Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Justyna 12:28, 28 gru 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
chi chi, ale fajne, ja trafiłam w karmniku online na nalot dzwońców, działo się A potem nie mogły się zmieścić gołębie.

a co Wy na
http://budkilegowe.pl/sklep/index.php?p16,budka-z-kamera

obserwacja ptaków, cieszy się coraz większą popularnością. Z mediów, od czasu do czasu dobiegają nas newsy, że dany kraj oszalał na punkcie podgladnia skrzydlatych pupili (w USA ostatnio Orły, u nas bociany). Często ptak ma nadawane imię, jest jakby maskotką regionu, a jego losy śledzą tysiące osób.

Wracając do naszych domowych możliwosci, zastanawiam się właśnie nad taką budką z kamerką. Myśle, że to też duża frajda i walor edukacyjny dla dzieci.
Ponoć wdzięczne w obserwacji są szpaki. Ekspresyjne i temperamentne. Można obserwować relacje pomiędzy parą, ich perypetie, kłótnie, przemeblowania, itp.

No, a póki co u mnie we wrocławskim karmniku spokój, ruch umiarkowany, temp +11
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Mariusz 13:07, 28 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Nie jestem zwolennikiem tego, edukacja w tych sprawach niech leży w rękach zawodowców.
Jesteśmy ciekawskim stworzeniem i takimi wynalazkami jak budka z kamerką dla każdego niszczymy wszystko co piękne.
Zakładam się, że wiele razy świerzbi ręka posiadaczy takich budek , a to patyczek wpadł do gniazda, a to kamerka się pobrudziła, a to pisklę gryzie drugiego i lecą na ratunek. Butki te to moralnie zakazany towar, wieszamy je dla własnej satysfakcji.
Justyno, sokoła wędrownego można obserwować na Pałacu Kultury, bociana czarnego w leśnym gnieździe, orła przedniego, ale to monitoring gniazd, zabezpieczenie przed kłusownikami, udostępniony w internecie dla potrzeb edukacyjnych.
Z czystym sercem polecam kamerki przy naszych jadalniach, tak jak w prezentowanej wyżej Estonii (linki).
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 18:15, 28 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kilka osób juz obserwowało ptaki z kamer np www.bociany.ec.pl, www.bociany.edu.pl (tu jest również bocian czarny), www.lasy.gov.pl (bieliki) i na pałacu kultury i dziki w lasach- gdzieś mam adresy.no i zimą www.karmnik.tv
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 20:58, 28 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Mariusz dziękuję za życzenia, po mijającej chorobie postanowiłam odwiedzić brać ogrodowiskową, a ,że u Ciebie byłam przed świętami w przelocie postanowiłam przeczytać Twój watek od początku , no i wpadłam po uszy przez te Twoje piwonie, irysy, poidełka... jestem na 6 stronie i mam nadzieję doczytać do końca dzisiaj nie dam rady bo jestem za słaba ale przez kolejne dni na pewno mi się to udaoczywiście będę wpadała i swoje 5 groszy zostawiała, pozdrawiam serdecznie a tymi żeremiami to zapewne zwabisz do siebie Klambera
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 21:19, 28 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzięki za odwiedziny , życzę szybkiego powrotu do zdrowia. U nas przychodnie pełne, inwazja grypy.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
alinak 00:36, 29 gru 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
hihhi Ania już zwabił . doczytasz .
Mariusz dzięki za podpowiedź. może nie doczytałeś , ale fotka robiona aparatem z dużym zoomem , z odl . ok 10 m.. a gniazdo tylko dlatego zauważyłam że kompletnie nie było schowane
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Milka 13:42, 29 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja Mariusz wciąż zachwycam się twoimi piwoniami, jakie one piękne!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
monteverde 14:45, 29 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
super wątek ,nie ulegaj żonie w zmianie ogroduDanusiny ogród już mamy i tam zaglądamy pozdrawiam


____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 18:46, 29 gru 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912

Mariusz napisał(a)

A ja Baranów Sandomierski




Basiu, jak się nie mylę, to jest raczej Przecław.


Wracam do tej fotki. Mariuszu, masz rację, to jest zamek w Przecławiu! Pomyliłam zdjęcia bo sąsiadowały





To już bez wątpienia Baranów Sandomierski


P.s.Dziękuję za życzenia świąteczne
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mariusz 18:58, 29 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ja dziękuję serdecznie za odwiedziny i te piękne zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies