Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

GorAna 20:39, 12 sty 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Danusiu, siedzę i szukam inspiracji, żeby zagospodarować teren przy nowo-wybudowanym domu....trafiłam na Twój art w e-ogrodach "Ogród w stylu holenderskim"....otóż, mój dom jest podobny stylem do tego z art, schody tak samo rozchodzą się na trzy strony, bardzo mi się podoba aranżacja przedogródka, mam pytanie, czy dookoła domu, a zwłaszcza przy schodach, jest jakiś chodniczek?....a jeśli tak to jak szeroki?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 15:37, 14 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na froncie jest rondo z szerokim chodnikiem a wokól domu jest oddalony od niego chodnik o szer. około 130 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GorAna 19:31, 14 sty 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Gardenarium napisał(a)
Na froncie jest rondo z szerokim chodnikiem a wokól domu jest oddalony od niego chodnik o szer. około 130 cm.


Dziękuję bardzo Danusiu, będę teraz planować rozwiązania chodnikowe i nasadzenia w przedogródku
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Sebastian1578 12:26, 26 sty 2015

Dołączył: 26 sty 2015
Posty: 1
Witam!

Piękny ogród i rośliny. My z żoną stworzyliśmy altankę. Dokładniej to odświerzyliśmy starą. Zeszlifowaliśmy poprzeni lakier a następnie nałożyliśmy farbę proszkową . Następnie puściliśmy na altanę pnącą różę. Jak roślina podrośnie to będziemy mieli piękny element ogrodu.
Pozdrawiam .
MirellaB 20:35, 28 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dekalog ogrodniczy wydrukowany i wklejony do mojego ogrodowego zeszytu ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 17:47, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja go zamieszczę w swojej książce, postaram się jeszcze coś dodać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 20:07, 01 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Danusiu, kiedy ta książka będzie?
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 19:44, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Borbetka napisał(a)
Danusiu, kiedy ta książka będzie?


Zamieściłam. już jest na wokandzie. Wydanie - początek kwietnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirkaka 10:11, 11 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Zgadzam się z tym, że zbyt poplątany, dlatego tu jestem Jak go rozplątać?
Gdybym zakole w tej rabacie zmniejszyła a rabatę zakończyła nie po kole ale wyciągnęła ją do ścieżki tak jak jest z drugiej strony? Byłaby łagodniejsza i bardziej regularna.

Tę drugą zwęziłabym i nadała kształt elipsy z wyciągniętymi końcówkami do ścieżki?

Natomiast tę ostatnią uspokoiłabym zmianą nasadzeń. Teraz rosną tam róże, piwonie, w tym jedna drzewkowata, iglak ogromny, hortensja ogrodowa i kilka kul bukszpanowych, trochę bylin, jak przywrotnik, szałwia, smagliczka, zawciąg, czyli mydło i powidło.


Co o tym sądzisz Danusiu, lub ktokolwiek mający wyczucie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:18, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Iwcia dzięki za zainteresowanie. Czy przez usunięcie zakoli rozumiesz likwidację rabat czy wyprostowanie, złagodzenie linii?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies