Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 09:42, 28 maj 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Toszka napisał(a)
Błagam ciebie, unikaj w ogrodzie roundupu to świństwo nad świństwami i wchodzi do gleby, którą sobie skażasz.

Wiem, stosuję tylko w razie konieczności. Czasami pędzelkiem posmaruję (np. cukrowy mi wyszedł trochę). Ale tego olbrzyma chciałam się pozbyć, a w grę wchodzi jedynie mała koparka jak nie randap . Mąż mi się zbuntował i łopatą nie będzie walczył
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 09:43, 28 maj 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
lindsay80 napisał(a)
Cześć,
fajnie już masz - czekam na ścieżki, na pewno wpłyną na jeszcze lepszy odbiór całości.

Super żywopłot bukowy!


Oj, tez na nie czekam. I psy moje także.
Pokarze wtedy cały przód - dwa lata pracy w końcu zaczynają owocować.
____________________
Walczę z ogrodem...
Toszka 10:10, 28 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Miskanta mozna wykopać tylko i wyłącznie. Zwłaszcza roundup nie niszczy korzeni.
Ewentualnie mozna spróbować odciąć go od fotosyntezy - ściąć krótko i nakryć szczelnie czarną folią na kilka miesięcy. Na wiosnę koniecznie od razu nakryć, tak by stłamsić wegetację.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirela 10:31, 28 maj 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Toszka napisał(a)
Miskanta mozna wykopać tylko i wyłącznie. Zwłaszcza roundup nie niszczy korzeni.
Ewentualnie mozna spróbować odciąć go od fotosyntezy - ściąć krótko i nakryć szczelnie czarną folią na kilka miesięcy. Na wiosnę koniecznie od razu nakryć, tak by stłamsić wegetację.


A co z korzeniami się stanie ? Zgniją wtedy ? Po jakim okresie ? Czy przetrzymają ten czas i jak odkryję to znowu wystartuje ?
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 10:32, 28 maj 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Aha - moje RH wypuszczają od dołu nowe, piękne zielone listki
____________________
Walczę z ogrodem...
Toszka 10:40, 28 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mirela napisał(a)


A co z korzeniami się stanie ? Zgniją wtedy ? Po jakim okresie ? Czy przetrzymają ten czas i jak odkryję to znowu wystartuje ?


Dlatego napisałam "spróbować". Roundup też nic z korzeniami nie zrobi. Ten miskant to tzw. przekleństwo ogrodnika

Jesli nic nie planujesz sadzić, a miskant "kaputnie" to po kilku latach korzenie spróchnieją.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mirela 10:52, 28 maj 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Bedę robić na wiosnę rabatę. Zostaje mi kopareczka jesienią, po ścięciu dziada
Z jednej strony jestem na niego wściekła, ale np. obecnie i aż do jesieni jest przecudowny, robi niesamowity klimat, mąż jest przeciwny usunięciu , ale ja sobie obmyśliłam tam rabatę z trawami więc....
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 12:27, 30 maj 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Czy ktoś ma grys granitowy przy lawendach? Czytałam na forum że jest polecany a to kwaśna skała i obawiam się że się jednak nie sprawdzi....
____________________
Walczę z ogrodem...
Toszka 17:26, 30 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie mądrzę się w kwestii upodobań lawendy odkąd wysiewa mi się na kwasnej rabacie wśród azalii i sosen
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 19:59, 30 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Jak długo czekałaś na zielony piękny żywopłot bukowy?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies