Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Dorotka 18:47, 13 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Proszę o informację odnośnie Kórnika. Czy nadaje się na żywpołot który miałby pełnić funkcę ekranu dookoła ławki w ogrodzie. Zależy miaby nie był zbyt wysoki maksymalnie do 170 i nie był bardzo szeroki.
Czy Kórnik sie do tego nadaje ponieważ wydziała dzisiaj piękne okazy Kórnika w okazyjnej cenie. Jednak nie jestem pewna czy z nich osiągnę efekt na którym mi zależy.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Atomek44 19:05, 13 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1733-przycinanie-tui?page=4
Dorotka 19:13, 13 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Atomek44 napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1733-przycinanie-tui?page=4


Kórnik to grubas więc odpada. OK powracam do szmaragdów.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Atomek44 23:24, 13 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Do niskiego ekranu wokół ławki nielepsze coś innego niż tuja? Choćby cis.
miskka 20:54, 19 maj 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Bardzo proszę o podpowiedź, jaka to tuja


Bo chyba nie Kórnik
____________________
Atomek44 17:15, 20 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Nie znam się bardzo, ale postanowiłem dla Ciebie poszukać Stawiam na tuję Wagnerii. A może to w ogóle nie żywotnik zachodni (choć raczej tak)?
To nie kórnik, widać od razu. Ładnie wyglądają.
miskka 18:35, 20 maj 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Dzięki! Ja nie mogłam znaleźć nic podobnego żeby jakoś sklasyfikować. Miała to być tuja, która zasłoni sąsiadów, czyli będzie ewidentnie wyższa... Eh, czyli nie to co chciałam...
Co tu teraz zrobić, żeby się zasłonić? Dosadzić naprzemiennie inne wyższe, czy dać np klony na pniu o parasolowatej koronie? Co polecacie? Jakie rozwiązanie?
____________________
Atomek44 19:52, 20 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Ta tuja (jeżeli to ta!) dorasta do 4 m. To raczej wystarczająco na żywopłot. Piszą, że lubi stanowiska słoneczne, czyli wnioskuję, że jeżeli coś mu tam dosadzisz, to może się ogołacać w miejscach gdzie nie będzie miał dość światła. Ile lat one już rosną i jaką mają wysokość (bo ze zdjęcia to trudno ocenić)?
Myślę, że jeżeli będziesz je rozsądnie nawozić i podlewać w okresie suszy, to szybko dorosną do tych 2m, a to już jest fajna bariera od sąsiada. Ja bym to raczej tak zostawił. Proponuję mimo wszystko wyściółkowanie ich korą, co ograniczy parowanie.
Najlepsza jednak byłaby rada Danusi, ale nie wiem czy ma teraz czas
miskka 20:27, 20 maj 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Tak, 2m są wystarczające, ale chyba wolno rośnie. U mnie te tujki są równo 2 lata. Teraz mają ok 1m. Tak, planuję wyściółkowanie korą Zasilam nawozami wczesną wiosną i jesienią. Podlewam. Dbam mocno o nie
____________________
Atomek44 21:05, 20 maj 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Jesienne nawożenie (nawet specjalnym nawozem) jest bardzo krytykowane. Pamiętaj o tym. Ja w każdym razie nie mam zamiaru go stosować. Moim zdaniem te tuje jak wyrosną, a ten czas zleci szybko, będą pozytywnie się wyróżniać na tle wszechobecnych szmaragdów, które w tej chwili po prostu przytłaczają krajobraz osiedli domków. Jeżeli już mają metr, to z dwa lata i będzie żywopłocik. Szkoda by było je wyrzucać, żeby zastąpić oklepanymi szmaragdami, które też nie są "demonem" wzrostu.
W internecie znalazłem zdjęcia tych Wagneri i widać, że mogą powstawać na dole luki w kształcie piramidki wynikające z jajowatego pokroju drzewka. Może rzeczywiście między nie - z przodu,w pewnej odległości warto podsadzić coś małego, nadającego się do formowania - bukszpany, berberysy (szybko mają wiosną liście), albo małe cisy (można je dowolnie formować - np. aurea decora).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies