Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie klimaty Małgorzaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie klimaty Małgorzaty

malgorzataka... 20:44, 04 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Nie,nie Basiu to jest tylko chwilowe miejsce tego lustra,zabieram go w inne miejsce w ogrodzie,tu gdzie jest teraz to moja gospodarcza część ogrodu w miarę ukryta od reszty.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
ElzbietaFranka 00:23, 05 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ela czy azalie można przesadzić?--chętnie bym to uczyniła tylko bojam się.
Sosnę czarną też mam i wiem że wkoło nie gorzej sprzątać ale piękna jest więc jej wybaczam



Małgosiu możesz przesadzić wiosna. Odkryj trochę korzenia i zobacz jak ona ukorzeniona. O co mi chodzi bo krzaki przesądza się z większą bryła korzeniowa aby nie zrobić krzywdy górze.

Pisałaś że bidule to moga mieć jeszcze mały system korzeniowy abyś nie wykopała za dużej bryły.
Jak rozumiem chcesz przesadzić w inne miejsce i dodać dobrej ziemi. Z dużą bryła byłoby przesadzanie nie korzystne dla azalii.
Pewnie się przyjmą tylko czy zakwitną.
Poczekaj z przesadzaniemnaz będzie cieplej. Czy mają zawiązki kwiatowe?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:30, 05 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzatakarpacz napisał(a)
Dzisiaj mój sąsiad stolarz, artysta "abstynent"zrobił mi niezłą niespodziankę--kiedyś chyba ze dwa lata temu wywalając ze swojej sypialni starą szafę lustro od niej zaniosłam do sąsiada żeby mi jakoś ładnie oprawił-zapomniałam o nim na śmierć,no i dzisiaj zawołał mnie żebym zabrała swoje lustro--och jak ja go wyściskałm --jak myślice było za co?

Jest za co, ciekawa jestem, gdzie będzie docelowe miejsce.
Co do azalii, u mnie z nimi tez różnie, raz lepiej kwitną, raz gorzej, mimo opieki. Japońskie azalie tez mi jakiś szkodnik zaatakował i niemal do gołego goliłam. Będą żyć u mnie, dopóki nie padną, potem wymiana na coś mniej kłopotliwego i tak krok po kroku ogród się zmienia.
Możesz przesadzać, daj dobrej ziemi, może nie zakwitnąć, ale za rok powinna odbić jak należy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
olciamanolcia 15:23, 05 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Małgosiu dziękuje Ci bardzo. Dasz znac co z tą głową i jaka cena.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rumianka 16:10, 05 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Lustro będzie bardzo pasowało, warto było wyściskać wykonawcę.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
malgorzataka... 19:54, 05 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Milka napisał(a)

Jest za co, ciekawa jestem, gdzie będzie docelowe miejsce.
Co do azalii, u mnie z nimi tez różnie, raz lepiej kwitną, raz gorzej, mimo opieki. Japońskie azalie tez mi jakiś szkodnik zaatakował i niemal do gołego goliłam. Będą żyć u mnie, dopóki nie padną, potem wymiana na coś mniej kłopotliwego i tak krok po kroku ogród się zmienia.
Możesz przesadzać, daj dobrej ziemi, może nie zakwitnąć, ale za rok powinna odbić jak należy

Planuję Ireno postawić murek z czerwonej cegły,dostałm trochę jej od miejscowego chłopa ale muszę ją sama oczyscić i zobaczę na jaki murek wystarczy.
Moje japońskie azalie też zeżarte chyba przez ćmę bo rośnie nieopodal bukszpana-bukszpan też ledwo zipie,jak się ociepli potraktuję je preparatem polecanym przez Ciebie.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 08:55, 06 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Dzisiejszy poranek w "Mazurskich Klimatach"



____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Basieksp 09:05, 06 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
malgorzatakarpacz napisał(a)
Dzisiejszy poranek w "Mazurskich Klimatach"





U nas podobnie ale przebija się słońce
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:57, 06 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Fajnie masz z tymi sąsiadami jeden lustro zrobi inny cegły podrzuci może też powinnam więcej po wiosce się pokręcić, może za cegłami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzataka... 12:02, 06 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
...no to fakt--ale niestety jedną mam wredotę,żeby nie było ta fajnie.
Po cegły chodzę sama i przywożę na taczce,już oczyszczone.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies