Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

Gosiniak 18:17, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
elzbieta_b napisał(a)
Witaj Gosiu Pięknie u Ciebie. Zamiast migdałka posadziłaś śliwę wiśniową. Wygląda ślicznie ale musisz wziąć pod uwagę to, że ona rośnie jak szalona. U mnie to duże drzewo, które rodzi co roku smaczne owoce. Na początku bałam się spróbować Od jakiegoś czasu tnę ją solidnie, ponieważ wchodzi do sąsiadów. U jej stóp posadziłam białego powojnika. Miał za zadanie rozświetlić koronę ale jak się okazało "pognał" do samego czubka i kwiaty oglądam z piętra Na wiosnę przesadzę go w inne miejsce. Pozdrawiam

To mnie zaskoczyłaś z tymi owocami, nie wiedziałam, że one owocują, a że jeszcze jadalne to już w ogóle. Ja mam tam szczepioną na pniu odmianę Pissardii, jest mniejsza niż Nigra. Będę ją mocno cięła, bo chcę mieć gęstą kulkę. Dzięki za nowe informacje.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:26, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
baraga1904 napisał(a)
....piekny ten zakatek z ławeczką...super
pozdrawiam cieplutko

Dzięki, cieszę się że się podoba, jeszcze u ciebie nie byłam, ale niedługo to nadrobię.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:42, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Grembosia- teraz to już faktycznie nie wiem czy go przesadzę, tak mnie namawiasz
Lena- wielkie dzięki, lecę zaraz do ciebie, a resztę niedługo pokażę, jeszcze mam coś w rękawie
Ewelinko- kupuj i się nie zastanawiaj jak znajdziesz w rozsądnej cenie, zaraz poszukam zdjęcia green twist.
Margi- witaj i jeszcze raz dziękuję

Green Twist:
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Welka 18:49, 12 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Śliczniutki iglaczek, na pewno takiego zdobędę!
Dopiero teraz zauważyłam, że masz szyszkami podsypane - dużo bardziej mi sie tak podoba niż korą.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Hogata 21:58, 12 gru 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Witaj Gosiu Igiełkowa.
Ogród bardzo fajny. Widać jak się z mienia z roku na rok. A hortensje to pięknie rosną. Ja swoje posadziłam w tym roku, mają trzy patyczki na krzyż, na wiosnę cięcie obowiązkowe.
Szyszki fajnie wyglądają zamiast kory.

Pozdrawiam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
goniak 11:09, 13 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wpadłam po raz kolejny, bo zauważyłam, że interesują nas podobne rośliny
Bardzo lubię karłowe iglaczki, też mam w swojej kolekcji sosenke Green Twist, nawet podobnej wielkości
Polecam też szczepioną jodełkę Ice Breaker z cudnymi biało-zielonymi igiełkami finezyjnie poskręcanymi w loki ,
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gosiniak 11:16, 13 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ewelinko- widziałam gdzieś na zdjęciu, a potem na żywo w szkółce tak szyszki rozsypane i bardzo mi się to spodobało dlatego sobie też zrobiłam, ale teraz mam troszkę wątpliwości, gdzieś na innym forum wyczytałam, że szyszki szkodzą roślinom- hamują ich wzrost, sama nie wiem co o tym myśleć, na razie są. Może ktoś coś wie na ten temat?
Agatko- witaj u mnie, dzięki za odwiedziny, zaraz pędzę do ciebie.

____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 11:18, 13 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Goniak- dzięki bardzo, ale już ją mam, w tym roku kupiłam i jest na tej rabatce okrągłej z ławeczką, tylko taka malutka, że prawie jej nie widać. Mam nadzieję, że dobrze przezimuje, bo niczym jej nie okrywałam, ale śnieg leży powinno wystarczyć, a ty pokaż swoją, zaraz do ciebie zajrzę.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:50, 13 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Rzut oka na to co rośnie przy siatce:
Wiosna 2012, siatkę ma zakryć winobluszcz

Sosna oścista, która także bardzo mi się podoba

Świerk Maigold, dość nieforemny, bo w zeszłym roku prawie wszystkie przyrosty mu przemarzły jak był w maju przymrozek

Jodła koreańska Siberlocke- ma ślicznie poskręcane igiełki odsłaniające spodnią białą ich część, na drugim sosna himalajska
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
zbigniew_gazda 13:08, 13 gru 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Gosia - jak na igiełkowy ogród przystało masz śliczne okazy .A co to jest na pieńku na ostatniej parze zdjęć po lewej ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies