Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 16:34, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
lindsay80 -pierwszy liliowiec się pokazuje:

____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 16:45, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
wczoraj porozmawiałam sobie z panem ze szkółki który przygotowuje sadzonki dla Kapiasa. Cristal nie rośnie tak wysoko - max osiągają 50 cm. Ale pod warunkiem że sadzonka nie pochodzi z siewu tylko z podziału. Te z siewu przeważnie nie dziedziczą cech rośliny matecznej. No zobaczymy - zakupiłam 9 sztuk Cristal, zobaczymy czy się sprawdzi.
t
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 16:48, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
perovskia

:
____________________
Walczę z ogrodem...
wiklasia 17:18, 30 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
mirela napisał(a)
Czy ktoś ma grys granitowy przy lawendach? Czytałam na forum że jest polecany a to kwaśna skała i obawiam się że się jednak nie sprawdzi....

Nie wiem czy to aktualne, ale ja mam takie stanowisko - lawenda podsypana granitem - rosło, że ho,ho przez kilka lat, od zeszłorocznego sezonu mam tam nowe krzaczki lawendy, bo poprzednie około 10-letnie za bardzo wybujały, a część z nich padła po zimie, a te nowe kwitną i rosną bez problemów
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
mirela 17:32, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
wiklasia napisał(a)

Nie wiem czy to aktualne, ale ja mam takie stanowisko - lawenda podsypana granitem - rosło, że ho,ho przez kilka lat, od zeszłorocznego sezonu mam tam nowe krzaczki lawendy, bo poprzednie około 10-letnie za bardzo wybujały, a część z nich padła po zimie, a te nowe kwitną i rosną bez problemów

Dziękuję za informację. Dowiedziałam się ze to co prawda kwaśna skała ale długo się uwalnia wiec nie jest przeszkodą. Jak tylko skończą dróżki kupie ten grys (wcześniej posypie skorupkami).
____________________
Walczę z ogrodem...
17:41, 30 cze 2018
przyszłam sobie poogladać co i jak u ciebie sie ma i witam sie tutaj z toba bo jeszcze mnie tu nie było

dużo dobra widzę ...perovska u ciebie jest super ...u mnie nie rosnie ...mam 4 pojedyncze badyle ...i zeby jej pomóc w zebraniu sie ))to je dzisiaj przesadziłam a one przesadzanie źle znoszą zobaczymy

rabaty masz duże nasadzeń sporo fajnie sobie radzisz co to jest to żółte (krzew czy drzewo) w perovskiej?

PS. przetacznik Christa chyba ? ....Cristal trochę mnie zaskoczyła ta nazwa

mirela 18:16, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
eee_taam napisał(a)
przyszłam sobie poogladać co i jak u ciebie sie ma i witam sie tutaj z toba bo jeszcze mnie tu nie było

dużo dobra widzę ...perovska u ciebie jest super ...u mnie nie rosnie ...mam 4 pojedyncze badyle ...i zeby jej pomóc w zebraniu sie ))to je dzisiaj przesadziłam a one przesadzanie źle znoszą zobaczymy

rabaty masz duże nasadzeń sporo fajnie sobie radzisz co to jest to żółte (krzew czy drzewo) w perovskiej?

PS. przetacznik Christa chyba ? ....Cristal trochę mnie zaskoczyła ta nazwa


tak. nie zauważyłam że słownik mi ciągle zmienia nazwę
to octowiec tiger eye - podobno mniej się rozłazi. Po 3 latach zauważyłam jedną dodatkową sadzonke ale zastanawiam się czy to przez rozlogi czy przez nasiona się pojawiła na świecie. wkurzona posmarowalam listki randapem i sadzonka umarła a matula ma się nadal dobrze .
____________________
Walczę z ogrodem...
20:35, 30 cze 2018
ten octowiec nie polecany ...ale kolor lisci ma super ...zreszta ja juzna nic nie mam miejsca.

zobacz tutaj sa linki do filmików umieszczone ..i jest falujaca stipa i inni ...może cie to zainspiruje
mirela 22:08, 30 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
ale ta odmiana octowca jest najmniej inwazyjna. tylko dlatego spróbowałam. dostałam go od malkul.
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 13:46, 01 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
rozplenica zaczyna pokazywać kłosy.
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies