Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

Visterio 11:28, 29 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Tak w ogóle to dzisiaj przejrzałem cały Twój wątek. Jestem pod wrażeniem metamorfozy Twojego ogrodu. Podoba mi się styl w jakim to urządzasz. Wielkie słowa uznania za ogrom pracy jaki wkładasz w swoje otoczenie. Wszystko prezentuje się mega imponująco! Widzę, że masz duży sentyment do traw.
Jako, że szukamy czegoś trawiastego do gazonów betonowych obok tarasu - czy masz sprawdzoną trawkę, która nadaje się na miejsca nasłonecznione i wietrzne? Chodzi nam aby trawka raczej tworzyła coś w rodzaju parawanu i oddzielała 2 części ogrodu.

Od razu zapytam o pielęgnację jak i kiedy docinać takie trawy?
gruba_dynia 14:19, 29 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Trochę się napracowaliśmy to fakt, ale teraz to już tylko kosmetyka


Do dnia dzisiejszego nasz system odprowadzania wody z rynien działa bez zarzutu. Nie wiem jaką mam powierzchnię dachu. Dach dwuspadowy, dom średniej wielkości. Mamy zakopane trzy takie beczki w różnych miejscach ogrodu. Do beczek prowadzą rury drenażowe. W przypadku mega ulewy i tak dużo wychlapuje się wierzchem rynien. Dno wkopanych beczek jest mniej więcej na głębokości 1,5, może ciut głębiej.

W trawach nie jestem specjalistką. Rosną u mnie słabo. Ten rok jest chyba pierwszym w którym wszystkie jako tako przezimowały.
W betonowych gazonach to raczej chyba jakieś niższe trawy, bo wysokie typu miskanty będą wyglądały raczej niekoniecznie szczególnie w tej wysokiej części. Obejrzyj ogród Magdy70, makul, nawigatorki, leon60, madżenki - tam dopiero jest kopalnia inspiracji, także trawiastych.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Visterio 14:27, 29 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Fajny pomysł z tymi beczkami, chyba go zastosuje. Być może innym rozwiązaniem bo zamiast beczek wkopię plastikowe pojemniki (takie ze stelażem metalowym). Pytanie jeszcze czy masz jakieś rewizje do tych beczek czy całkiem przykryte warstwą ziemi? Jeśli przykryte to jaką warstwą ziemi? Co do traw przemyślę, docelowo ma powstać zadaszenie tarasy więc trawy będa ozdobą zarówno tarasu jak i części ogrodowej. Wielkie dzięki!
gruba_dynia 14:40, 29 cze 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Beczki są przykryte ziemią +/- 50 cm. Wiemy mniej więcej gdzie są no i mamy zdjęcia w razie czego.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Visterio 19:43, 29 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Tak, tak ale chodzi o to czy w razie potrzeby możesz otworzyć właz i zajrzeć do beczek. No nie wiem chcesz podlać ta woda warzywniak na przykład.
sylwik69 21:20, 30 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pokaż jak pięknie rozrósł się ogród jestem jego fanką
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
gruba_dynia 20:18, 22 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Dawno mnie tu nie było... jesień u mnie wygląda tak:




____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
basia3 20:21, 22 paź 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
przepiękna u Ciebie jesień
____________________
JEST DOBRZE :D
gruba_dynia 20:21, 22 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493



____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Mixtoorka 13:28, 23 paź 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Piękna jesień u Ciebie
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies