Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mala_Mi 13:59, 25 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przyjazny ogród z nowym avatarem .....z kaktusami.......
Miło oko pocieszyć innym tematem niż świąteczny Fajna realacja.... Zaraz wyjdę na dziwaka, ale już się zrobiło bardzo monotematycznie na Forum
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasik778 14:39, 25 gru 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Ania ma trochę racji czas już popatrzeć na inne tematy niż świąteczne, pięknie ci wyszły zdjęcia Mariuszu, te wierzby są imponujące
____________________
Bogdzia 15:25, 25 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krajobrazy a wierzbami to najbardziej to co polskie. Może w tych wierzbach gnieżdżą sie dudki których coraz mniej jest u nas. A śnieg na zdjeciach wyszedł swietnie , szczególnie pięknie na zdjeciu z podgryzionym pniem.Ja mam zawsze problem ze zdjęciami śniegu.No i super pomysł na zdjecie z Waszymi śladami , a bobry wiadomo nie tak łatwo sfotografowac.Pozdrówka świąteczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 20:57, 25 gru 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Zdrowych, radosnych Świąt życzy Bożena

____________________
Mój ogród
agniecha973 22:07, 25 gru 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mariusz, czy powinnam dokarmiać ptaki skoro na dworze jest +11??? Jedzenie w karmniku "wyszło" a ja dziś świadomie nie dosypałam, co Ty na to? Cały tydzień zapowiadają plusowy, co robić? Wiem, że wiele osób dokarmia cały rok, ale ja jestem przeciw, tylko nie wiem czy teraz mogę przerywać w zależności od pogody?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
dajana 23:32, 25 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dziękuję za pamięć i życzenia .I nawzajem wszystkiego dobrego Piękne zdjęcia i tu cię zaskoczę,,po świętach przejdę się w miejsce gdzie widziałam Bobry Mam całkiem nie daleko Drzewa zaostrzone niczym paliki Bobrów u mnie sporo .Zrobię fotki
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Klamber 05:51, 26 gru 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witaj Mario, dziękuję za kartkę i życzenia świąteczne. Widzę że metraż u Ciebie równie wielki, ja już czasami nie jestem wstanie ogarnąć swojego ogrodu, latek przybywa a z siłą odwrotnie. Zauważyłem że mamy podobne zamiłowania, irysów mam sporo i liliowców też z piwoniami mam kłopot i przesadzałem je od nowa, zobaczę czy w tym roku mi zakwitną. Czy irysy kupowałeś w skalniakowie? Widziałem brzozę youngi i jakieś wierzby. Ja ze swoich wierzb się wyleczyłem, zamieniłem na ładniejsze drzewka. Cały rok śmiecą a te drobne gałązki które wiatr łamie doprowadzają mnie do szewskiej pasji, została mi jedna wielka i też muszę się jej pozbyć, chociaż mi szkoda bo zrobi się wielka pustka a ja nie mam siły łazić przy niej na okrągło.
Liliowce też bardzo lubię widziałem u Ciebie niezły zagon . Powiem że nie wiedziałem że Medyka była takim zagłębiem zielonym Jak zobaczyłem Twoje hosty, to aż mi się gęba uśmiechnęła, jak tylko wrócę to od razu będę montować z Tobą jakąś wymianę. Na Hosty całkiem rozchorowałem się na ogrodowisku, gdyż nawet nie zdawałem sobie sprawy że tego tyle jest a umnie rosną jak głupie i są wręcz bezobsługowe. Ja też jak i Bogdzia ciesze się że lubisz ptaki i znasz się na nich. Ja bardzo często jeżdżę nad Biebrzańskie bagna. Twoje fotki kosa rewelka. Pomysł z aparatem fajny ja kupiłem teraz siatkę maskującą i zrobię sobie taki lekki przenośny szałas a za pilotem luknę w necie. Tu w Kanadzie niby przyroda prawie dzika i mało ludzi ale ptaków niestety bardzo mało, aż nie raz to jakoś tak dziwnie i smutno u mnie w domu to rejwach, nie ma co porównać. Jak ktoś u mnie kiedyś ładnie napisał tu jest wszystko spasteryzowane.Będę kończył bo się trochę zapędziłem a i u siebie trza cuś maznąć. Żegnam się fotką
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Mariusz 08:02, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
agniecha973 napisał(a)
Mariusz, czy powinnam dokarmiać ptaki skoro na dworze jest +11??? Jedzenie w karmniku "wyszło" a ja dziś świadomie nie dosypałam, co Ty na to? Cały tydzień zapowiadają plusowy, co robić? Wiem, że wiele osób dokarmia cały rok, ale ja jestem przeciw, tylko nie wiem czy teraz mogę przerywać w zależności od pogody?

Tak, ptaki dokarmiamy regularnie, nie przerywamy mimo zmiany pogody, ale należy pamiętać, że podczas braku śniegu i mrozu ich żerowisko powiększa się, tak więc z twojego karmnika skorzystają rzadziej.
Ogranicz ilość wydawanego pokarmu, w zasadzie sama zobaczysz ile potrafią zjeść. Nie rozpieszczaj ich, bo na około mają sporo jedzenia. Karmnik pozostaje na ich trasie żerowania a mrozy jeszcze przed nami, dlatego garstka ziarna zawsze powinna tam być.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:24, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Klamber napisał(a)
Witaj Mario, dziękuję za kartkę i życzenia świąteczne. Widzę że metraż u Ciebie równie wielki, ja już czasami nie jestem wstanie ogarnąć swojego ogrodu, latek przybywa a z siłą odwrotnie. Zauważyłem że mamy podobne zamiłowania, irysów mam sporo i liliowców też z piwoniami mam kłopot i przesadzałem je od nowa, zobaczę czy w tym roku mi zakwitną. Czy irysy kupowałeś w skalniakowie? Widziałem brzozę youngi i jakieś wierzby. Ja ze swoich wierzb się wyleczyłem, zamieniłem na ładniejsze drzewka. Cały rok śmiecą a te drobne gałązki które wiatr łamie doprowadzają mnie do szewskiej pasji, została mi jedna wielka i też muszę się jej pozbyć, chociaż mi szkoda bo zrobi się wielka pustka a ja nie mam siły łazić przy niej na okrągło.
Liliowce też bardzo lubię widziałem u Ciebie niezły zagon . Powiem że nie wiedziałem że Medyka była takim zagłębiem zielonym Jak zobaczyłem Twoje hosty, to aż mi się gęba uśmiechnęła, jak tylko wrócę to od razu będę montować z Tobą jakąś wymianę. Na Hosty całkiem rozchorowałem się na ogrodowisku, gdyż nawet nie zdawałem sobie sprawy że tego tyle jest a umnie rosną jak głupie i są wręcz bezobsługowe. Ja też jak i Bogdzia ciesze się że lubisz ptaki i znasz się na nich. Ja bardzo często jeżdżę nad Biebrzańskie bagna. Twoje fotki kosa rewelka. Pomysł z aparatem fajny ja kupiłem teraz siatkę maskującą i zrobię sobie taki lekki przenośny szałas a za pilotem luknę w necie. Tu w Kanadzie niby przyroda prawie dzika i mało ludzi ale ptaków niestety bardzo mało, aż nie raz to jakoś tak dziwnie i smutno u mnie w domu to rejwach, nie ma co porównać. Jak ktoś u mnie kiedyś ładnie napisał tu jest wszystko spasteryzowane.Będę kończył bo się trochę zapędziłem a i u siebie trza cuś maznąć. Żegnam się fotką

Dzięki za odwiedziny, miło oglądać zdjęcia z miejsc nam nieznanych.
Irysy podarował mi znajomy kolekcjoner, blisko mnie mieszka i współpraca kwitnie.
Wierzby, a w zasadzie ich resztki które widać w moim ogrodzie szczepiłem sam w latach 90, brzoza również jest mojej produkcji - taki młodzieńczy zapał.
Jeśli chodzi o hosty, to jak najbardziej wyślę Ci je, tylko tak jak pisałem wcześniej - kiepsko u mnie z ich oznaczaniem.
Ja pierwszy raz spotkałem się z forum na którym z tak wielką pasją podchodzi się do ptaków, nie ma wątpliwości, że to zasługa Bogdzi. Wchodząc na Ogrodowisko, nie przypuszczałem, że cokolwiek będę pisał tutaj o ptakach, a tu proszę .
Czas kończyć, w wolnym czasie zajrzę na dłużej do twojego jesiennego ogrodu, tak od pierwszej strony.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:31, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
asc napisał(a)
Przyjazny ogród z nowym avatarem .....z kaktusami.......
Miło oko pocieszyć innym tematem niż świąteczny Fajna realacja.... Zaraz wyjdę na dziwaka, ale już się zrobiło bardzo monotematycznie na Forum

Z kaktusami odskocznia od mojego zajęcia olbrzymia. Choć raz na suchym gruncie, a nie w woderach...
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies