Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

baraga1904 08:26, 12 gru 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
....piekny ten zakatek z ławeczką...super
pozdrawiam cieplutko
Gosiniak 11:55, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
grembosia napisał(a)
Modrzewia przecież możesz krótko przyciąć i nie będzie problemów w komunikacji

Grembosia - tak wiem, że można go ciąć, zresztą robię to każdej wiosny i dlatego jego korona przyrasta i robi się coraz szerszy. Może zdjęcie trochę pomoże mi wyjaśnić- z drugiej strony są jaśminowce, które także zaczynają wchodzić na ścieżkę. Modrzew ma dopiero 3 lata, obawiam się, że jego średnica jeszcze się znacznie powiększy. Jego los jest jednak jeszcze nie przesądzony, sprawdzę wiosną jak to będzie wyglądało. Dzięki, że zaglądasz




____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:08, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ewelinko- dziękuję bardzo, zdjęcie jest robione z dołu, dlatego też tak gęsto to wszystko wygląda. Iglaczek na środku to moja kochana sosna schwerina Wiethorst o ile dobrze pamiętam to połączenie wejmutki i sosny himalajskiej. Zakochałam się w niej jak zobaczyłam w szkółce dość spory okaz, był jednak za drogi i nie kupiłam. Ale później udało mi się znaleźć taką malutką więc od razu zabrałam do siebie. Tamta dorosła miała wspaniałe długie szyszki, które wyglądały urokliwie, moja coś tam wypuściła ale jakoś nie chcą rosnąć te szyszki. Za to w tym roku sporo podrosła.

____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
grembosia 12:32, 12 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Dla mnie tem modrzew w tym miejscu świetnie pasuje, ja zresztą bardzo lubię modrzewie. To już bardziej przycięłabym kuliście, właściwie w jajo jaśminowca. Masz rację, wiosną będzie czas na zmiany, jeśli zajdzie taka potrzeba.
A tak w ogóle, to jeszcze raz powtórzę- jest cudnie! I te kamienie już teraz wpisały się w krajobraz
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Lena 14:38, 12 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Gosiu witaj
Zachwycający masz ogród i wiele pieknych roslin,krzewów
Miejsce z ławeczka super - masz "oko" na resztę ogrodu
Pozdrawiam
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Welka 16:55, 12 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Gosiniak napisał(a)
Ewelinko- dziękuję bardzo, zdjęcie jest robione z doły, dlatego też tak gęsto to wszystko wygląda. Iglaczek na środku to moja kochana sosna schwerina Wiethorst o ile dobrze pamiętam to połączenie wejmutki i sosny himalajskiej. Zakochałam się w niej jak zobaczyłam w szkółce dość spory okaz, był jednak za drogi i nie kupiłam. Ale później udało mi się znaleźć taką malutką więc od razu zabrałam do siebie. Tamta dorosła miała wspaniałe długie szyszki, które wyglądały urokliwie, moja coś tam wypuściła ale jakoś nie chcą rosnąć te szyszki. Za to w tym roku sporo podrosła.




Witam!
Akurat Wiethorst mam na liście chciejstw ze znakiem zapytania, bo nie wiedziałam czy mi się gdzies zmieści do ogrodu, ale chyba muszę usunąć ten znak zapytania, bo jest przepiękna (nawet bez szyszek). Ceny czasami faktyczne powalają na kolana, ostatnio pokazałam swojemu M iglaka szczepionego i dopytywał się czy te 190 zł to nie pomyłka z 19 zł, bo za kilka gałązek na patyku w zyciu by tyle nie zapłacił (na szczęście o roślinach decyduję ja i nawet te 190 zapłacę).
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
margi 17:04, 12 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Małgosiu,gratuluję osiągniętego sukcesu,ogród jest bardzo ładny,masz zmysł .Pozdrawiam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 17:53, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Janina napisał(a)
Bajecznie jak wszystko się rozrosło.Chciała bym wiedzieć co masz posadzone za i wokół ławeczki no i w okrągłej rabacje.Niektóre rośliny rozpoznaję a niektóre słabo widać.Co rośnie koło ławki po prawej z bordowymi listkami jakaś śliwa wiśniowa?

Tak dokładnie masz rację, to śliwa wiśniowa. Na obrzeżach rosną: wspomniana śliwa, bukszpany, berberysy Erecta i Admiration, miłorząb Mariken, juki, powojniki bylinowe arabella, cyprysik tępołuskowy Nana Gracilis, oczywiście tuje szmaragd, z tyłu ławki hortensje limelight, jaśminowce Aureus, sosna na pniu, w środku sosna schwerina wiethorst o której już pisałam, dookoła niej wrzosy i wrzośce, w środku jest również wspomniany wcześniej modrzew japoński pendula, tuje danica, oraz moje igiełki: sosna wejmutka Green Twist, sosna uncinata Loucky, jodła balsamiczna Nana, Kiwi, Renswoude, sosna Varella, jodła koreańska Dar Hill, Ice Breaker, jodła górska Green Globe. Niektórych nie pamiętam, bo kupiłam bez metek.

____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Welka 17:57, 12 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Green twist to ta między modrzewiem a Wiethorst? Masz jakieś zbliżenia poczochrańca? Na nia też poluję i jest na liście obowiązkowych zakupów.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Gosiniak 18:11, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Monteverde- dziękuję bardzo, widzę, że masz tam sporo stronek u siebie, ale fajnie będę miała co oglądać
Zbyszku- cieszę się, że na coś się przydałam
Julka- zapisuj sobie wszystko, roślinki, które ci się podobają, porady a nawet zdjęcia, które później mogą posłużyć do stworzenia jakiejś rabatki, ja tak robię.
Marlena- dzięki za odwiedzinki
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies