Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie klimaty Małgorzaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie klimaty Małgorzaty

Joku 18:33, 08 mar 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Małgosiu moje choineczki są różnej wielkości ale wysokością nie grzeszą. Bardzo je lubię.

Nie wiem co to za sosna ale do przesadzenia chyba się nadaje. Nie wygląda na dużą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dorota321 18:38, 08 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
malgorzatakarpacz napisał(a)
W swojej wsi mam swoje dwie ściżki zdrowia do porannej przebiżki--jedną nad jeziorem a drugą w lesie.W minionym tygodniu nad jeziorem znalazłam takie coś metalowego widocznie duża fala wyrzuciła to z jeziora,a dzisiaj z lasu przytargałam taki korzeń z leśnego wyrębu,no i narazie robią za nową dekoracje w moim lesie -tą niby donicę jeszcze wyczyszczę i pomaluję-zostawić czy wywalic?


Tej donicy bym nie malowała, ma swój urok. Korzeń świetny, dodałabym trochę mchu między kamienie, żeby były mniej widoczne. Na mech dodałabym jakąś porośniętą gałązkę, może szyszkę. Mech ożywiłby tą dekorację. Taka moja sugestia, ale może też zostać tak, jak jest. Też jest ciekawie.

Lustro świetne, w pierwszej chwili myślałam, że to jest przejście w murze.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Basieksp 18:50, 08 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
No Dorotka to taka nasza ogrodowiskowa mistrzyni dekorowania jak niewiele, mech, szyszka, gałązka, już mi się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gardenarium 18:50, 08 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgorzatakarpacz napisał(a)
W swojej wsi mam swoje dwie ściżki zdrowia do porannej przebiżki--jedną nad jeziorem a drugą w lesie.W minionym tygodniu nad jeziorem znalazłam takie coś metalowego widocznie duża fala wyrzuciła to z jeziora,a dzisiaj z lasu przytargałam taki korzeń z leśnego wyrębu,no i narazie robią za nową dekoracje w moim lesie -tą niby donicę jeszcze wyczyszczę i pomaluję-zostawić czy wywalic?



Nie czyścić, nie malować, zostawić. Taka jak jest ma wartość, pomalowana będzie do wyrzucenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzataka... 06:59, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Joku napisał(a)
Małgosiu moje choineczki są różnej wielkości ale wysokością nie grzeszą. Bardzo je lubię.

Nie wiem co to za sosna ale do przesadzenia chyba się nadaje. Nie wygląda na dużą.

...Jola bo ja tą sosnę mam ochotę przesadzić gdzieś w bardziej widoczne miejsce,ze względu na to że wcześniej ją posadziłam bez pomyślunku (zresztą jak jeszcze parę innych rośli)w tylnej mało widocznej części ogrodu,a ona taka piękna się robi i chciałabym ją dać na tą nową działkę--jeszcze pomyślę bo jak przesadzę i padnie to będzie na Ciebie(ha,ha)
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Milka 07:04, 09 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzatakarpacz napisał(a)
Zagwozdkę mam--kto podpowie co to za sosna-kiedyś dostałam w prezencie niewiekką doniczkę a ona mi tak pięknie rośnie i czy ewentualnie mogłabym ją przesadzić--chyba muszę odnależć Zbyszka z Tucholskich Borów.




Jaki porządek!
To mi wygląda na sosnę Weimutkę, cudna i rośnie wielka. Ona ma takie bardziej miękkie igły?
Dałam foto koreanki.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
malgorzataka... 07:11, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Dorota321 napisał(a)

Tej donicy bym nie malowała, ma swój urok. Korzeń świetny, dodałabym trochę mchu między kamienie, żeby były mniej widoczne. Na mech dodałabym jakąś porośniętą gałązkę, może szyszkę. Mech ożywiłby tą dekorację. Taka moja sugestia, ale może też zostać tak, jak jest. Też jest ciekawie.

Lustro świetne, w pierwszej chwili myślałam, że to jest przejście w murze.[/q

Ten aranż moich znalezisk Doroto to chwilówka-ten korzeń po wsadzeniu do tej"donicy"ją przewracał, to na szybko wrzuciłam kilka kamieni żeby utrzymać pion.
Twoje propozycje napewno wykorzystam-podobają mi się.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 07:17, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basieksp napisał(a)
No Dorotka to taka nasza ogrodowiskowa mistrzyni dekorowania jak niewiele, mech, szyszka, gałązka, już mi się podoba


Tak Basiu ja też to wiem--Dorota wpada machnie dwa razy pędzlem i już piekny obraz zostawia
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 07:22, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Gardenarium napisał(a)


Nie czyścić, nie malować, zostawić. Taka jak jest ma wartość, pomalowana będzie do wyrzucenia.


Twoje słowo Danuto nie tylko dla mnie jest świętością--dobra jest nic nie trącam--tylko trochę zmienie wystruj--pokażę,ale to póżniej-póki co u mnie znowu nasypało śniegu
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 07:33, 09 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Milka napisał(a)


Jaki porządek!
To mi wygląda na sosnę Weimutkę, cudna i rośnie wielka. Ona ma takie bardziej miękkie igły?
Dałam foto koreanki.


Nie ,nie Ireno to nie jest wejmutka,mam wejmutkę już dużą i to nie jest taka sama sosna.(swoją wejmutkę pokażę póżniej)-ta ma bardzo kłujące igły.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies