Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany....

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany....

agata19762 21:59, 15 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ula witaj......

muszę schować kompa....
ogrodowisko to nałóg !!!!!

nie można przestać oglądać te różne cudeńka....
a chcąc coś zdziałać u siebie trzeba duuuuuuużo czytać, oglądać i szukać inspiracji........
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 22:06, 15 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aniu dzienks !!!!!!!!!

zapewne będę po kawałeczku robić....
chyba,że w totka coś wygram....
to sobie po całości syknę z roślinkami, a co??????
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 22:07, 15 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
ten ostatni plan to propozycja od Magnolii....
muszę to przetrawić.....
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 22:12, 15 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
dla przypomnienia ....
zarys i takie tam....
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
barbara_kraj... 22:40, 15 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ania dobrze ci radzi. Tuje pośrodku dwustronnej rabaty. Będzie pięknie!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
agata19762 11:23, 16 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Basiu widzę, że z ogrodnikami, z czasem rozumiemy się bez słów ...
fajne uczucie .....pozdrawiam...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Urszulla 15:41, 16 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Duży ogród ma też Zeta z Roztoczańskich Klimatów- może coś od niej zgapisz. Tylko żeby rośliny pasowały do stanowiska, bo ona chyba pod brzozami ma cień a Ty słońce. To trzeba dobrze przepatrzyć

Ja i widzę inni też są za hortensjami i to powinien być Twój plan nr 1 na ten rok (kup dużo). Wjazd koniecznie nimi obsadź- wszyscy goście będą już w tym roku zachwyceni zmianami.
Hortensję możesz też nasadzić koło altanki żeby miły był widok z tarasu.

I zrób dużo dekoracyjnych kompozycji w donicach wokół tarasu- będzie ładnie na wiosnę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/116-kompozycje-na-parapety-i-balustrady
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1760-letnie-skrzynki-balkonowe-i-donice
http://www.ogrodowisko.pl/watek/154-dekoracje-wejscia-tarasow-furtek


A tu masz propozycje Danusi na szkielet drzew wokół działki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/56-moj-piekny-ogrod?page=7

I tak jak Ania radzi zrób rabatę jedną w miarę w całości....nie zaczynaj za dużo na raz.

Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 16:27, 16 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na planie nie naniosłaś swoich tuj, a szkoda ich się pozbywać.. szeroka dwustronna rabata...... zero trawy do koszenia... , wyrzuć te kamyki.... bo nie pasują.... szeroka dwustronna rabata, horti, cebulowe i jakieś coś na najniższe piętro..., jest to dość cieniste wiec może być runianka, żurawki.... tę tuję co wypadła spróbuj dokupić i posadzić ponownie... te będziesz przycinać na równo a tamta za kilka lat te dogoni.... będzie piękny wjazd do domu... Wysypiesz korą i nie będzie problemów z pieleniem.
Pozwoliłam sobie skopiować twoje foty..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:44, 16 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To skopiowane od Danusi realizacji....... piękny układ..
'

To też od Danusi.. aby rabata była ładna musi mieć piętra i szerokość...
To też od Danusi.. popatrz ile potrzeba na rabatę.. ja swoje zrobiłąm..za wąskie.... wydawało się, że robię ho,oho.... a to wszystko rośnie .. i teraz klops...


A to Twoje rabatki..... Ani przy tym kosić (niepraktyczne) ani co tu posadzić... i każda roślinka inna.... duże plamy Agatko, a pojedyncze to tylko jakieś akcenty..


Runianka sie rozrasta i z czasem zrobisz sobie sadzonki ... hortensje łatwo się ukorzeniają za pomocą gałązek przygiętych do ziemi.... skalkuluj ile masz kasy do wydania.... i rób po kawałku..
To co będzie potrzebne w większej ilości, a samemu można zrobić sadzonki.... .... kup po trochę np trawy i posadź do rozmnożenia, za rok się rozrosną i będziesz mieć więcej.
Trochę bylin można wysiać z nasionek i czekać aż urosną.... Masz duży ogród i zrobić cały to majątek... ale zrobić wielkie plamy z bylin.. czy jednorocznych by nie było pusto.... Lubisz kolory i kwiaty... więc tam gdzie nie masz pomysłu, czasu, kasy, ochoty itp itd.. posiej nasionka... nawet łąkę z aksamitki...
Pomyśl co chcesz, a na pewno dziewczyny będą miały do oddania różne rośliny..

Nie chciałam się wymądrzać, chcę Ci coś podpowiedzieć, czasu nie mam, wiec tak sobie jak coś pomyśle to wskakuję...

Plan Magnolii fajny
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agata19762 17:40, 16 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Dzięki wieeeeeeeeeeeelkie Ula ......
za rady i poświęcony czas....

im więcej czytam i przeglądam,tym większy mam mętlik w głowie....

z donicami na pewno poszaleję w tym sezonie ogrodowym....
już kupiłam kilka....

baaardzo podoba mi się na tarasie u Alinki w Krakowie...
lubię takie klimaty...

jeszcze raz dziękuję !!!!!!!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies