Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród własneniebo

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród własneniebo

wlasneniebo 14:58, 21 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
dajana napisał(a)
Marto tak sobie raz jeszcze poczytałam ,oczy nacieszyłam i mam pytań sporo Czy przemyślałaś tą agrowłókninę? Co prawda ja też pod moimi tujami ją mam Nie dawałam rady z chwastami Lezy juz dwa lata tyle ze bardzo juz okrojona, wycinałam i po kawałku wyrzucałam W tym roku definitywnie ją zdejmę Wiem ze chwasty opanować to trudne zadanie i mozolna praca ale szkoda roslin . Posadzę coś zadarniającego pod nie to lepsze rozwiązanie Korzonki się pod nią duszą i wychodzą na wierzch .Sprawdzałam u siebie też to samo zauważyłam .W tym roku już tak nie może zostać,szkoda moich tui .Na rabaty jej nie dawaj lepiej grubo korą podrzucić ,choć ja kory nie lubię to jednak dla roślin lepiej .Danusia podrzuciła ci świetne propozycje Drzewa u ciebie będą pięknie się prezentowały zrobią doskonałą osłonę od wiatru ,lekko zacienią U mnie patelnia ,,rośliny też na patelni mają mniej szans .Widzę projekt nasadzeń czyli jesteś przygotowana z działaniami do wiosny U mnie gorzej bo najpierw muszę koparkowego znowu wpuścić. Zryje mi wszystko na maxa ale musi U mnie teren bardzo nierówny różnica poziomów ogromna Usypać skarpy muszę ,zrobić ogrodzenie na wejście dopiero nasadzenia .U ciebie prościutko łatwiej na tą chwilę .Jakie tuje masz przy płocie ? ładnie ci rosną Hosty również dorodne .Dojdzie taras będzie romantycznie ,,ja też robiłam wszystko aby choćby dwa schodki na niego uzyskać Dopięłam swego Zadaszysz swój taras w jakiś sposób ?Robią dachy w pleksy,przejrzyste nie zacieniają wnętrza domu a bokami śliczne duże pergole.Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba Znowu się rozgadałam .Kupiłam sporo nowych róż .Kiedy je widzę nie mogę się oprzeć.One kwitną od czerwca do samej zimy a jak pachną ach!!!!.Spadam bo cię zamęczę ha,ha Buzka !


Dajano-przerobiłam juz temat agrowłókniny/agrotkaniny i na pewno już tego nie położęwolę zainwestować w korę Przy tworzeniu rabat już ją kładłam, Pusia jednak była mała i każdy frueający kąt spod kory był zachętą aby poszarpać i ściągnąć z miejsca- strzępki mi zostały w niektórych miejscach. Młodość nie wieczność, wyrosła , ale mimo to rezygnuję- właśnie z takich powodów jak napisałaś.
Drzewa- dlaczego ja wcześniej na to nie wpadłam,jak Zeta i Danusia pociągneły temat zaczełam szperać i wyszperałam,więc wiosną będą na pewno wysokie drzewa- a przynajmniej docelowo takie mają być ,na rabacie jest więcej roślin tylko nie miałam zdjęcia z jesieni bo robiłam nasadzenia właśnie późną jesienią... Jednak przerabiac ją będę i to dość mocno.
Koparkowy napewno da radę, no i będziesz miała teren na nasadzenia świetnie już nie mogę się doczekać
Tuje przy płocie to smaragd bardzo je lubię mają piękny kolor, fajny pokrój i dość szybko rosną
Taras mamy dość wysokood strony czołowej więc ischody będą, niestety zadaszać nie będziemy boję się że popsuję bryłę domu, choć delikatnie podgadałam M o pleksie i pergoli jednakjemu się to nie podoba- może kiedyś się zdecydujemy chociaż na markizę - choć ja za nią nieprzepadam i nie oczarowywuje mnie swym wdziękiem- zobaczymy jak będzie się taras sprawował bez zadaszenia. Pergolę też bym chciała przy tarasie i takową chyba będę miała
Co do róż lubię te rośliny mam ich kilka i wiem jak są wdzięczne (nawóz) i jak pięknie mi kwitną, w tym roku mam zamiar trochę obornika pod krzaki dać A z przodu na rabacie mam zamiar posadzić róże okrywowe są piękne
Jak sama widzisz ciężko mnie zamęczyć
Buziaki
____________________
Ogród własneniebo
wlasneniebo 15:02, 21 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Gosiniak napisał(a)
Marta pokaż tego hiacynta, chociaż oczka nacieszę, bo moje zaraz w koszu wylądują


Piszesz i masz



Ja nie wyrzucam cebul, zawsze lądują w ogrodzie jakoś mi ich tak szkoda
Pozdrawiam
____________________
Ogród własneniebo
Celina 17:19, 21 sty 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj Marto

Ogromna przestrzeń.
Ale można poszaleć, ile cudowności zrobić!
bardzo podoba mi sie dom i różana rabata.Już masz ładnie a będzie piękniePozdrawiam serdecznie
____________________
Celina - Moje poletko
wlasneniebo 17:31, 21 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
celina- Witaj Dziękuję
____________________
Ogród własneniebo
Kindzia 18:15, 21 sty 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
No Kochana! Wita Cię Rysiowa Pamiętasz mnie ???????????????
Cieszę się Martusiu, że jesteś
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gosiniak 18:18, 21 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
wlasneniebo napisał(a)

Marta pokaż tego hiacynta, chociaż oczka nacieszę, bo moje zaraz w koszu wylądują


Piszesz i masz



Ja nie wyrzucam cebul, zawsze lądują w ogrodzie jakoś mi ich tak szkoda
Pozdrawiam

Prześliczny ten hiacynt, jeszcze takich nie widziałam. Ja też trzymałam zawsze w garażu, jak przekwitły, ale potem takie puste się zrobiły więc wyrzuciłam, napisz mi jak ty z nimi postępujesz, bo mam teraz 6, które przekwitły i co mam z nimi dalej zrobić?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
wlasneniebo 18:47, 21 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Rysiowa jako Kindzia
Cieszę się ekipa z zielonego tez tu jest booooosko.
Zaraz będę zaglądać

Buziaki Rysiek
____________________
Ogród własneniebo
wlasneniebo 18:57, 21 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Gosiniak napisał(a)


Marta pokaż tego hiacynta, chociaż oczka nacieszę, bo moje zaraz w koszu wylądują


Piszesz i masz



Ja nie wyrzucam cebul, zawsze lądują w ogrodzie jakoś mi ich tak szkoda
Pozdrawiam

Prześliczny ten hiacynt, jeszcze takich nie widziałam. Ja też trzymałam zawsze w garażu, jak przekwitły, ale potem takie puste się zrobiły więc wyrzuciłam, napisz mi jak ty z nimi postępujesz, bo mam teraz 6, które przekwitły i co mam z nimi dalej zrobić?


Ja to bardziej robię na czuja, nie wiem czy dobrze.
Trzymam roślinke na parapecie (mam dwa wolne pokoje- więc mnie w oczy same liście nie kłują),dbam o nią troszkę czyli podlewam i zasilam ( coś koło m-ca) , póżniej pozwalam jej zaschnąć i przechowuje ją w garażu do jesieni i wysadzam do gruntu. Nie wiem czy to dobrze czy nie ale tak robię i jakoś żyją te hiacynty na podwórku A wiosną mają się tak


Podobo teraz w Lidlu są hiacynty za 2.22 zł. Niestety ja za bardzo teraz się nie poruszam ze względów zdrowotnych, ale jutro jadę na zdjęcie szwów to możę wdepnę Coś nie coś zawsze można upolować
____________________
Ogród własneniebo
Gosiniak 19:26, 21 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ja podobnie robiłam, ale mi takie wydmuszki wyszły, chyba zasuszyłam za bardzo. Dzięki za info
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
wlasneniebo 19:32, 21 sty 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 99
Gosiniak-to nie wiem ;(
____________________
Ogród własneniebo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies