Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany....

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany....

agata19762 15:00, 05 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
witaj Aga....

miło, że chociaż zajrzałaś.....
dziękuję za brawa
nie trzeba było......
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 19:46, 08 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
...........i zima.........

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Basia_1987 22:39, 09 lut 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Hej Agaciu ,piękna zima u Ciebie.Pozwoliłam sobie cosik takiego wykombinować z Twoją rabatką A ,oczywiście nie wiem czy Ci się spodoba,ale spójrz,zawsze można coś dodać lub odjąć,propozycji jak i roślin jest ogrom a w tym miejscu jak długo świeci słońce?Żółte między kulkami bukszpanowymi ( żórawka, berberys np.Tiny gold,czy trzmielina,albo zółte wrzosy,trawka to np. ostnica,albo carex buchananii
____________________
" Baśniowy" ogród
agata19762 21:53, 10 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Basiu jak miło !!!!!!
podoba mi się Twój projekt......


wezmę pod uwagę......
słońce tu jest mocne i długo świeci....
to strona południowa...

buziaki dla Ciebie...........
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Gosiniak 23:41, 10 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Buziaki, byłam ale mózg już o tej porze mi się lansuje od nadmiaru wrażeń, jutro się rozgoszczę na dłużej
A Magnolii słuchaj bo to profesjonalistka, na pewno dobrze ci podpowie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Basia_1987 17:48, 11 lut 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Ważna zasada :musi być zachowana jakaś ciągłość rabat, rabaty muszą być powiązane, by stworzyć całość ogrodu, a sztuką jest zrobić to tak, żeby fajnie wyglądało(przynajmniej dla mnie ).
____________________
" Baśniowy" ogród
Gosiniak 19:31, 11 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
agata19762 napisał(a)
rabatka A....

na razie rosną tu cebulowe...
krokusy, narcyze, przebiśniegi....

myślałam posadzić kulki...tuja danica, bukszpanowe stożki...no i coś na pniu.......
drzewko u dołu obsadzić lawendą?????


Ta rabata jest chyba od południa, czy nie wolałabyś tego wykorzystać, a stożki dać na rabacie B lub C. Czy tamtędy wchodzicie do domu? I co rośnie na środku-chodzi mi o drzewko- migdałek jakiś?
Jakoś mi ten kształt tej rabatki nie do końca pasuje, a może zrezygnować z niej i posadzić tam tylko jedne ładne drzewko jakieś większe ale wąskie, nie wiem czy się tam zmieści- np. buk purple fountain- ładnie kontrastowałby ze ścianą, lub piękny wiąz Wredei. Wydaje mi się że małe roślinki znikną na będą w tym miejscu efektownie wyglądały, ale to tylko moje domysły. Zanim zaplanujesz A trzeba zaplanować koniecznie E, bo te rabaty będą się jakby trochę łączyły. Na E zaplanuj sobie drzewa liściaste, np. klony kuliste lub śliwy wiśniowe o bordowych liściach, podsadzone hortensjami bukietowymi i żeby było zimozielono dodaj im- tym drzewkom skarpetki z cisa, bukszpanu cz innego iglaczka. A teraz tak myślę może w miejsce rabaty A dać świerka jakiegoś- miałabyś choinkę do ubierania?
Nie planuj tej A bez E bo kaszana wyjdzie, jak na rabacie E dasz coś wyższego to ta malutka przy schodach nie będzie w ogóle widoczna, a tam jest chyba duża bryła budynku, pomyśl nad tym.
Projekcik na górze też ładny, ale przy tej przestrzeni, no chybaże byś coś niższego przy rabacie E wymyśliła. Jak mi coś przyjdzie jeszcze do głowy. A może już masz coś na myśli w tych miejscach, właściciel najczęściej wpada na najlepsze pomysły, bo dokładnie wie jak to wygląda w realu, powodzenia w przemyśleniach i podziel się z nami jak coś zaplanujesz
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Basia_1987 19:51, 11 lut 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Tu bym posadziła coś takiego, albo np. śliwę wiśniową a pod nią hortensje.
____________________
" Baśniowy" ogród
Mala_Mi 20:33, 11 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
agata19762 napisał(a)
i cisza ........
oprócz Magnolii nikt nie chce mi pomóc..........
buuuuuuuuuuu


Magnolia jest jak naszych rad tysiąc Danusia i Magnolia to są dla mnie mistrzynie nie do pobicia w projektowaniu

Gosia dobrze Ci radzi.. mi się podoba.... tylko Hortensje ogrodowe u nas odpadają..... nie będą kwitły.... mieszkasz w górach i od przełęczy masz mroźny klimat...... Moje przykrywane i też kapucha..... idą do eksmisji, a u mnie dużo cieplej i zaciszniej.... przynajmniej tam gdzie rosły...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ZbigniewG 11:37, 12 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Gardenarium napisał(a)
... Posadź hortensje bukietowe, wjeżdżając na działkę będziesz piała z zachwytu...A robinii nie sadź, jest w niepolecanych...

to jest prawda, święta prawda i cała prawda
hortensje bukietowe i krzewiaste (drzewiaste) będą zdobić ogród od lipca do późnej jesieni (w zimie też)

robinia bardzo krucha , wymaga solidnej podpory i umiejętnego cięcia gałęzi -bo albo się połamią albo nie będą kwitły

co do planowania to nie podpowiem bo ja żywiołowy chłopak jestem(byłem) i bałagan nasadzeniowy mam okrutny - wbrew wszelkim regułom
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies