Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 20:33, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzięki wszystkim za miłą dyskusję, a ja bałem się poruszyć ten temat, bo byłem przekonany ze wywoła niesmaczną atmosferę - ogrodowisko, jak dobrze trafiłem, jesteście wielcy!
Jak znajdę fotki, to zaraz Wam coś pokażę
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 20:34, 27 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja juz czekam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 20:57, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Te cztery "paszczaki" tłuste jak pączki żywi dwa kosy, donoszą one pokarm co chwilę.


Naraz bierze do dzioba po kilka dorodnych robali,

to wyobraźcie sobie ile szkodników znika w ogrodzie gdy mamy kilka takich lęgów, zapewne dziesiątki oprysków chemicznych przegrywa z tą parą kosów. I czy nie warto inwestować w tych naszych sprzymierzeńców.
Druga sprawa, to czysty przykład że dokarmianie wiosną, latem nie ma sensu (co wielu na zachodzie kraju robi), bo wyrządza się szkodę głównie swojemu ogrodowi - ptaki skupiają się na tym co łatwiej zdobyć, czyli karmie podanej na tacy,a nie na szkodnikach w ogrodzie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
agniecha973 21:08, 27 gru 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mariusz, to ostatnie zdjęcie kosa bardzo przekonujące. Dobrze, że nie przy jedzeniu
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Bogdzia 21:11, 27 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne zdjecia szczególnie te w gnieździe. Ja takich nie mam bo boję sie niepokoic ptaki żeby młodych nie zostawiły.Raz tylko sfotografowałam jaja w gnieżdzie makolagwy bo sójka przegoniła ptaki i byłaby zniszczyła gniazdo ale ją przegoniłam , niestety ptaki już nie wróciły wiec po kilku dniach zrobiłam zdjecia jaj.A tak to conajwyzej przy budce cos uchwycę ale też widzę ze sie boją więc nie zachodzę zbyt często . Wogóle jak zauważymy w ktorych krzakach czy na drzewach są gniazda to staramy się jak najmniej tam chodzic żeby ich niepotrzebnie nie płoszyc. To prawda ze robactwa zbierają mnóstwo .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 21:37, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)
Piękne zdjecia szczególnie te w gnieździe. Ja takich nie mam bo boję sie niepokoic ptaki żeby młodych nie zostawiły.Raz tylko sfotografowałam jaja w gnieżdzie makolagwy bo sójka przegoniła ptaki i byłaby zniszczyła gniazdo ale ją przegoniłam , niestety ptaki już nie wróciły wiec po kilku dniach zrobiłam zdjecia jaj.A tak to conajwyzej przy budce cos uchwycę ale też widzę ze sie boją więc nie zachodzę zbyt często . Wogóle jak zauważymy w ktorych krzakach czy na drzewach są gniazda to staramy się jak najmniej tam chodzic żeby ich niepotrzebnie nie płoszyc. To prawda ze robactwa zbierają mnóstwo .

To bardzo ważne co napisałaś, ja również nie zaglądam do ptasich gniazd. Ten lęg (pisałem o nim wcześniej) kosy zakładają przy samym domu, gdzie ciągle ktoś chodzi, gdzie kręci się kot i pies, gdzie trzaska się drzwiami. Przyzwyczajenie tych ptaków jest tak duże do człowieka, że traktują go jak coś normalnego. Stare zbierają pokarm przy nodze.
Pozwoliłem sobie na tą fotografię, bo to tak jak sfotografować lęg dymówek w stajni, bocianów przy zagrodzie ludzkiej, gołębia na parapecie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
kasik778 21:46, 27 gru 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Zdjęcia genialne, to oczekiwanie piskląt na dostawę świeżych robaczków

Ptaki na pewno są pogromcami wielu szkodników, u mnie jest ich sporo, choć na pewno byłoby więcej, gdyby nie psy, w tym roku zawiesimy kilka budek lęgowych, już oglądałam na allegro, zobaczymy, czy znajdą się chętni
____________________
EPODLAS 21:51, 27 gru 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Mariusz fajne zdjęcie kosa łakomczucha. Masz rację, ptaki to nasi wielcy sprzymierzeńcy, zwłaszcza ogrodnicy powinni je kochać, ale nie tylko za to że zjadają masę szkodników. A czy jest coś piękniejszego od ptasiego śpiewu? Bez tego śpiewu świat byłby strasznie nudny.
____________________
Mój ogród
Bogdzia 21:52, 27 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)

Piękne zdjecia szczególnie te w gnieździe. Ja takich nie mam bo boję sie niepokoic ptaki żeby młodych nie zostawiły.Raz tylko sfotografowałam jaja w gnieżdzie makolagwy bo sójka przegoniła ptaki i byłaby zniszczyła gniazdo ale ją przegoniłam , niestety ptaki już nie wróciły wiec po kilku dniach zrobiłam zdjecia jaj.A tak to conajwyzej przy budce cos uchwycę ale też widzę ze sie boją więc nie zachodzę zbyt często . Wogóle jak zauważymy w ktorych krzakach czy na drzewach są gniazda to staramy się jak najmniej tam chodzic żeby ich niepotrzebnie nie płoszyc. To prawda ze robactwa zbierają mnóstwo .

To bardzo ważne co napisałaś, ja również nie zaglądam do ptasich gniazd. Ten lęg (pisałem o nim wcześniej) kosy zakładają przy samym domu, gdzie ciągle ktoś chodzi, gdzie kręci się kot i pies, gdzie trzaska się drzwiami. Przyzwyczajenie tych ptaków jest tak duże do człowieka, że traktują go jak coś normalnego. Stare zbierają pokarm przy nodze.
Pozwoliłem sobie na tą fotografię, bo to tak jak sfotografować lęg dymówek w stajni, bocianów przy zagrodzie ludzkiej, gołębia na parapecie.


Nawet przez chwilę nie wątpię że nie straszyłes ptaków ale lepiej o tym pisac bo takie zdjecia to wielka gratka dla fotografa a wielkie zagrożenie dla ptaków i może nie kazdy wie ze zagladanie do gniazd grozi porzuceniem tych gniazd. To że czasem są takie dogodne sytuacje jak w Twoim przypadku to jednak wyjątkowe sytuacje więc lepiej o tym pisac i od tej strony.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 21:57, 27 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kasik
Budki najlepiej zrobić sobie samemu, my Polacy mamy najlepszy patent w Europie.
Szukaj w necie wzorów budek Sokołowskiego.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies