Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 07:55, 16 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
No - kilka fotek wkleje w końcu

Żywopłot bukowy (muszę poczytac jak go ciąć, nie chcę ściany liści, wolałabym raczej, żeby były widoczne konary. Chcę, żeby był wąski a nie rozłożysty):




Umierający lasek wejmutkowy:



W tle palety na kompostownik (w końcu w sobotę go złożymy):



Buk Dawyck Gold:



Warzywniki - sztuk trzy. Proszę nie patrzeć na bałagan - fotkę strzeliła moja córka w trakcie prac ogrodowych więc .....



Leszczyna - sztuk trzy:



No i mój trawnik - po wertykulacji profesjonalnym sprzętem (samo kosi, wertykuluje i zbiera filc). Nie dałabym rady sama tego wszystkiego zrobić. Panu zajęło to wszystko około 2-3 godziny. Będziemy co roku korzystać z ich pomocy. Pokazywali jeszcze jak super działa aerator - takie wałeczki wyciąga. Powiedzieli, że do naszej gliniastej ziemi to byłby idealny zabieg - od razu by tam rozsypali piasek i nawóz. W przyszłym roku musimy o tym pomyśleć:





Niezbyt atrakcyjnie teraz mam wogrodzie. Ale rok temu taki był mój trawnik:



A tutaj od razu Wam się przedstawię:



I wiąz - chciałam go prowadzić w formie parasola. Nie wiem jak i ngdzie go podeprzeć. Wiem, że bambusowe patyki się do tego nadawają, ale nie wiem na czym ta konstrukcję oprzeć. Może ktoś gdzieś w sieci znalazł przykłady ? Bardzo prosze o pomoc





Na zakończenie mój umierający klon







____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 17:41, 20 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
oj niedobrze, że tyle na raz się nieszczęść zebrało ale może to przejściowe.... trawniczek się odbuduje, a lasek można czymś potraktować, żeby nie umierał?

Na projekcik dziś zerkałam fajny... zastanawiam się tylko, czy przy takiej długiej działce nie wprowadzić jakiś poprzecznych nasadzeń, żeby ją optycznie skrócić i wtedy też będzie łatwiej nad nią pracować, krok po kroku w głąb działki... bo wiadomo, że nie da się wszystkiego od razu, chyba że w totka 6 się trafi

Powodzenia! Zaglądnę niedługo do Ciebie znowu
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
gierczusia 16:21, 28 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Witaj Sąsiadko ... Mam formowanego wiąza camperdownii ..,,
Aaaa.. I spotkanie u Kapiasów 8 czerwca godz. 11.00.. Jak się zdecydujesz na tak daj znać na priv plizz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 16:26, 28 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Zmiana trawnika na rabatę , to nie taki wielki problem przy braku systemu nawadniającego .. Fakt ,że darń jest ciężka , ale można to zrobić we dwie osoby
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
mirela 07:29, 29 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
AlicyaLK - mam rabatki poprzeczne. Jak efekt nie będzie zadowalający to je powiększę. Ale chciałam, żeby jednak było widać lasek z tyłu.
gierczusiu - ja nie wiem jaki jest mój wiąz . Czy podkładałas mu jakieś podpory ? Czy puszczałaś go na zywca ?
Tak ,wiem, że teoretycznie zerwanie darni nie jest problemem. Problemem u mnie bardziej jest czas i pogoda. Mam takie zaległosci w ogrodzie, że płakac mi się chce. Nawet nie mam czasu wysiać nasion, niedługo już będzie za późno. A tu jeszcze zywopłot trochę chcę podciąc, dokończyc dróżki z kafli między skrzynkami w warzywniaku, obrzeża trawnika, musze wykorować rabaty, żywopłot ... o jezu nawet nie chce mi się wymieniać bo się załamuję .
Wczoraj byłam na zebraniu szkolnym i wiedziałam, że 8 czerwca coś jest (a ja się zgłosiłam jako pomoc na festyn) więc ... albo wpadnę na 2 godziny albo w ogóle .
____________________
Walczę z ogrodem...
gierczusia 15:19, 29 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Strzelę fotkę mojemu wiązowi a potem Ci ją usunę jeśli zechcesz..


____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
malkul 18:38, 01 cze 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Mirelka kiedy moge podjechć na kawę , po mięte, na oględziny warzywnika? wysłałam Ci dwa emiale i nic, mam nadzieję że to wina urlopu i że wszystko jest ok.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
mirela 15:01, 05 cze 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
gierczusia dziękuję. Ale u Ciebie to wieeelka konstrukcja . Mój wiąz ma dwie gałezie zwisające. Kupiłam już kijek bambusowy (lekki) o chyba w kształcie krzyża mu zrobię podporę. Nie wiem czy wystarczy przywiązać do tych zwisających konarów czy też musze podeprzecz czymś od ziemi ...
malkul - odpisałam. Kawka tylko w weekendy niestety . Po miętkę zapraszam . Dostałam tez ostatnio melisę i lubczyk
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 15:06, 05 cze 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
W sobotę zrobiłam jedną rabatę na błysk (zostało mi jeszcze rozsypanie kory) - wyplewiona, obsadzona i kanciki zrobione (forumowa łopateczką). Rabatka ma bagatela 20 m2 (10x2), rosną sobie tak trawki, irysy i czosnki). Narobiłam się jak cholera. TEraz muszę wyznaczyc tak samo dużą drugą (ściaganie darni to masakra jakaś). I mam dwie mniejsze (2x4 oraz 2x6). Najmniejsza jest niedaleko leszczyny - trawki na niej królują a ta średnia ... w zeszłym roku na głebokość 60cm wkopaliśmy folię kubełkową i puściliśmy tam... miskanta cukrowego. Nawet plewić nie muszę za bardzo - ładnie się rozrasta .

Pstryknę tez fotkę mojego trawnika - nie do uwierzenia, że niedawno był taki zmasakrowany .
____________________
Walczę z ogrodem...
Katarzynka604_ 15:24, 05 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
mirela napisał(a)
W sobotę zrobiłam jedną rabatę na błysk (zostało mi jeszcze rozsypanie kory) - wyplewiona, obsadzona i kanciki zrobione (forumowa łopateczką). Rabatka ma bagatela 20 m2 (10x2), rosną sobie tak trawki, irysy i czosnki). Narobiłam się jak cholera. TEraz muszę wyznaczyc tak samo dużą drugą (ściaganie darni to masakra jakaś). I mam dwie mniejsze (2x4 oraz 2x6). Najmniejsza jest niedaleko leszczyny - trawki na niej królują a ta średnia ... w zeszłym roku na głebokość 60cm wkopaliśmy folię kubełkową i puściliśmy tam... miskanta cukrowego. Nawet plewić nie muszę za bardzo - ładnie się rozrasta .

Pstryknę tez fotkę mojego trawnika - nie do uwierzenia, że niedawno był taki zmasakrowany .


Hej Mirela wklejaj fotki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies