerykańskiej, dla mnie o niebo smaczniejsze.

lindsay - kiedy te róże z gołym korzeniem można kupić i gdzie ?
____________________
Walczę z ogrodem...
Adela 22:28, 29 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767

Witaj Mirelko, prawie po sąsiedzku

Toszka napisał(a)
Mirelko, napisałam dygresję o jałowcach, które należą do tych roslin co to są ładne jak młode, a z wiekiem tracą na urodzie, maja grzyba, czernieją, a pod spodem są siedliskiem robactwa i nornic. Ich najgorszym mankamentem jest to, że kłują i uczulają. A ciąć i korygować i tak je trzeba. Pielić też, bo chwasty i tak w nich rosną
Nie traktuj moich słów jako krytykę...taką dygresję dałam tylko. Tak tylko skojarzyło mi się



Ja jestem też na etapie eliminowania jałowców. A miałam ich trochę i jeszcze mam. Sadziłam kolumnowe i płożące, żeby zakryć puste przestrzenie i uniknąć plewienia. Aż do momentu, tzn. tej wiosny, gdy zauważyłam na dwóch rdzę jałowcowo-gruszkową. Już zostały tylko na zdjeciach.
Inne też podziela ich los.

Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
mirela 16:31, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
ech.... zobaczymy co z tym jałowe najwyżej wywala. Naj pierw jednak wywala trzcinnika ostrokwiatowego KF. Miałam go z tyłku domu, łapał rdzę. Przesadzilam do przodu, tutaj bardziej sucho. I niestety rdza znowu mi je zaatakowała. Pryskalam profilaktycznie, teraz od 2 tygodni pada wiec nie mogłam pryska i juz mi się rośliny pokładają, są nieestetyczne, pomimo podwiazaywania kładą się. Musze jesienią wszystkie wywalić (mam ich z 30 sztuk) tylko co dać w zamian ? Musze się skontaktować z projektantka i z panem Smalem - pewnie mi coś poleci w zamian

____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies