Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Angie 19:31, 27 kwi 2015

Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 5
Pani Danusiu prosze o pomoc, chciałabym ogrodzić dosc duzy i głeboki staw na naszej działce. Prosze o pomoc czym moge go ogrodzic by nie zasłonic całego widoku, jednoczesnie by dzieci mogły bezpiecznie bawic sie na działce.
barbara74 12:03, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 2



Witam
Czy mogę prosić o pomoc w zaprojektowaniu tej południowej ściany drewnianej wiaty. Długość ok 8,5 metra, szerokość 3 metry. Na jednym zdjęciu, obok szmaragdów widać jeszcze małego cedra. Chcę przesadzić na tą ścianę świerka frohburga.
Widząc Wasze piękne ogrody, marzę aby mój dawał mi również dużo radości i satysfakcji. Dużo pracy przede mną i jestem na nią gotowa!
Proszę, pomóżcie!
waldek727 23:02, 30 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
barbara74 napisał(a)

Widząc Wasze piękne ogrody, marzę aby mój dawał mi również dużo radości i satysfakcji. Dużo pracy przede mną i jestem na nią gotowa!
Proszę, pomóżcie!

Na zabetonowanej i wyżwirowanej glebie o te radości w postaci posiadania zdrowych i dorodnych roślin to będzie raczej trudno, ale próbuj może Tobie akurat się uda.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anna_t 10:16, 07 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
witam, doradźcie mi czy dobrze wymyslilam sobie rodzaj żywopłotu.
strona wschodnia, długosc ogrodzenia ok 54m- mój pomysl grab

strona zachodnia(widoczne ogrodzenie po prawej stronie zdjecia, to z tyłu to poludniowe 26mszer), długośc ok 56m-tuje aureaspicata

strone poludniową wrzuce gdy rozplantujemy humus i zniknia ta góra kostki.
północno-zach róg - swierki serbskie, czyli tuje tylko na wysokosc domu potem taki zakret z serbów

pólnocno-wsch róg - swierki serbskie

generalnie te dwa ostatnie zdjęcia to rowniez w przyszłosci bedzie przedogrodek,w którym planuje (raczej przyszła wiosna bo chce najpierw uzyznic ziemie zielonym nawozem)wzdłuz przyszłej kostki tuje danica i dalej kosodrzewiny, jałowce płozące, rózaneczniki, tawułki, berberysy i trzemieliny - czyli rosliny na amatorów takich jak ja
Swierki serbskie wybrałam bo bardzo chwali je p. Danusia i bedą wysokie wiec skutecznie zaslonia mnie w części północnej, która graniczy z droga gminną.
Błagam o pomoc bo niewiem czy nie wieje nudą...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:17, 07 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
oj cos minie wyszły te zdjęcia...jak to zrobic poprawnie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
barbara74 11:31, 20 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 2
waldek727 napisał(a)

Na zabetonowanej i wyżwirowanej glebie o te radości w postaci posiadania zdrowych i dorodnych roślin to będzie raczej trudno, ale próbuj może Tobie akurat się uda.



Waldku, podłamałeś mnie swoją opinią, tym bardziej, że kocham ogrody i prace w nich. Chciałabym mieć chociaż namiastkę ogrodu takiego jaki Ty posiadasz! Chciałabym móc się realizować w ogrodzie lecz brakuje mi wiedzy... Czy mógłbyś mi doradzić czym obsadzić tą drewnianą ścianę z wiaty? Jest to ściana południowa, 8m - długa, 3-m szeroka. Kocham serby i myślę o nich, zakryłyby całą wiatę razem z dachem..... Proszę, daj mi jakąś wskazówkę... bo tu u mnie na nikogo nie mogę liczyć... Pozdrawiam serdecznie.

danyroz 15:32, 24 maj 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 6
Witam Co sądzicie o takiej kompozycji?
Macie może jakis inny pomysł co tutaj wstawic, wyrzucic, przestawić, dodać? Proszę o komentarze
AgnieszkaK 23:20, 11 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
Witam,

Przywitałam się na wątku powitania. Zaprzgnęłam do Was dołączyć i jestem. Mój ogród jest dopiero w powijakach i choć był wstępnie projektowany, nie do kończ mi odpowiada. Dodałabym więcej roślin, zapełniła puste miejsca, dodała wyższe rośliny. Działkę mam 15 ar, więc jest sporo miejsca do po[isu, czasu tylko mało , ale dla chcącego nic trudnego! Sięgam tutaj po inspiracje, mam nadzieję ,że podzielicie się swoją wiedzą i dacie kilka cennych wskazówek. Aga
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
Filemon24 10:02, 13 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Tam gdzie zboże rozumiem to już nie wasza działka. Ja bym posadziła jakieś drzewa żeby tak łyso nie było Wszystkie rabaty bym zabrała dosadziła ze dwa trzy rzędy drzew i dopiero rabatki, albo standardowo szpaler tuj na około.
____________________
AgnieszkaK 17:44, 15 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
Hej,

Dzięki Filomon24 za poradę, właśnie planuję przenieść te rabaty do przodu i posadzić coś wyższego, ale nie umiem się zdecydować co będzie ładnie wygladało. Widok jest piekny (póki nikt się tam jeszcze nie wybudował) więc nie chcemy sobie go przesłonić. Domek jest podniesiony co prawda, więc może jednak się pokuszę o drzewa, ale nie za dużo. Tuje w koło , a właściwie w prostokąt po obw działki nie bardzo do mnie przemawiają. Z tej jednej str muszą być, bo chcielismy szybko zrobić zasłonę od sąsiada. Może zaposzę Was do mojego wątku:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies