Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie klimaty Małgorzaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie klimaty Małgorzaty

Dorota321 11:35, 09 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
malgorzatakarpacz napisał(a)
Już mnie ta biel w ogrodzie zaczyna denerwować-wrzucę troszkę koloru
Małgosiu ta róża jest piękna, ale to chyba jest róża pnąca i ona nie jest zakulkowana. Przy pnących starzejące się pędy też trzeba co jakiś czas wycinać w celu odmłodzenia krzaka, ale zostawiamy młode jednoroczne, zdrowe pędy. Takie róze kwitną na zeszłorocznych pędach.
To zdjęcie jest jak z katalogu, kwiaty od ziemi do samego wierzchołka. Dbaj o nią bo jest tego warta.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
malgorzataka... 11:37, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
U mnie w środku zimy nie było takich mrozów jakie zapowiadają-moje tulipany dosyć ładnie wystartowały-trochę o nie się bałam więc przesiałam kompostu i je przykryłam,mam w tym miejscu 3-y rodzaje w zbliżonej tonacji kolorystycznej.



...a tu deklaracja mego pupila--"w tym roku będę tu robił za kwiatka.

____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Dorota321 11:39, 09 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
malgorzatakarpacz napisał(a)


Tak Basiu ja też to wiem--Dorota wpada machnie dwa razy pędzlem i już piekny obraz zostawia
Uśmiałam się, ale to miłe co przeczytałam.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
mirkaka 13:32, 09 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Hej, Małgosiu, chyba u Ciebie nie byłam, masz ciekawy ogród, podobają mi się te murki z kamienia, ścieżki kamienne, warzywniak ciekawie wkomponowany w całość. Część leśna z rododendronami, musi być pięknie na wiosnę. Te igły z sosen to możesz podsypywać pod rodki, będą za to wdzięczne
Ogród nietuzinkowy, inny, naturalny ale uporządkowany
Postaram się odwiedzać

O Dorotce to całą prawdę piszecie ma dziewczyna talent
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malgorzataka... 14:53, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ooo Mirka-witaj.
Gość w dom Bóg w dom.
Co za intuicja--ja właśnie siedzę w Twoim ogrodzie,pewnie dokładnie nie przeczytam całego bo tyle stron,ale dużo juz przeczytałam.Piękny ogród ,kiedy to mój tak urośnie.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
mirkaka 15:40, 10 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ooo Mirka-witaj.
Gość w dom Bóg w dom.
Co za intuicja--ja właśnie siedzę w Twoim ogrodzie,pewnie dokładnie nie przeczytam całego bo tyle stron,ale dużo juz przeczytałam.Piękny ogród ,kiedy to mój tak urośnie.


Twój patrząc na niektóre drzewa, jak świerki, to ma tyle lat co mój,
Dziękuję za bardzo miłe powitanie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 15:54, 10 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzatakarpacz napisał(a)


Nie ,nie Ireno to nie jest wejmutka,mam wejmutkę już dużą i to nie jest taka sama sosna.(swoją wejmutkę pokażę póżniej)-ta ma bardzo kłujące igły.

Czyli nie.

Fajnie masz dopieszczone, taka schludność bije z ogrodu
A kotek extra
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgorzataka... 16:57, 10 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
..a pokazywałam swoją "najmniejszą"donicę?
Podpowiedzcie proszę jak ją obsadzić i co zmienić?--też darowizna od kolejnego sąsiada.

____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
olciamanolcia 18:01, 10 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
U mnie w rodzinnej miejscowości jest rondo... Stoi czy jak kto woli leży na nim właśnie taka łódka i obsadzona jest miskantami, rozplenicami, położone sa wokół niej korzenie drzew i kamienne i ułożone w artystycznym nieładzie kamionkowe donice...super to wygląda
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
malgorzataka... 18:30, 10 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Justysiu zrób proszę zdjęcie jak dasz rady oczywiście,bo czytam że rondo,najbardziej mnie zainteresowały te kamionkowe donice.
W swojej mam już posadzone proso różowate w trzech plasykowych donicach idzisiaj zaglądałam to przezimowało i nawet powoli startuje--jesienią tez tam ładnie wyglądało.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies