Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 19:24, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żywopłot ma to do siebie, że z czego by nie był posadzony - rośnie, więc nie ma opcji aby był nie wyższy niż 3 m, jeśli nie będziesz ciął. Żywopłoty się tnie do wysokości takiej, do jakiej sobie założysz że będą, a jak wyrosną wyżej to na wiosnę odmładzasz i tak w kółko.


Jakie rośliny nadają się na żywopłoty poczytaj tutaj i wybierz sobie to, co ci odpowiada

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PawelM 21:04, 28 wrz 2015


Dołączył: 27 lip 2015
Posty: 26
Cięcie owszem,rosliny też mam wybrane (szmaragd,aureospicata ,choina atrovirens.
Oglądam od pewnego czasu realizacje na forum,w części z nich są żywopłoty mieszane (choina,serb,szmaragd,aureospicata),z tąd moje poprzednie pytanie o mieszanie,60 mb żywopłotu w jednym gatunku może być monotonne.
____________________
Paweł - Ogród na roztoczu
tomster 15:33, 14 paź 2015

Dołączył: 14 paź 2015
Posty: 2
Witam, czy pomiędzy tują szmaragd może być odległość 100-120 cm na żywopłot.?
Dziś również zakupiłem tuje kurnik i szmaragd i zamierzam je sadzić na przemian,więc w jakiej odległości najlepiej je sadzić od siebie aby powstał ładny żywopłot.Tuje mają wysokość 60-75 cm.
Karol99 17:47, 14 paź 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Co 120cm to zdecydowanie za rzadko
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 18:22, 14 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tych tui się nie miesza na przemian bo Kórnik zabije Smaragdy, rozrasta się szeroko, to grubasy, a Smaragd jest chudy, kolumnowy.
Nie da się równać, ani przycinać, i mają różną siłę wzrostu oraz pokrój.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koti 20:02, 19 paź 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 29
Bardzo proszę o pomoc, czy te tuje (wg. sprzedawcy szmaragdy) wys. ok. 230 cm są prawidłowej budowy, nie są za rzadkie? Czeka mnie niemały wydatek więc wolę się skonsultować, każda opinie jest dla mnie cenna.

Tu po posadzeniu u innego klienta
basia3 07:25, 20 paź 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Pewnie że szmaragdowy tylko chude bardzo może przycinania były albo ciasno miały i w bok nie rosły
____________________
JEST DOBRZE :D
Gardenarium 07:33, 20 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trochę chude, więc więcej wydasz bo musisz posadzić gęściej jak chcesz uzyskać zasłonięcie od razu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koti 08:29, 20 paź 2015

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 29
Właśnie sprzedawca na moją opinię, że chude powiedział, że były w szkółce gęsto przy sobie i to było przyczyną. Tuje są w donicach średnicy 50 cm. Mi nie przeszkadza, że są takie bardziej patykowate niż stożkowe, ale martwi mnie, że może nie były systematycznie cięte i zagęszczane. Czy te tuje da sie wyprowadzić na takie jak poniższe zdjęcie? I jak gęsto sadzi się takie chudzinki?
Joanna___ 16:31, 20 paź 2015

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Jak o nie zadbasz i prawidłowo posadzisz to za rok lub dwa takie będą.Ja bym nie sadziła zbyt blisko siebie.Widzę jak u sąsiadki tuje brązowieją na styku.Jeśli cena jest dobra to bym kupiła na Twoim miejscu.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies